Zawieszający się Comander

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Zawieszający się Comander

Post autor: bazyl »

Witam mam Modem Comander i znowu ObrazekzaczołemObrazek ściągać Azureusem tylko.

Po ściągnięciu ok 15mb modem jest gorący tak, że nie da się go dotknąć i przestaje ściągać. Mianowicie tak jak to już wiele razy było poruszane na forum lapka od pracy modemu ( tam zazwyczaj migająca ) świeci się ciągle a jedynym sposobem na naprawe jest odłączenie modemu od usb.

Natomiast przy ściąganiu już wzykłym IE albo FF takich problemów nie ma.

Z mojej obserwacji wynika, iż efekt ten jest spowodowany nadmiernym uploadem ale nie mam na to dowodów tylko przypuszczenia.

Mam pytanie. Czym jest to spowodowane w tym modemie jego wadą fabryczną występującą w każdym modelu czy to tylko mój jest tak walnięty??
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Zawieszający się Comander

Post autor: Szadzik »

bazyl pisze:Z mojej obserwacji wynika, iż efekt ten jest spowodowany nadmiernym uploadem ale nie mam na to dowodów tylko przypuszczenia.
Nigdy nie używałem Azeurusa i nie wiem, czy tam taka opcja jest, jednak może da się ustawić lekko mniejsze parametry Twojego łącza w programie i wtedy nie będzie tak bardzo ciągnął i nie będzie się tak nagrzewał.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Zawieszający się Comander

Post autor: kemott1 »

bazyl pisze: Z mojej obserwacji wynika, iż efekt ten jest spowodowany nadmiernym uploadem ale nie mam na to dowodów tylko przypuszczenia.
Użyj programu NetLimiter 2 Pro do ograniczenia upload-u.
ODPOWIEDZ