Szybkość internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
the_patr1ck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-12, 17:26
Lokalizacja: Końskie

Szybkość internetu

Post autor: the_patr1ck »

Wczoraj śmigał aż miło, dzisiaj po włączeniu wi-fi prędkość spadła. Może to jednak wina tego, że sąsiad przez ścianę też sobie kupił ten sprzęt, i wzajemnie się spowalniają, albo tego, że korzystam z netu na laptopie właśnie przez wi-fi. A może to przez deszczową pogodę? Co spowalnia transfer danych?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Szybkość internetu

Post autor: Jo_gurt »

the_patr1ck, zmień kanały na WiFi, o co najmniej 5.
Co to znaczy "po włączeniu WiFi"? Router ma chodzić cały czas :)
the_patr1ck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-12, 17:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Szybkość internetu

Post autor: the_patr1ck »

Po włączeniu, tzn. po aktywowaniu. I o co biega z tymi kanałami - mam je zmniejszyć, zwiększyć? A tak w ogóle... to co to jest? :)

EDIT: OK, wiem, gdzie ustawić te kanały, ale co mi da ich zwiększenie, i czy nie wpłynie to na szybkość transmisji Ethernet (chociaż wiem, że to mało prawdopodobne)?
$PREZES$

Re: Szybkość internetu

Post autor: $PREZES$ »

the_patr1ck pisze:Wczoraj śmigał aż miło, dzisiaj po włączeniu wi-fi prędkość spadła. Może to jednak wina tego, że sąsiad przez ścianę też sobie kupił ten sprzęt, i wzajemnie się spowalniają, albo tego, że korzystam z netu na laptopie właśnie przez wi-fi. A może to przez deszczową pogodę? Co spowalnia transfer danych?
Patryk co ty chcesz jeszcze ci mało?? hahahahah

Twój adres IP: 188.47.48.97
Download: 2608 kbps (326 KB/s)
Upload: 848 kbps (106 KB/s)
Data: 14.6.2009, 1:53:29

A ja mam pytanie czy przez wifi prędkość jest taka sama jak na kablu ethernet czy istnieją jakieś straty??

I drugie pytanko na teście wychodzi przykładowo Download: 170 KB/s a podczas pobierania w oknie pobieranie pliku trwa pobieranie pliku z prędkością 20KB/s test robiony podczas pobierania o co chodzi??
EmTeeDee

Re: Szybkość internetu

Post autor: EmTeeDee »

the_patr1ck pisze:Wczoraj śmigał aż miło, dzisiaj po włączeniu wi-fi prędkość spadła. Może to jednak wina tego, że sąsiad przez ścianę też sobie kupił ten sprzęt, i wzajemnie się spowalniają, albo tego, że korzystam z netu na laptopie właśnie przez wi-fi. A może to przez deszczową pogodę? Co spowalnia transfer danych?
A czy zabezpieczyłeś swoją sieć wi-fi ? Może sąsiad ciągnie neta od Ciebie, a swój ruter ma wyłączony? :hyhy:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Szybkość internetu

Post autor: Jo_gurt »

A ja mam pytanie czy przez wifi prędkość jest taka sama jak na kablu ethernet czy istnieją jakieś straty??
Jeśli wszystko działa ok to nie będzie strat przy tym rzędzie wielkości.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Szybkość internetu

Post autor: wojteks »

I drugie pytanko na teście wychodzi przykładowo Download: 170 KB/s a podczas pobierania w oknie pobieranie pliku trwa pobieranie pliku z prędkością 20KB/s test robiony podczas pobierania o co chodzi??
Prędkość pobierania bardzo często zależy od serwera wysyłającego dany plik. To że test wykazuje pobieranie 170kB/s to wcale nie znaczy że serwer będzie z tą prędkością wysyłał.
Nie pomagam na PW!
the_patr1ck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-12, 17:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Szybkość internetu

Post autor: the_patr1ck »

Nie ma strachu, obaj mamy hasła :P
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Szybkość internetu

Post autor: Digitall »

the_patr1ck pisze:Może to jednak wina tego, że sąsiad przez ścianę też sobie kupił ten sprzęt
Może jeszcze w bloku w mieszkaniu?.. Ot, żeby zaoszczędzić 10zł.. Zamienił stryjek siekierkę na kijek..
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
$PREZES$

Re: Szybkość internetu

Post autor: $PREZES$ »

Digitall pisze:Może jeszcze w bloku w mieszkaniu?.. Ot, żeby zaoszczędzić 10zł.. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
a może jednak nie :dobani: . Nie wiem w ogóle o co Ci chodzi kolego. Nie znasz szczegółów to nie rozpoczynaj swoich wycieczek intelektualnych. Mieszkamy z the_patr1ck, w bliźniaku i orange freedom Pro to jedyny sensowny dostęp do netu (radiówka lokalnych dostawców niby nie dociera, tel stacjonarnych nie posiadamy więc kable też odpadają) więc niby w czym bym miał zaoszczędzić 10zł bo jakoś nie łapę??
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Szybkość internetu

Post autor: Digitall »

Wybacz, po prostu ostatnio natknąłem się na takich typów i mnie wkurzyli ;-)
Ale to długa historia.... Faktycznie raczej możesz mieć spadek transferu jeśli sąsiad coś mocniejszego wrzuci na ruszt..
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
$PREZES$

Re: Szybkość internetu

Post autor: $PREZES$ »

Spoko :D
ODPOWIEDZ