Orange 3G ??

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZIELO

Orange 3G ??

Post autor: ZIELO »

Czy komuś udało sie zalogowac do takiej sieci bo ja mam telefon UMTS i kiedys przez przypadek odkryłem ze na Kabatach w Warszawie gdy ustawie reczne wyszukiwanie sieci znajduje m.in Orange 3G ale zawsze jest brak dostępu , troche to dziwne ze zasięg jest a usług brak

chyba matka siec nie chce swoich dzieci hehe :twisted:
MariuszDW

Re: Orange 3G ??

Post autor: MariuszDW »

Może to sieć testowa. Dla prezesów i techników :wink:
[email protected]

Re: Orange 3G ??

Post autor: [email protected] »

W tym momencie aby korzystać z UMTS w Orange/Idea trzeba mieć specjaną kartę sim tzw. USIM na której aktywny jest umts. z Innej karty nie uda się zalogować, a przynajmniej na razie. Ja korzystam z UMTS Idea w ramach testów UMTS od sierpnia i jestrm średno zadowolony.
Gość

Re: Orange 3G ??

Post autor: Gość »

[email protected] pisze:W tym momencie aby korzystać z UMTS w Orange/Idea trzeba mieć specjaną kartę sim tzw. USIM na której aktywny jest umts. z Innej karty nie uda się zalogować, a przynajmniej na razie. Ja korzystam z UMTS Idea w ramach testów UMTS od sierpnia i jestrm średno zadowolony.
a mozesz cos wiecej powiedziec na temat UMTSu Orange ?
[email protected]

Re: Orange 3G ??

Post autor: [email protected] »

Mogę. Nie działa zbyt stabilnie, często zrywa połączenie. Transfery są niezłe bo średnio 300kb/s, ale tylko dlatego że mam BTS-a tuż za oknem.
Ale pingi nie są za szybkie i dalego im do szybkości w kablu. No ale coś za coś, tu za cenę mobilności....Z tego co wiem, to już jutro Orange startuje oficjalnie z 3G dla klientów indywidualnych i ciekaw jestem jakie inni będą mieli wrażenia.... W każdym razie STRZEŻCIE SIĘ MERLINA U530, jest mało czuła, nie da się podłączyć anteny, więc tylko nieliczni będą doświadczali możliwych prędkości, wtedy kiedy "gołym okiem" będą widzieć BTSa.... Ja polecam rozwiązanie Komórka UMTS jako modem połączona przez BT z komputerem. Komórkę stawiasz tam gdzie najlepszy zasięg, na oknie np.
Jak masz jeszce jakieś pytania to po prostu napisz na maila.
Pablo

USIM ?

Post autor: Pablo »

A czy ktos wie jak skorzystac z tego UMTS w Orange ?? Mam tel z UMTS ale slyszalem ze potrzebna jest jakas USIM ? :shock:
Jak ja mozna zdobyc ?
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: USIM ?

Post autor: minineo »

Pablo pisze:A czy ktos wie jak skorzystac z tego UMTS w Orange ?? Mam tel z UMTS ale slyszalem ze potrzebna jest jakas USIM ? :shock:
Jak ja mozna zdobyc ?
mam to samo pytanie :) mam nokie 6650 która ma modem UMTS. Planuje kupić kabel i podpiąć go do piecyka, zainstalować modem umts. Posiadam EDGE w ORANGE za który płace, czy jak włoże tą karte do telefonu to będe miał UMTSA ? :> czy tak jak kolega pisał potrzebna jest jakaś uSIM ? :]

I jeszcze jedno pytanie: czy telefon jak posiada UMTS to posiada również EDGE ? :] zastanawiam się czy jak wejdzie 3G we Wrocławiu to czy nie sprzedać GC89 i używać telefonu jako modemu :) wie ktoś coś na ten temat ? ;]
[email protected]

Re: Orange 3G ??

Post autor: [email protected] »

Z UMTSa w Orange nie da się ot tak korzystać jak w Plusie z dowolną kartą SIM, jak na razie trzeba mieć USIM. Nie wiem jak to będzie komercyjnie jak już uruchomią dla indywidualnych UMTS. Nie wyobrażam sobie, że aby korzystać z wideorozmowy czy innych usług możliwych w 3G trzeba będzie wymienić kartę.... Taka operacja jest nie do przeprowadzenia. Więc te USIMy pewnie będą do nowych aktywacji a stare SIMy będą "wpuszczane" do UMTS (tak jak teraz w plusie), po uruchomieniu usługi UMTS (tak jak kiedyś było z GPRS). A ograniczenie w tym momencie do USIMów wynika z tego że jeszcze komercyjnie sieć nie ruszyła z 3G dla zwykłych abonentów. W przyszłości pewnie i tak trzeba będzie powoli wymieniać karty na USIM, bo za granicą niektóre sieci 3G nie wpuszczają kart SIM innych niż USIM.
To są tylko takie moje rozważania. Ale wielce prawdopodobne wydaje mi się.


A co do pytania czy telefon, który posiada UMTS posiada EDGE - nie. Wiecej nie posiada niż posiada.... W tym monencie jedynie NOKIA robi słuchawki EDGE/UMTS np 6680, 6630 itp. Inne firmy albo sobie nie radzą z tą technologią albo już nie wspierają przestarzałego EDGE....
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange 3G ??

Post autor: minineo »

dzięki za wytłumaczenie :)
ODPOWIEDZ