Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
leeway
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Przeworsk

Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: leeway »

Witam,

od 3 dni mam problem z OFP, na samym początku był problem z kartą sim, bo nie mieli jej w systemie, karta RUIM została wymieniona, ale problem pozostał. Mieszkam w Mirocinie, woj. podkarpackie, niby jestem w zasięgu. Wczoraj na pomocy technicznej powiedzieli mi,żebym spróbował zmienić miejsce położenia modemu, naładowałem baterie, wsiadłem do samochodu i podjechałem pod sam bts z cdma i nic - ciągle brak sieci. W końcu po 30 minutowej rozmowie z pomocą techniczną doszliśmy do wniosku, że problem jest z karta ruim albo modem jest uszkodzony. Oddałem do salony dzisiaj maja do 15 sprawdzić go ewentualnie wymienić. Pytałem czy może bts jest nie włączony lub uszkodzony - nic z tego podobno wszystko ok. Łączyłem sie przez Wi-Fi i Ethernet, resetowałem modem, dalej nic nie pomaga.

Jak myślicie czy diagnoza jest słuszna?

Z góry dzięki za odpowiedź,

[ Dodano: 2009-01-29, 17:36 ]
Sprawa wyjaśniona - modem zepsuty.

Jak widać to też się zdarza.
Ostatnio zmieniony 2009-05-24, 12:06 przez leeway, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: Nalewka »

No i mam kłopot :( Proszę o podpowiedzi...

Kupiliśmy wczoraj OFP, system sprzedaży zezwolił na podpisanie umowy na korzystanie z routera w miejscu zabitym dechami (wiem, wiem, teraz system przepuszcza już wszystko :P), BTS zgodnie z listą UKE jest umieszczony jakieś 5 km od nas na południe, zasięg wg mapki Orange jest z drugiej strony, ok. 12 km od północy, ale plamy są jasnożółte i nie ma ciągłości, więc to chyba sam skraj zasięgu. Ale to wiedziałam już wcześniej i dlatego wzięliśmy router na próbę.

Zainstalowałam router przez Ethernet, laptop rozpoznaje sprzęt, ustawiłam wszystko co trzeba (?) zgodnie z podręcznikiem i Waszymi podpowiedziami, na routerze świecą się diody power, ethernet, wi-fi i ... i to tyle :( Obeszłam cały dom dookoła, sprawdziłam na parterze, na piętrze, wyszłam na zewnątrz, obeszłam dom ze wszystkich stron i wszędzie mam to samo - sygnału brak.

Kartę do routera włożył od razu pan w saloniku, on też kilka godzin później dał nam znać przez telefon, że już jest aktywna. Co powinnam sprawdzić, co zrobić?

Myślę o kupnie anteny zewnętrznej, ale ona służy do wzmacniania sygnału, a jeśli tego sygnału nie ma, to może trzeba najpierw zrobić coś innego, niż wydawać kolejne pieniądze na coś, co można ustawić samodzielnie.

Proszę o sugestie, jakieś podpowiedzi. Jak widać jestem całkowitym laikiem, takim sobie zwykłym userem, proszę więc o cierpliwość i pomoc. I to w dodatku napisaną prostym i zrozumiałym językiem :) Odpowiem na każde pytanie, jeśli tylko będę umiała :zawstydzony:
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: Sundance_kid »

Nalewka przemieść się ze sprzętem w inne miejsce tam gdzie będziesz miec pewnośc, że jest zasięg. W zależności od efektów będziemy myśleć dalej.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: Blido »

Nalewka pisze:BTS zgodnie z listą UKE jest umieszczony jakieś 5 km od nas na południe, zasięg wg mapki Orange jest z drugiej strony, ok. 12 km od północy
Lista UKE to wykaz wydanych pozwoleń, a samo pozwolenie nie znaczy jeszcze, że BTS rzeczywiście działa.
Nalewka pisze:Obeszłam cały dom dookoła, sprawdziłam na parterze, na piętrze, wyszłam na zewnątrz, obeszłam dom ze wszystkich stron i wszędzie mam to samo - sygnału brak.
Może spróbuj podjechać z routerem bliżej BTS-a, tam gdzie wg Orange jest zasięg. Wtedy na pewno będziesz wiedziała czy router łączy się ze stacją prawidłowo. Jeżeli zasięg kończy się niedaleko Twojego domu, można pomysleć o antenie kierunkowej.
Awatar użytkownika
roshkov
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2009-02-24, 13:00
Lokalizacja: wieś

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: roshkov »

Nalewka pisze:Zainstalowałam router przez Ethernet
A spróbuj połączyć się przez USB.
Jak zainstalujesz sterowniki USB i AxessManager to powinno się utworzyć połączenie telefoniczne 1xEvDO.
Połącz się i to powinno zarejestrować kartę, bo wydaje mi się, że nie jest zarejestrowana w sieci.

Aha i pamietaj o przestawieniu z lan na usb.
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: Nalewka »

roshkov pisze:A spróbuj połączyć się przez USB.
Jak zainstalujesz sterowniki USB i AxessManager to powinno się utworzyć połączenie telefoniczne 1xEvDO.
Połącz się i to powinno zarejestrować kartę, bo wydaje mi się, że nie jest zarejestrowana w sieci.

Aha i pamietaj o przestawieniu z lan na usb.
No niestety. Syn zainstalował u siebie na komputerze pod USB i wyświetla się brak zasięgu, gdzie byśmy tej anteny nie ustawiali. Czyli trzeba będzie czekać do grudnia na nowy BTS bliżej nas, czy co tam.

A skoro mowa o zasięgu, czy jest jakaś możliwość, żeby przestawić ten modem tak, by korzystał z tej samej sieci, co Orange Everywhere? Bo GPRS na tym moim wygwizdowie sięga, słabo bo słabo, ale jednak...
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-06-12, 13:43 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-06-12, 12:42 przez Nalewka, łącznie zmieniany 1 raz.
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
guma
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-07, 10:31
Lokalizacja: KRK

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: guma »

Nalewka pisze:czy jest jakaś możliwość, żeby przestawić ten modem tak, by korzystał z tej samej sieci, co Orange Everywhere
Niestety nie ma takiej możliwości - CDMA i GSM to dwie różne bajki.
Awatar użytkownika
t8mi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-05-14, 17:25
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Brak zasięgu, uszkodzony modem czy sim

Post autor: t8mi »

Nawet 12km dla CDMA to niewiele, może warto podjechać bliżej BTSa aby upewnić się że tam złapie sygnał no i aktywuje kartę pinem (rozumiem że login i hasło wpisane poprawnie). Ostatnio sprawdzałem zasięg w miejscu gdzie zwykłe komórki mają problem z zasięgiem. Miejscowość jest zasłonięta zalesioną górą, ale gdzieś tam znalazł się sygnał na antenie zewnętrznej.
Pozdrawiam Tomek.


Góra przeróżnych zabawek :)
adydas10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-07, 11:11
Lokalizacja: Garwolin

,...

Post autor: adydas10 »

miałem to samo oddałem do serwisu i po zwrocie miałem karteczkę i napisane było że coś z softem ...
Ostatnio zmieniony 2009-06-12, 16:07 przez adydas10, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo życie jest po to żeby je przeżyć.
ODPOWIEDZ