SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

WITAM WSZYSTKICH!

MAM PYTANIE. CZY JEST JAKAKOLWIEK SZANSA ŚCIĄGNIĘCIA SIMLOCKA Z MODEMU OPTION GT MAX KTÓRY ŚMIGA W BLUECONNECT'cie. UPGRADOWAŁEM SOFTWARE NA 3.17d (STRONA PODANA W JEDNYM Z POSTÓW - http://www.xenya.si/sup/option/ user:option pass:fusion ).
WRZUCAM KARTĘ ERY PIĘKNIE ŚMIGA POKAZUJE 1.8MB PRZY POŁĄCZENIU ALE JAK WKŁADAM KARTĘ IPLUSA NIC Z TEGO.
WPISUJĄC KOMENDY AT W HYPERTERMINALU POKAZUJE MI +CLCK: 1, CZYLI JEST TEN CHOLERNY SIMLOCK.
POWIEM SZCZERZE, ŻE SZUKAŁEM W NECIE JAKIŚ PROGRAMÓW ALE NIC NIESTETY NIE ZNALAZŁEM. NIE MA TEŻ NIKOGO KTO BY ZA KASĘ TO ZROBIŁ!
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: Szadzik »

Człowieku, przestań krzyczeć, aż oczy bolą od tego Twojego wrzasku.
Raczej bym nie liczył na możliwość zdjęcia simlocka, był ten temat poruszany kilkakrotnie na tym forum i nikomu się jeszcze nie udało.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

Przepraszam za wielkie litery, przyzwyczajenie z pracy...

Swoją drogą tak myślałem, że nic z tego nie będzie...

Pozostaje mi tylko Allegro!

Ale dzięki za konkretną odpowiedź!
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: damis »

duru pisze:Przepraszam za wielkie litery, przyzwyczajenie z pracy...
A w której to pracy tak każą Ci krzyczeć. No chyba, że jesteś jakimś dyrektorem z dużymi ambicjami :lol:

A swoją drogą już przed tym wcześniej przestrzegałem - piszesz, że zrobiłes sobie upgrade firmware'u. Pewnie więc nie wiesz, że producenci sprzętu dostosowują oprogramowanie swoich kart do sieci operatora, w której te karty mają działać. Czyli jeśli ściągniesz sobie np firmware ze strony ERY to nie znaczy, że poprawi Ci się w Orange'u lub Plusie, a może być wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

Ok firmware Nozomi ze stronki http://www.xenya.si/sup/option/ to zwykły, czysty firmware do samej karty (tak mi się wydaje). Po prostu upgrade oprogramowania urządzenia. Wiem, że z software'em do kart jest jak z telefonami - są konfigurowane pod operatorów. Z tym, że po ugrade'zie blueconnect działa bez zarzutów a karta iPlusa jak nie działała tak nie działa. Wydaje mi się, że po prostu upgrade software'u/firmware'u nie wpływa na ściągnięcie simlocka.
Pytanie więc jest moje takie, czy za pomocą komend AT można to zdjąć, mając do dyspozycji "kalkulator IMEI"?
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: kemott1 »

duru pisze:Pytanie więc jest moje takie, czy za pomocą komend AT można to zdjąć, mając do dyspozycji "kalkulator IMEI"?
Nie jestem tego pewien ,ale wydaj mi się ,że nie. :?

Udało mi się dostać "master code" do modemu,ale innego który ma simlocka na ere. Przy wprowadzeniu komendy AT do zdjęcia simlocka, modem się poprostu zawieszał. :?
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

No to jednym słowem kibel!

Zastanawiam się w takim razie, jak simlocka ściąga operator. W przypadku gdy ktoś kupi sam modem - w końcu jest taka możliwość (zapis w regulaminie promocji). Wiem, że modemy są zabierane do laboratorium PTC Era i klient dostaje z powrotem po 2-3 dniach urządzonko... :?:
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: kemott1 »

Przy wprowadzaniu simlocka, operator w linijce która wprowadza simlock na telefon, wprowadzany jest <PUK> z tego co wiem to nie jest to puk który jest przypisany do sima :wink: Nie możliwe jest podejrzenie <puk>, nawet jakby by się znało master code. :?
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

No nic nie pokorzystam z iPlusa na tym modemie... :?
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: Demon »

duru
- Chetnie podejme sie proby zdjecia simlocka jest tylko jedno musialbys przesłac mi ten modem.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

Propozycja ciekawa aczkowiek ile jest procent szansy na to, że się uda??
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: Demon »

50 na 50 :D
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Awatar użytkownika
duru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-30, 20:10

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: duru »

No tak co ja się głupio pytam...

Póki co skontaktowałem się z jednym użytkownikiem forum (kacperek), który poradził sobie z simlockiem w Merlinie U540. Zobaczymy czy poradzi sobie z GlobeTrotterem!

Dzięki za pomoc w każdym razie!
Death be not proud, though somehave called thee mighty and dreadful, art not so...
AiR

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: AiR »

i jak udalo ci sie zdjac tego simlocka? tez mam modem Option ale w iplusie i chce go zdjac. daj znac co i jak...

pozdrawiam,
rafał
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SIMLOCK NA OPTION GT MAX

Post autor: skorpion »

hehe zamiencie sie na modemy i sprawa zalatwiona
ODPOWIEDZ