Problem internetem

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
VeloX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 20:12
Lokalizacja: Pruchnik

Problem internetem

Post autor: VeloX »

Witam od jakiegoś czasu mam problem z internetem.
Podłączając kabel sieciowy świeci mi się na zielono tylko kontrolka: Power, Signal, 1x/EV-DO, Wi-Fi.
Natomiast w ogóle nie świeci się kontrolka: Connect i Ethernet.
Włączam Axess Manager i pisze mi cały czas "urządzenie niedostępne". ;/
Próbowałem podłączyć internet przez USB włączam axess'a wyskakuje status "gotowy" więc naciskam połącz i wyskakuje mi Error 734 Protokół kontrolny połczeń PPP został zakończony.
Jedynym sposobem na połączenie się z tym "internetem" to Start-->połącz z..-->1xEVDO

Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego. Proszę was o pomoc będę wdzięczny. Chce dalej używać połączenia przez kabel sieciowy proszę o wypisanie sposobów na rozwiązanie problemu.
EmTeeDee

Re: Problem internetem

Post autor: EmTeeDee »

Gdzieś tu było na forum-jedna osoba miała chyba wadliwy kabel ethernet.Tak samo i mój znajomy miał problemy przez ethernet i usb-korzysta teraz z wi-fi.Ja także jak wziąłem ten net to nie mogłem zainstalować przez usb tylko przez kabelek ethernet-ale wolę korzystać przez wi-fi(2kompy)Ostatnio zdarzyła się jakaś awaria i przez godzinę nie miałem neta-nie świeciła się dioda connect-a w axsses menadżerze pisało GOTOWY.Jak masz taką możliwość to sprawdż na innych kablach lub po wi-fi.
VeloX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-20, 20:12
Lokalizacja: Pruchnik

Re: Problem internetem

Post autor: VeloX »

Zrobiłem formata i łącze się już normalnie z internetem, ale teraz mam już nowy problem :cry: Internet ma przerwy/lagi/zawiasy. Najbardziej to widać na ściąganiu plików.
Ściąga się a tu zaraz 2 s przerwy i tak co chwile tak. Tak samo jest z rozmową przez skype. Moja rozmowa jest jakby ucinana.

zaczynam żałować ze zdecydowałem się na orange (CDMA)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problem internetem

Post autor: Sundance_kid »

VeloX dzieci wesoło zaczęły wakacje, pogoda licha to siedzą i nawalają z p2p.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem internetem

Post autor: ja.michal »

A Orange robi "awarię" dbając o dzieci bo może się zniechęcą i wyjdą z domu. :rotfl:
ODPOWIEDZ