bład 678

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-12, 19:38
Lokalizacja: tarnów

bład 678

Post autor: dz »

Posiadam router MV410 i sygnał na poziomie 76, 82dB, a mimo tego nie moge połączyc się z internetem (podczas próby połączenia wyskakuje komunikat błąd 678), aby się upewnic czy wszystko dobrze skonfigurowałem pojechałem ze sprzętem do kolegi (5km) wszystko działa bez zarzutu, u niego sygnał 88. Czy router konfigurowany jest do współpracy tylko z najbliższym nadajnikiem ?
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: bład 678

Post autor: Mikele »

Może przeprowadzają jakieś prace na BTSie z którego korzystasz,
włączają i wyłączają i tak się dzieje że u Ciebie wyskakuje błąd 678.
Nie możesz się połączyć, albo łapiesz sygnał z innego BTSa niż kolega ;)
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
dzasek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-09, 07:25
Lokalizacja: Małopolska

Re: bład 678

Post autor: dzasek »

witam
Miałem podobną sytuację jak kolega "dz". Wczoraj oddałem sprzęt, i jestem szczęśliwym posiadaczem 249 zł. Zastanawia mnie tylko jedno. W trakcie rezygnacji z usługi okazało się że mam inny adres świadczenia usługi niż na umowie, miejscowość w odległości 5 -6 km w prostej lini ode mnie - Mój stary adres i tam właśnie mi to działało. W związku z tym, czy mogło być to przyczyną tego że modem się nie łączył z internetem w mojej miejscowości tylko w tamtej, mimo dobrego sygnału.
Czy BTs lokalizuje modem przez co odbiór możliwy jest tylko we wskazanym miejscu świadczenia usługi?
Dodam jeszcze jedno pytanie:
Czy brał ktoś internet na inną lokalizację niż korzysta?
hobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-16, 23:16
Lokalizacja: Łódź

Re: bład 678

Post autor: hobo »

Witam Wszystkich,
Tak korzystałem z tej usługi w rożnych lokalizacjach i nie było żadnych problemów. Nawiasem mówiąc, nie mogłem aktywować karty w docelowej lokalizacji, bo system meldował wbrew oczywistym faktom, ze nie ma zasięgu, więc zarejestrowałem na adres "pod masztem", zreszta tam tez były kłopoty...
ODPOWIEDZ