Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Conrad
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-06-21, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Conrad »

Witam wszystkich "Bezkablowych Wyjadaczy" i od razu przechodze do tego co lubicie najbardziej czyli pytania :D :

Przypuśćmy, że kupuje sobie karte "Globetrotter Combo EDGE" np. bezpośrednio u producenta po czym cały szczęśliwy wracam do kraju i biegnę po starter simdaty, by czymprędzej go w tej karcie uruchomić. Na jakim oprogramowaniu powinienem działać by cieszyć sie z najoptymalniejszego internetu w Plusie - tego z płytki dołączonej do modemu (Mobility Manager) czy może jakiegos innego (a jeśli innego to jakiego i skąd?) ??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Szadzik »

Jeśli masz zamiar korzystać z simdaty, to najlepiej daj sobie spokój z jakimkolwiek dodatkowym oprogrmowaniem. W Simdacie nie ma pinu, więc możesz po prostu utworzyć połączenie dial-up i korzystać w najprostszy możliwy sposób.

Opis utworzenia połączenia dial-up i nie tylko: WAŻNE! Konfiguracja modemów,dzielenie łącza-zbiór
Back to the Future ;)
Conrad
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-06-21, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Conrad »

Wielkie dzięki, ale pozwól, że jeszcze się upewnie - więc mam zainstalować jedynie Mobility Managera i skonfigurować połaczenie dial-up??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Szadzik »

Nieeee, mobility manager nie jest Ci w ogóle potrzebny. Zainstaluj modem (sterowniki pewnie są na necie, albo w pliku instalacyjnym mobility managera). Utwórz nowe połączenie w "panel sterowania>połączenia sieciowe"

Używaj internetu.

Wszystki ustawienia do połączenia dial-up masz w linku, który podałem wcześniej.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Jaco »

Ja podpowiem tylko że instalując modem użyj oprogramowania które dostałeś z modemem.Te z neta nie zawsze chcą się ujawniać podczas instalacji.Bynajmniej tak było u mnie.Z płyty poszło natomiast z pobranego nowego oprogramowania zapisanego na dysku nie chciało wyszukać sterowników do modemu.Jednak przy instalacji oprogramowania z neta po całkowitym zainstalowaniu BC Manager modem pracuje normalnie.Dziwne to trochę.
Conrad
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-06-21, 22:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Conrad »

Czy instalacja modemu PCMCIA (Globetrotter Combo EDGE) przebiega tak, jak instalacja każdego innego nowego urządzenia (np. na USB), które po raz pierwszy podłączamy do kompa?? Tzn. wkładam urządzenie i czekam aż wyświetli sie informacja o wskazanie sterowników?? Czy może w tym wypadku wymaga to innych zabiegów??

Pytam bo nigdy nie miałem niczego na PCMCIA a na stronie iplusa znalazłem notkę:

Aby iPlus funkcjonował prawidłowo, należy zainstalować aplikację iPlus Manager PRZED włożeniem modemu do gniazda PCMCIA w laptopie. Postępowanie w inny sposób może uszkodzić komputer.


Z drugiej strony dzieki waszej pomocy wiem, że żaden program do simdaty (bo z niej na w/w modemie zamierzam działać) nie bedzie mi potrzebny, stąd moje wątpliwości. Będę wdzieczny jak mi je rozwiejecie.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Oprogramowanie Globetrotter Combo EDGE

Post autor: Jaco »

Zrób tak jak ja to zrobiłem:
Usuń kartę z kompa. Odinstaluj BC Manager.System zapyta czy odpalić kompa ponownie wybierz YES.Gdy ci wystartuje i się ustabilizuje(po otwiera inne programy jeśli jakieś masz ze startem windowsa) włóż kartę do kompa i znajdzie ci nowy sprzęt.Włóż płytę którą dostałeś z kartą i zainstaluj wszystko co znajdzie system automatycznie.Jeśli poprosi o ponowne uruchomienie to go uruchom.Stwórz nowe połączenie Dial-Up wykorzystując ten modem i ciesz sie internetem.Ustaw jak najwyszą prędkość połączenia 230,0 Kb/s.Ja tak mam.Nie wiem jak z pinem jeśli go masz naa karcie data.W Erze można go wyłączyć.Włożyłem kartę do fona i wyłączyłem PIN.Chodzi bez problemu.
ODPOWIEDZ