Zasięg a prędkość

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zbychu1314
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-24, 15:58
Lokalizacja: Mława

Zasięg a prędkość

Post autor: zbychu1314 »

Mam pytanie. Jak to jest skoro zasięg który pokazuje mi AxessManager ma 4/5 zasięgu a prędkość jest beznadziejna max 10 kb/s. Poziom sygnału EvDO 92dBm Macie jakieś pomysły. Z góry dzięki.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Zasięg a prędkość

Post autor: zetes »

Zasięg - siła sygnału z BTS, a połączenie (upload) zależy od obciązenie BTS w danej chwili. Krótko - zasięg jest a "prędkość" - jest jaka jest. :(
zbychu1314
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-24, 15:58
Lokalizacja: Mława

Re: Zasięg a prędkość

Post autor: zbychu1314 »

Czyli jednym słowem straszna lipa. Nie da się w jakiś sposób prędkości jednak zwiększyć??? :cry:
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Zasięg a prędkość

Post autor: zetes »

Ewentualnie antena zewnętrzna i szukać BTS-a który jest mniej obciążony. Antena zewnętrzna jest anteną kierunkową, ale to też nie gwarantuje sukcesu.
mimo87
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-09-26, 00:07
Lokalizacja: Starogród/WWa

Re: Zasięg a prędkość

Post autor: mimo87 »

Nie strasz zetes. Zwykle antena pozwala zwiększyć prędkość internetu. zrób test internetu w nocy(późnej nocy). Prędkość powinna wzrosnąć. zakup antenę(bo 92dBm'y to jednak dużo) i przetestuj inaczej się nie dowiesz. Ja osobiście w 3 przypadkach zauważyłem widoczną skokową zmianę prędkości po podpięciu anteny do modemu.
Życzę dużo powodzenia w testach...
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-06-30, 21:42 przez mimo87, łącznie zmieniany 2 razy.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Zasięg a prędkość

Post autor: zetes »

@mimo87
Nie straszę.Próbowałem bez zawiłych wyjaśnień pokazać istotę rzeczy na podstawie własnych doświadczeń bez ponoszenia zbędnych kosztów. Każdy przypadek i tak należy traktować indywidualnie.
ODPOWIEDZ