Gdzie zdjąć simlocka z karty GPRS/UMTS?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Leszek.Pawlisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-22, 17:18
Lokalizacja: Kraków

Gdzie zdjąć simlocka z karty GPRS/UMTS?

Post autor: Leszek.Pawlisz »

Witam :)

Mam Blue Connecta i obecnie używam karty Option GT Combo Edge, która nie obsługuje UMTSa. Chcę się przesiąść na UMTS, który od niedawna w Krakowie działa. Nowej karty z UMTS nie kupię, więc zamierzam kupić używaną, być może sprowadzoną na przykład z UK. Wszystko się rozbija o simlocka, bo karty bez niego są droższe i schodza na pniu. Czy znacie jakiś serwis w Krakowie, który ściąga simlocki z kart? Czy możliwość/niemożliwość ściągnięcia sl zależy od producenta i modelu karty. Ile kosztuje taka usługa? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
pozdrawiam
Leszek Pawlisz
Koniec meczu z Ekwadorem..
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie zdjąć simlocka z karty GPRS/UMTS?

Post autor: Jaco »

Mógłbyś choć napisać jaką kartę z UMTS chcesz kupić.Tutaj nie ma jasnowidzów.Z simlockiem będzie problem.Poszukaj tu:
http://www.bez-kabli.pl/search.php
Leszek.Pawlisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-22, 17:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie zdjąć simlocka z karty GPRS/UMTS?

Post autor: Leszek.Pawlisz »

Nie napisałem, ponieważ nie wiem jaką kartę chcę kupić. Nie mam faworytów wśród producentów ani modeli. Dlatego też pytałem czy możliwość/niemożliwość ściągnięcia sl zależy od producenta i modelu karty, bo tego po prostu nie wiem. Z Twojego pytania domyślam się, że zależy, więc jestem już przynajmniej o ten jeden krok do przodu :)
pozdrawiam
Leszek Pawlisz
Koniec meczu z Ekwadorem..
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie zdjąć simlocka z karty GPRS/UMTS?

Post autor: Jaco »

Skoro nie wiesz co kupić to jeśli posiadasz laptopa to poczytaj na forum jakie laptopy a raczej procesory współpracują z kartami żebys nie był rozczarowany.
ODPOWIEDZ