Pytanie o GPRS w iPlus i modem Option Globetrotter

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Benji
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-07-19, 10:25
Lokalizacja: Ciechocinek

Pytanie o GPRS w iPlus i modem Option Globetrotter

Post autor: Benji »

Witam Szanownych Kolegów.

Od niedawna jestem abonentem iPlus ale w wersji GPRS i właścicielem modemu Option Globetrotter (ten za 1 zł:)) Wiem, że GPRS to minimum, ale mam odnośnie tego zagadnienia kilka pytań.

Podam może swoją konfigurację:
AMD Sempron 2500+, 256MB RAM DDR, płyta Gigabyte K8T800, 40GB HDD, CDRW, GF440MX i przejściówka PCI->PCMCIA na chipie Ricoh (32bity) oraz modem GPRS Option Globetrotter.

Pytania:

1. Mam słaby zasięg (2, góra rzadko 3 kreski z 7) a w telefonie Nokia 6030 w tym samym miejscu max, albo 6 kresek. Może zewnętrzna antenka, ale jaka ijak to podlączyć do tego modemu??

2. W windowsie XP mój modem nazywa się WCM Modem [GSM] a porty doszły 2: COM5 -> WCM Virutal Serial Port(GSM) i COM6-> Virtual Serial Port (AT Commands).
Czy istnieją jakieś sterowniki, które byłyby bardziej odpowiednie, zwłaszcza do modemu bo jego nazwa nic nie wskazuje na to że to Option Globetrotter a obecny sterownik jest Windowsowy.

3. Czy używanie programu TrafficCompressor uczyni internet szybszym, czy gra jest warta świeczki.

4. Czasami usługa mi się rozłącza, dlaczego?? Może w internecie komórkowym juz tak jest.

5. Jaka jest różnica między APN'ami plusgsm a prywatnymi i jakie to są. Czy można to jakoś poustawiać żeby było szybciej.

6. Czy używać iPlus Managera czy łączyć się przez standardowe połączenie, co lepsze?? Jeśli standardowe to jakie komendy powpisywać we właściwościach modemu.

Dziękuję za uwagę i za pomoc.

Pozdrawiam
Benji
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie o GPRS w iPlus i modem Option Globetrotter

Post autor: Jaco »

Mam słaby zasięg (2, góra rzadko 3 kreski z 7) a w telefonie Nokia 6030 w tym samym miejscu max, albo 6 kresek. Może zewnętrzna antenka, ale jaka ijak to podlączyć do tego modemu??
Jak najbardziej zastosuj antenę zewnętrzną.
Czy istnieją jakieś sterowniki, które byłyby bardziej odpowiednie, zwłaszcza do modemu bo jego nazwa nic nie wskazuje na to że to Option Globetrotter a obecny sterownik jest Windowsowy.
Jeśli by nie było sterowników Optiona to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> byś się nie połączył.Proponuję zostaw tak jak jest.
Czy używanie programu TrafficCompressor uczyni internet szybszym, czy gra jest warta świeczki.
O tym poczytaj na forum.Zdania są podzielone.

Jaka jest różnica między APN'ami plusgsm a prywatnymi i jakie to są. Czy można to jakoś poustawiać żeby było szybciej.
Prywatne APN ?.To GPRS szybciej się nie da.
Czy używać iPlus Managera czy łączyć się przez standardowe połączenie, co lepsze?? Jeśli standardowe to jakie komendy powpisywać we właściwościach modemu.
Stwórz połączenie dial-up.Resztę znajdziesz TUTAJ
ODPOWIEDZ