Sposób na WIFI

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
olo_barti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-05, 12:16
Lokalizacja: Rząśnik

Sposób na WIFI

Post autor: olo_barti »

Witam
Mam małe pytanko odnośnie WIFI w AxessTel. Otóż chciałbym go rozdzielić na dwa domy przez WIFI. Co do zasięgu to wszyscy wiemy jaki ma nasz Axesstel :( w sąsiednim domu laptop ma jedną kreskę zasięgu a czasami się rozłącza (odległość około 50 m) zastanawiam się nad poprawieniem tego zasięgu poprzez podłączenie i postawienie obok innego routera albo AP pod Axcesstela np
http://allegro.pl/item646811143_tp_link ... _wisp.html

czy to mogło by pomóc?

a może jakieś inne propozycje
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sposób na WIFI

Post autor: wojteks »

olo_barti pisze:poprawieniem tego zasięgu poprzez podłączenie i postawienie obok innego routera albo AP pod Axcesstela np
Taki AP ma podobny zasięg więc to nie pomoże. Owszem musiałbyś do dodatkowego AP dołożyć jakąś antenę (panelową 8dBi) ustawioną w kierunku drugiego domu i umieszczoną na zewnątrz. Połączenie zrobione krótkim kablem antenowym.

Polepszy to pewnie zasięg ale gwarancji nie da że w drugim domu będzie internet bez przerw i z mocnym sygnałem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sposób na WIFI

Post autor: krystianb »

Jak jest możliwość to pociągnąć ethernet do drugiego domu i tam AP postawić, jednak kabel to kabel, najtańsze pewne rozwiązanie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
olo_barti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-05, 12:16
Lokalizacja: Rząśnik

Re: Sposób na WIFI

Post autor: olo_barti »

A może macie jakieś propozycję mocniejszych AP lub routerów? Zależy mi na tym żeby tego kabla nie przeciągać bo muszę to zrobić przez ulicę. Dodam że pokoje w których są komputery "widzą się oknami"
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sposób na WIFI

Post autor: wojteks »

olo_barti pisze:A może macie jakieś propozycję mocniejszych AP lub routerów?
Postawić AP w jednym oknie i AP Client w drugim (np. Tp-Link WA501G). Współczesne szyby mocno tłumią WiFi ale można dikupić malutkie antenki i postawić je na zewnątrz na parapecie.
Nie pomagam na PW!
olo_barti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-05, 12:16
Lokalizacja: Rząśnik

Re: Sposób na WIFI

Post autor: olo_barti »

Problem rozwiązany :)

Kupiłem router D-Link DI-524 w Saturnie (koszt 130 zł) postawiłem w oknie i wszystko jest ok.
Zasięg około 65%. Dziękuję wszystkim za rady.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Sposób na WIFI

Post autor: Jo_gurt »

Teraz pozostaje trzymać kciuki, że będzie działał :P
ODPOWIEDZ