Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: KeyMo »

Witam
Posiadam modem zakupiony w Orange pod zasięg EDGE (bo niestety UMTS jeszcze do mnie nie zawitało i prędko pewnie nie zawita). Nie powiem bo mam zasięg 88% ale bardzo wolne transfery (20 kb/s download i 3-5 kb/s upload) więc naszło mnie pytanie czy może nie dało by się przełożyć karty SIM do routera (bądź modemu) pod CDMA (jeśli w ogóle posiada takie wejście). Jeśli się da takie coś zrobić to proszę podać pod jakim routerm chodzi CDMA. Bardzo chciał bym mieć ten zasięg ponieważ nie dawno założyli 5 km ode mnie takie coś a do końca umowy w orange ponad rok :( .
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: Patryk »

Nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: Sundance_kid »

KeyMo tak jak wyżej napisano. Nie da się. A co do umowy to spróbuj zrobić cesję czyli przepisanie umowy na innego uzytkownika. On bierze Twoją umowę, dajesz mu modem i jesteś wolny. A on ma krótsza umowe i przy przedłużaniu będzie miał profity jak stały abonent.
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: KeyMo »

No cesja był by to dobry pomysł lecz w tym wypadku musiał bym szukać kogoś kto by chciał ode mnie to wziąć. Mam abonament 120 zł (taka kasa piechotą nie chodzi :) ).
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: Oficer »

Wow :szok: 120zł to ja mam EDGE za 60zł...ale i tak przeszedłem na OFP bo dłużej się z tym męczyć nie mogłem :dobani: .
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: zetes »

Podobno (nie wiem na pewno) istnieje możliwość przejścia z Edge na CDMA w ramach jakiejś promocji i to stosunkowo nie drogo. Pytać w BOK Orange.
Awatar użytkownika
bogi123
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2009-02-06, 17:05
Lokalizacja: Okolice - Ełku

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: bogi123 »

WITAM ;Zetes---Ja właśnie miałem taką sytuację ,że miałem EDGE i napisałem podanie do dyrekcji PTK Centertel Sp.z.o.o-ul. Sieńkiewicka 10a 01-230 W-wa.o zamianę EDGE na CDMA ,UMOTYWOWAŁEM tym że mieszkam na wsi ,a edge jest b.słaby i że to moje jedyne okno na świat i że chciałbym być waszym abonentem..ble...ble..i chociarz miałem jeszcze rok i dwa miesące w edge ,to poszli mi na rękę i zerwali umowę na Edge i potpisałem umowę na CDMA na dwa lata .Muszę powiedzieć że byłem zdziwony ze poszło tak szybko, i w ciągu dwóch tygodni miałem decyzję .!!!
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: Karta SIM z modemu pod EDGE do modemu CDMA

Post autor: KeyMo »

To co mówicie jest bardzo ciekawe po prostu naszła mnie chęć żeby zrobić coś takiego ja bogi123 ale narpierw popytam się w BOK Orange tak jak mówi zetes
ODPOWIEDZ