Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: zDaleKi »

Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych - czyli jak przeglądać forum oszczędzając przy tym transfer.

Kilka rad w odpowiedzi na to pytanie, które padło np. tu: NetData 1.0.0.x
ariek44 pisze:ps. mam takie pytanie, czy istnieje wersja tego forum przeznaczona
dla urządzeń mobilnych?
Specjalnie dedykowana wersja nie istnieje niestety, ale są dwa sposoby aby dostosować to co mamy do urządzenia mobilnego.
Na głównej stronie tuż nad opisem "Kto jest na forum" mamy dwie możliwości konfiguracji forum do własnych potrzeb:
  • 1) [ Preferencje ] - tam możemy ograniczyć niektóre elementy pokazywane na forum m.in. Ikony przeglądarek, avatary, podpisy itd. Dodam, że to ustawienie jest pamiętane tylko na urządzeniu, na którym je dokonamy. Jeżeli zatem będziemy przeglądali forum na kilku komputerach, to trzeba będzie to skonfigurować osobno na każdym z nich.
    2) Styl forum: - tu możemy wybrać styl SubSilverM, który jest nieco lżejszy (generuje mniej transferu).
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: djlusiak »

No właśnie, dziwnie że dla forum o takiej tematyce nie istnieje wersja mobilna.
Kiedyś bawiłem się na localhoście (poprzez pakiet XAMPP) różnymi skryptami. Na dole strony jest wzmianka

Kod: Zaznacz cały

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Groupe
.
Z tego co pamiętam istnieje skrypt umożliwiający podgląd forum w telefonach komórkowych. Całość graficznie kiepsko wyglądała, ale spowodowana była tym, że wyświetlana wersja napisana była w WML-u. Nie udało mi się poprawnie zainstalować tego dodatku, ale myślę, że pomysł jest ciekawy i warto było by go zrealizować
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: zDaleKi »

djlusiak pisze:No właśnie, dziwnie że dla forum o takiej tematyce nie istnieje wersja mobilna
Szukamy zapaleńca, który stworzy coś nowego :)
Względnie jeżeli masz linka do gotowego rozwiązania, to chętnie się zapoznamy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: djlusiak »

Rozwiązaniem o które mi chodziło to Mobile phpBB Style (mophpbb). Strona projektu to http://mobileonlinestyle.com. Z tego co widzę dodatki niejakiego Przema dostępne są dla phpBB 2 (wspominam o tym,żeby nie mylić wersji drugiej z trzecią). Co prawda na stronie dostępna jest wersja demo rozwiązania, ale chyba ograniczeń czasowych nie ma. I ma w sobie wystarczającą ilość komponentów. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić do spróbowania. Pozdrawiam (jeśli uznasz że ten post powinien być prywatny to po prostu wykasuj po przeczytaniu)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: Sundance_kid »

djlusiak pisze:Co prawda na stronie dostępna jest wersja demo rozwiązania, ale chyba ograniczeń czasowych nie ma.
Z tego co pamiętam demo nie ma ograniczeń czasowych tylko trial. Demo ma ograniczone funkcje. Ale mogę się mylic.
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: djlusiak »

raczej tylko ograniczone funkcje. sprawdziłem na swoim localhoście i działa, tylko trzeba kodowanie znaków poprawić. Ale nie zdążyłem sprawdzić wszystkich funkcji
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposoby przeglądania forum na urządzeniach mobilnych.

Post autor: zDaleKi »

Zobaczymy to w wolnej chwili. Niestety teraz mamy na glowie kilka innych projektow i problemów.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ