option combo z edge

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

option combo z edge

Post autor: fuhmen »

Może ktoś powie mi jak się dokładnie wpisuje komendę AT, bo mam nowy modem bez simlocka i działa tylko czasami. Z aplikacją iplus wcale nie działa. Przez dial-up czasami się łączy. Internet mam z iplusa.
iPlus -MotorolaV235
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: option combo z edge

Post autor: Szadzik »

Wiem że jesteś nowy, jednak mogłeś chociaż przejrzeć forum. Komendy AT już były tyle razy opisywane, że prawie w co drugim wątku byś coś na ten temat znalazł.

WAŻNE! Konfiguracja modemów,dzielenie łącza-zbiór. Drugi wątek na pierwszej stronie i wszystko od razy wypisane.

P.S. Skąd ktoś ma wiedzieć o jakie polecenie Ci chodzi skoro nie podałeś w jakiej sieci jesteś?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: option combo z edge

Post autor: Jaco »

fuhmen pisze: Z aplikacją iplus wcale nie działa. Przez dial-up czasami się łączy
A może modem gubi ci zasięg dlatego zrywa ci połączenie.
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: option combo z edge

Post autor: fuhmen »

aplikacja iplus wcale tego modemu nie widzi, a oryginalny program czasami, więc wydaje mi się że to może kłopot z inicjacją modemu. Mam utworzonego dial-upa i za 5 lub 10 razem zaskoczy i połączy, a zasięgu nie gubi bo jak się już połączy to działa. Wyżej napisałem że mam internet z plus gsm "iplus" i nie wiem jak dokładnie wpisać komendę AT.
Modem "Globtrotter combo edge" jest zainstalowany prawidłowo, a laptopa mam hp omnibook 6100.
iPlus -MotorolaV235
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: option combo z edge

Post autor: Jaco »

Nie wiem po co ci aplikacja iplus.Daj sobie z nią spokój.Skonfiguruj połączenie jak tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38078#38078

Ja mam taką samą kartę w laptopie i darowałem sobie managera bo wolniej łączył z netem.Odinstalowałem go razem ze wszystkim co było do niego.Odpaliłem kompa ponownie włożyłem kartę, wykryło ją zainstalowałem stery z płyty dostarczonej wraz z kartą.Stworzyłem nowe połączenie i wio koniku.Teraz chodzi jak trzeba.
A może złapałeś jakiegoś syfa przez poprzednie łączenie.Przeskanuj antywirem.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ