play i problem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vanderbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-13, 20:09
Lokalizacja: Toruń

play i problem

Post autor: vanderbobo »

witam

Do tej pory używałem orange na modemie GT option i antena panel bestpartner i było ok, tylko że ma mały limit i teraz mam na próbę play. Na razie nie mam konektora więc chodzi modem E160 bez anteny / łapie HSDPA i przy otwieraniu stron i ściąganiu jest ok/ problem pojawia się gdy chcę posłuchać np radia internetowego - ładuje i buforuje ok, chodzi tak z 1-2 min i zamiera i nie wraca. Jak zrobię stop i znów start to znów 1-2min działa i tak cały czas.

Gdzie leży problem, bo zasięg i ściąanie jest ok. Mam na próbę ma 7 dni i nie wiem czy zatrzymać Playa to co mi pasuje w nim to 5GB na miesiąc.
Macie jakiś pomysł. Bo chyba antena nie pomoże akurat na to. zasięg G3/ 2-3 kreski/

pozdro

ps

czy ktoś wie czy istnieje jakiś konektor pozwalający połączyć końcówkę na kablu antenowym od GT optiona z E160? czy muszę ciąć kable?
Huawei E160 PLAY + UMTS Panel Max 15 dBi bestpartner
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: play i problem

Post autor: krystianb »

Próbowałeś czy na optionie masz simlocka? Może wystarczy przełożyć sima do gt i przestawić antene na właściwego bts'a.
Co do przejsciówki na nowy modem to możesz kupic żeński mmcard http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=produkt,191 i konektor do huaweia może być od razu zarobiony na kablu h155 lub zgodnym (takim żeby dało się zarobić na tym złączu) i potem złożyć to w całość, niestety będize strata na dodatkowym złączu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
vanderbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-13, 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: play i problem

Post autor: vanderbobo »

Mam tam simloka, a poza tym to sprzęt firmowy i muszę go zdać.
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 22:03 przez vanderbobo, łącznie zmieniany 2 razy.
Huawei E160 PLAY + UMTS Panel Max 15 dBi bestpartner
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: play i problem

Post autor: Ufo atakuje »

Może masz telefon 3G bez simlocka? Musisz sprawdzić na innym sprzęcie. O modemie E160 już sporo był. Zdania są podzielone, ja bym go nie brał. http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=16145
vanderbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-13, 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: play i problem

Post autor: vanderbobo »

dzisiaj sprawdzę go na laptopie w centrum miasta , będę miał pewność co do jakości modemu. Dam znać

[ Dodano: 2009-03-25, 08:11 ]
zrobiłem jeszcze jeden test , okazuje się że ten problem ze słuchaniem radia dotyczy tylko GG, jak załączę stronę polskiego radia i inne to wszystko jest ok. Myślę że coś w GG muszę poprzestawiać. A swoją drogą to i tak muszę podłączyć antenę.

[ Dodano: 2009-03-25, 20:12 ]
więc tak podłączylem antenę i mam pełen zasięg G3 ale pingi mam po ok. 250ms a średnią prędkość ściągania do 50-60KB/s - czy to max jeśli chodzi o Play ? czy może coś jeszcze można zrobic.

Druga sprawa czy można gdzieś wymusić żeby było HSDPA bo mi się czasami przełącza na WCDMA mino że mam pełen zasięg HSDPA?
Huawei E160 PLAY + UMTS Panel Max 15 dBi bestpartner
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: play i problem

Post autor: krystianb »

vanderbobo pisze:więc tak podłączylem antenę i mam pełen zasięg G3 ale pingi mam po ok. 250ms a średnią prędkość ściągania do 50-60KB/s - czy to max jeśli chodzi o Play ? czy może coś jeszcze można zrobic.
Marnie, ja dopóki nie :klnie: (popsuli) mi nodeB niedaleko domu miałem prawie zawsze 120KB/s i ping góra 150 i to przy csq 15-20(na 32 możliwych) (na modemie który mam w opisie) Być może masz pecha i dużo ludzi w okolicy korzysta - przeciążony nodeB. Żeby mieć więcej możesz spróbować poszukać innego nodeB (pokręcić anteną przy wykorzstaniu <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> gdzie na dole można odczytywać cid nodeB) Może któryś będzie mniej obciązony.
vanderbobo pisze:Druga sprawa czy można gdzieś wymusić żeby było HSDPA bo mi się czasami przełącza na WCDMA mino że mam pełen zasięg HSDPA?
Niestety taka technologia, jak nic nie ściągasz to sie przełącza na zwykłe 3g, żeby zrobić miejsce dla innych. Jedyny sposób zapuścic radio lub pinga (niestety potrzebne podan 1200bajtowe paczki żeby utrzymać hsdpa przynajmniej u mnie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ