[Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-06, 14:13
Lokalizacja: Warsowia

[Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Piotr07 »

Witam od kilku dni mam sferie i mam kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów :zawstydzony: a mianowicie:
1. Czy musi być podłączony zasilacz ko modemu? do gdy jest włączony komp to na wyświetlaczu miga jakby się bateria ładowała??
2. czy jak wyłączam kompa to muszę wyłączać modem bo ałtomatycznie nie gaśnie??
3. Najważniejsze kolega polecił mi sprawdzić jak to działa i pokazał mi jak zciągać filmy ale przekaz nie przekracza 6kb/s a oscyluje bardzo nisko 1-2kb/s czy to wina sferii czy kompa :/ ???
Z góry dzieki za info nie jestem doświadczonym posiadaczem netu dlatego takie banalne pytania :zawstydzony:
P.S sorry za ewentualne błędy ort. :]

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-06, 15:17 ]
Piotr07, popraw te błędy!
Ostatnio zmieniony 2009-07-07, 15:03 przez Piotr07, łącznie zmieniany 1 raz.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Miecio »

Piotr07 pisze:1. Czy musi być podłączony zasilacz ko modemu? do gdy jest włączony komp to na wyświetlaczu miga jakby się bateria ładowała??
Powinien - tzn. że szybciej net działa niż jest podłączony. Ale nie musi...
Piotr07 pisze:2. czy jak wyłączam kompa to muszę wyłączać modem bo ałtomatycznie nie gaśnie??
Straszny ortograf... :/
Nie musisz, może być cały czas włączony.
Piotr07 pisze:3. Najważniejsze kolega polecił mi sprawdzić jak to działa i pokazał mi jak zciągać filmy ale przekaz nie przekracza 6kb/s a oscyluje bardzo nisko 1-2kb/s czy to wina sferii czy kompa :/ ???
Kolejny ortograf.... :/
Niski transfer przy ściąganiu p2p wynika ze specyfiki działania łącza. Oznacza to dokładnie tyle, że będziesz miał tak niski transfer. Na stronie Sferii w warunkach technicznych podpisanych z umową jest to dokładnie opisane. Poza tym, mówisz jak sądzę o kB/s (bajty - zazwyczaj w tych jednostkach podają wartość programy p2p), czyli 6 razy 8= 48 kb/s (bity - w tych jednostkach jest prędkość łącza). To całkiem nieźle jak na Sferię. ;)
Piotr07 pisze:P.S sorry za ewentualne błędy ort. :]
Moja rada - Get Firefox. ;)
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Awatar użytkownika
Piotr07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-06, 14:13
Lokalizacja: Warsowia

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Piotr07 »

Miecio pisze:Moja rada - Get Firefox
mam i w czym ma mi to pomóc???
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Jo_gurt »

mam i w czym ma mi to pomóc???
FF ma wbudowane autosprawdzanie pisowni ;P Podkresla na czerwono jak cos sie naskrobie nie tak.
Awatar użytkownika
Piotr07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-06, 14:13
Lokalizacja: Warsowia

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Piotr07 »

Czyli jak film będzie sie ściągał tydzień albo dłużej to normalne ????
kolega ma neostrade o mniejszym przekazie i ściąga ze trzy godziny :niepewny:
nic nie poniemaju :cry:
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Miecio »

Eeech.

Więc tak, neostrada ma zawsze taki sam przekaz, np. 1024 kb/s. Niezależnie od tego co robisz, zawsze masz taką prędkość.

W Sferii ta prędkość jest podzielona. Czyli, upraszczając i przykładowo:

przeglądasz strony z prędkością do 3,1 Mb/s
ściągasz pliki ze stron z prędkością do 3,1 Mb/s
ściągasz przez torrenty czy np. emule z prędkością do 40 Kb/s

Teraz jasne? :)
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Awatar użytkownika
Piotr07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-06, 14:13
Lokalizacja: Warsowia

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Piotr07 »

Thx tera wiem :] jednym słowem sferia do ściągania plików to tak nie za bardo :dobani:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Jo_gurt »

Miecio pisze:sam przekaz, np. 1024 kb/s
to tez jest "do". ale neo jest stabilna akurat

[ Dodano: 2007-12-06, 19:58 ]
Miecio pisze: ściągasz przez torrenty czy np. emule z prędkością do 40 Kb/s
czyli do 5kB/s
Awatar użytkownika
Piotr07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-06, 14:13
Lokalizacja: Warsowia

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Piotr07 »

No to teraz zadam inne pytanie:
Czy jest dla mnie możliwość jakiegoś innego netu???Brat ma neostrade i jest tsk że od 16godz. do 22 to nonstop go rozłacza i net praktycznie nie działa (opcja 6mega)
znajomy co ma styczność z tp.sa. mówi że to dlatego że łącza telefoniczne śą przeciążone i centralki są stare, a pozatym cały targówek bródno i zacisze jest na jednej centrali co sie zapycha i tak bedzie działał każdy net na łączy telefonicznym wcześniej miał neostrade opcje 512 i jakoś działało słabo ale... więc ten kolega tłumaczy że stara neostrada była bardziej stabilna bo był mniejszy przekaz i dlatego nie przerywało połączenia a ta 6mega jest czóla i odrazu rozlacza więć.
W skrucie czym leprze tym gorsze i cały czas bedzie zrywać połączenia :dobani:
dlatego zdecydowałem się na sferie :zdziwko:
P.S pisze z pracy tu nie ma firefox więc są błędy sorry :]
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: regedit »

Piotr07 pisze:znajomy co ma styczność z tp.sa. mówi że to dlatego że łącza telefoniczne śą przeciążone i centralki są stare,
ma racje ;)

najwyższa prędkość neo - 6Mbit często nie działa tak jak by się tego chciało. Ja na twoim miejscu złożyłbym reklamacje i zażądał rozwiązania umowy albo zmniejszenia na 2Mbit na korzystnych warunkach bez dodatkowych opłat. Z 2Mbit nie ma takich problemów choć nie jestem w stanie Ci tego zagwarantować na 100%. Ja spotkałem się z takim przypadkiem, że znajomy miał 6Mbit i przy odebraniu telefonu rozłączało mu neta. Problemy z tą 6 Mbitową opcją pojawiają się często jeśli jesteś daleko od centrali.

Moja rada jest taka: walcz o swoje. Nie działa Ci prawidłowo usługa z winy tepsy - wal do nich. W razie niepowodzeń polecam list do rzecznika ochrony praw konsumenta.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: wojteks »

neo 6Mbitów działa dobrze na nowych kablach do 800m od centrali (półki) maksymalny zasięg neo to 6km (6000m) od centrali (mierzone po kablach) ale na pewno nie 6Mb.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Jo_gurt »

Heh, ja jestem ok 3km od centralki i max co mi chcieli dac to 512kbps (oczywiscie najpierw bez testow sprzedali mi 6Mbit, co - niespodzianka - nie dzialalo za dobrze). A sama jakosc kabli bez zarzutu. Dlatego WiMAX ;P
ervin2312
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-16, 20:58
Lokalizacja: pruszków

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: ervin2312 »

Witam.czy ktoś wie jak rozwiązac z nimi umowę? net nie działa mi kompletnie,dzwoniłem do nich ze 100 razy i nic.Dostałem ostatnio od nich jakieś nowe sterowniki po zainstalowaniu których wyskakuje mi błąd krytyczny i system się zamyka.potem nie można włączyc kompa pojawia śie ten sam komunikat"błąd krytyczny system zostaje zamknięty"i co dalej?Naprawa systemu lub format.Każą mi się zgłośic do nich z całym sprzętem a ja nie mam na to czasu?
Chcę po prostu rozwiązac z nimi umowę.Co mam zrobic?pozd
ervin
mitix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-01, 14:53
Lokalizacja: warszawa

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: mitix »

Witam. mam kilka pytan odnosnie internetu Sferia . Czy trzeba cos posiadac np telefon stajonarny czy cos zeby zalaczyc Sferie ? bo wiem ze np orange czy iplus nie potrzebuja takich <font color="#FF00FF"><b>»»urządzeń««</b></font> . prosze o odp. czy cos :D

[ Dodano: 2009-06-01, 17:01 ]
mieszkam na bielanach chce internet wykorzystywac do gier jak WOW . czy ten internet bedzie stabilny i pozwoli mi grac bez problemow ?

[ Dodano: 2009-06-01, 17:08 ]
czy jest jakis limi do wykorzystania ? jaki jest w ogole najlepszy internet pod gry ? potrzebuje internetu wylacznie do gier .
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mitix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: Jo_gurt »

mitix pisze:Czy trzeba cos posiadac np telefon stajonarny czy cos zeby zalaczyc Sferie ?
Nie trzeba. Trzeba być tylko w zasięgu.
mitix pisze:. czy ten internet bedzie stabilny i pozwoli mi grac bez problemow ?
Z tym może być różnie. Poczytaj opinie o Sferii, dość sporo ich jest u nas.
czy jest jakis limi do wykorzystania ?
Jest i jest to opisane u nich na stronie.
mitix pisze:jaki jest w ogole najlepszy internet pod gry ?
Kabel albo dobre wifi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: ja.michal »

mitix, ale pytasz o Sferię radiową czy o usługę Sferiostrada? Do Sferiostrady trzeba mieć aktywną linię w TP.
mitix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-01, 14:53
Lokalizacja: warszawa

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: mitix »

Gdzie dziala wifi ? Mieszkam w internacie na bielanach czy tam bede mogl se polaczyc z ta siecia??
ryniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: 0-22

Re: [Sferia] Kilka pytań prosze o pomoc

Post autor: ryniek »

Co do torrentów i gier online, to Sferia się nie nadaje. Transfer sieci p2p (3 strefa sieci Sferia) jest ograniczany, zresztą na forum jest o tym wzmianka (PS: Gdzie Miecio znalazł te informacje - jaka strona?).Gry online - ping często jest zbyt wysoki, co powoduje lagi. Wtedy jest niefajnie.

Mi się udało częściowo obejść ograniczenia na warstwie torrent:
zwiekszyłem limit połączeń TCP/IP do 355, plus trzeba korzystać z popularnych trackerów. Takich których liczba aktywnych aktualnie seedów jest wysoka, najlepiej bardzo wysoka. Teraz ściągam .iso Debiana z torrentów i mam taki transfer:

Obrazek


Fakt że seedujących iso Debiana jest mniej niż połowa, ale wysoki (jak na p2p w Sferii) transfer mam na pewno dzięki temu, że obraz jest seedowany przez serwery z szybkimi łączami. Tak między internautami to transfer będzie mierny.
ODPOWIEDZ