Konfiguracja Internetu w noki 6610i

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Konfiguracja Internetu w noki 6610i

Post autor: joys3 »

Kupielem kabel CA-42 i komunikacja miedzy telefonem a komputerem ejst.
Sciaga zdjecia wgrywa itp.
Ale nei moge za byka skonfigurowac internetu.
Próbuje na dwa sposoby Pc Suitem automatycznie ale nie daje rady.
Wyskakuje mi z enie moge polaczyc sie z netem bo:
Wyskakuje komunikat nastepujacej tresci :
Nie mozna sie polaczyc z siecia! Byc moze modem jest uzywany przez inan aplikacje lub jest nieprawidlowo skonfigurowany.
Z tego co robielm to chyba robielm dobrze wszystko.
Ale ok próbuje polaczenie dial-up i tez nic.
Daje kreator nowego polaczenia.
nastepnie Polacz Z Internetem-Konfiguruj moje polaczenie recznie-Polącz uzywaja modemu telefonicznego nastepnei trzeba wpsiac nazwe uslugodawcy wpsiuje Orange,daje dalej wpisuje numer telefonu *99***1#
nastepnie nazwe uzytkwonika i haslo wpsiuje np. ppp i daje koniec.
Nastepnei wyskakuje mi okno polaczenia wchodze we Wlasciwosci modem widac 6610 i i reszta jest ustawiona ok chyba....
Wchodze ejszcze w panel sterowania Telefony i modemy i tam tez widac ten modem pisze ze jest na Com 1 daje wlasciwosci modemu potem zaawansowane i orginalnie jest taka komenda: AT+CGDCONT=,,"internet"<cr>

Próbuje na takiej i nic.
Wpisalem tak bo podpowiedzial mi jeden chlopak co mi pomagal zeby sprobowac tego AT+CGDCONT=1"IP","www.idea.pl"
i tez nic nie poskutkowalo.
Wiec weszlem w Diagnostyke i sprobowalem Kwerende modemu i wyskakuje taki komunikat :
Modem nie odpowiada.Sprawdz czy ejst poprawnie podlaczony i wlaczony.Jesli jest to modem wewnetrzny,sprawdz,czy zostalo wlasciwie wybrane przerywanie portu.
Nie wiem dlaczego nei chce mnie polaczyc.
Moze wy mi cosik doradzicie co to moze byc a mzoe cos robie zle?
Jeszcze dodam ze tel jest nokia 6610i
A konfiguracja Orange lub Plus jesli by mozna bylo to prosil bym na dwie sieci a jak nie to chodz na jakas z tych dwoch.
pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Konfiguracja Internetu w noki 6610i

Post autor: Szadzik »

Jeszcze jak już uda Ci się żeby modem się komunikował z kompem, to w połączeniu dial-up ustaw numer *99#. Ale to dopiero jak się okaże, że mode współpracuje z kompem.
Przed podłączeniem telefonu do kpmputera upewnij się, że żadne programy związane z telefonem nie są włączone. Sprawdź, czy w menedżerze zadań nic nie ma związanego z softem do telefonu. Dopiero wtedy podepnij telefon i sprawdź w kwerendzie modemu, czy się komunikuje z kompem.
Ewentualnie odinstaluj wszelkie programy do telefonu.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
joys3
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-17, 21:46
Lokalizacja: Italia

Re: Konfiguracja Internetu w noki 6610i

Post autor: joys3 »

serdeczne dzieki zrobilem.
problem tkwil w tym ze porty nie byly takie same
teraz wszystko jest na takich samych portach i chodzi juz.
dziekuje i pozdrawiam
ODPOWIEDZ