Domowa sieć bezprzewodowa

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
madzienka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-06, 21:20

Domowa sieć bezprzewodowa

Post autor: madzienka »

Hej. Chcę zrobic w domu siec bezprzewodową: dwa laptopy + stacjonarka. Mam neostrade 512 i router linksys WAG354G. Mógłby mi ktos krok po kroku opisać jak się za to zabrać? Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Domowa sieć bezprzewodowa

Post autor: MaxFM »

Jesli neta masz po kablu (rj-45) to wpinasz go do portu WAN routera, w zakładce wan routera wpisujesz takie ustawienia jakie przydzielił Ci usługodawca. Stacjonarny podpinasz skretką do poru LAN a lapy po wifi (bezprzewodowo). W stacjonarnym wystarczy Ci zwykła sieciówka. W lapach musisz miec karty sieciowe wifi na pcmcia (chyba ze masz wbudowane). W zakładce LAN routera ustawiasz zakres dopuszczanych IP i ewentualnie DHCP (wtedy karty w kompach na ustawieniach auto). Ustawiasz sobie SSID (nazwe sieci) na kartach i routerze jednakowa. Dla zabezpieczenia sieci mozesz właczyc takze szyfrowanie WEP lub WPA w routerze i na kartach (takie samo). Jesli cos nie wiesz, pisz.
ODPOWIEDZ