Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Xaric

Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: Xaric »

Witam. Rozwazam zakupienie modemu SE GC79 w iPlusie. Chce go podłączyc przez adapter do stacjonarnego kompa z prockiem AMD Duron 850. Czy ktoś podłączal już modemy SE ktore rzekomo nie działaja prawidlowo z AMD do kompow stacjonarnych z prockami tej firmy? Czy to dziala? czy moze problem dotyczy jedynie laptopow? Bardzo prosze o opinie na ten temat.
MariuszDW

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: MariuszDW »

Podłączał. Mam Athlona XP-M 2500@3200+ i GC89 przez adapter. Chodzi bezproblemowo. Jak bys zadał sobie trochę trudu, to byś znalazł na tym forum inne opinie w tej kwestii. Nie trzeba głęboko szukać.
Xaric

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: Xaric »

No właśnie szukałem i czytałem. Nie wszyscy sa tak optymistycznie nastawienie jak Ty. zdania sa podzielone. jednym dziala innym nie dziala... a ja wole miec pewnosc raczej wieksza niz mniejsza...
MariuszDW

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: MariuszDW »

Więcej pewności raczej tu nie dostaniesz. Chyba, że wypowie się jakiś fachowiec. Jak podpisywałem umowę w Orange, również miałem obawy (ale niewielkie). W salonie facet powiedział mi właśnie, że problem dotyczy tylko laptopów i to tych starszych. Jak widać z wypowiedzi innych, ludzie miewają różne problemy z tymi kartami - również na stacjonarnych PC. Jak sam nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.
Tylko jak tu sprawdzić i nie wtopić kasy...
U mnie na szczęście nie było żadnych problemów ze sprzętem. Z usługi w Orange również jestem bardzo zadowolony (a z tym też różnie bywa).
Możesz spróbować zapytać pomoc techniczną na polskiej stronie sonyericsson.
Gość

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: Gość »

Chyba tak wlasnie zrobie. Najwyzej jakby co kupie drozszy modem i drozsza usluge ale z USB i EDGE. Nie ma innej rady bo znajac tele-pse to zmodernizuja mi centrale pod neostrade za sto lat...
MariuszDW

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: MariuszDW »

Jeśli chodzi o tepsę, to mnie nieźle wnerwili. Przed podpisaniem umowy w Orange dzwonilem do nich i pytalem kiedy będzie neo (dzwonie tak do nich od paru lat). Powiedzieli, że najwcześniej za rok (raczej dwa). Mam EDGE od niecałego miesiąca i się właśnie dowiedziałem, że w grudniu neo będzie u mnie dostępne :evil:
marulw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-11-05, 22:03

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: marulw »

ja mam SE GC75e i mam to w stacjonarnym PC na hula mi to na sempronie 2200+z początku miałem problemy z otwieraniem stron ale teraz jest ok polecałbym wziąć tą karte na prubę na jeden dzień bo mi dali i będziesz wiedział na czym stoisz
xaric

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: xaric »

no pytalem czy jest taka mozliwosc ale jakos nie sa zbyt chetni do takiego wypozyczania... :(
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: Tomekłódź »

U mnie chodzi na Athlonie XP 2400 na płycie ASROCKA ale na takim samym procesorze nie chciało chodzić na gigabajcie. No i dużo zależy od przejściówki ja swoją ściągałem z Warszawy za 97zł z allegro koleś miał firmę o nazwie Momik i wszystko jest OK.
ertes

Re: Modemy SE a procki AMD - czy działa w PC?

Post autor: ertes »

słyszałem taka opinnie w salonie vobis jak facet mówił że miał problemy z se na starszym laptopie z amd ale jak wgrał najnowszy bios to mu ruszyło i nic mu nie wywala
ODPOWIEDZ