czy macie taki problem

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

czy macie taki problem

Post autor: Gość »

czy kożystacie z p2p bo ja przy próbi połączenia na emule ciągle mam ip na czarnej liście ! jeśli ktoś <font color="#FF00FF"><b>»»korzysta««</b></font> z p2p proszę niech napisze w jakim progrmie i jak mu to wychodzi!
MariuszDW

Re: czy macie taki problem

Post autor: MariuszDW »

Korzystam z torrenta. Chodzi bardzo dobrze.
kolo

Re: czy macie taki problem

Post autor: kolo »

Ja też na emule jestem na czarnej liście. Nie wiem dlaczego tak jest, to chyba coś z IP. A emule to najlepsze p2p, taki torrent to połowa rzeczy tam nie działa...
Luka

Re: czy macie taki problem

Post autor: Luka »

no niestety ja tez jestem na większości serwerów eMula na czarnej liscie, związane jest to z dynamicznym IP jak myślę. Ale do niektórych da sie połączyć. Spróbujcie na różnych serwerach w eMule. Na jakimś powinno się udać.
ertes

Re: czy macie taki problem

Post autor: ertes »

mi IMESH 5 .0 chodzi ok
kraiczek

Re: czy macie taki problem

Post autor: kraiczek »

"IA MEDIA" działa OK
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: czy macie taki problem

Post autor: Szadzik »

Mam Licencję GPRS w Orange (kupiona na początku 2005, czyli bez limitu transferów) i na emule też jestem na czarnej liście ale zawsze udaje się połączyć i działa mi spoko.
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy macie taki problem

Post autor: minineo »

wykupcie sobie VPN za 5zł netto i po kłopocie :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: czy macie taki problem

Post autor: Szadzik »

minineo pisze:wykupcie sobie VPN za 5zł netto i po kłopocie :)
Możesz podać więcej szczegółów?
Nie jestem ekspertem, więc czy mógłbyś wyjaśnić jak to działa?
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy macie taki problem

Post autor: minineo »

Szadzik pisze:
minineo pisze:wykupcie sobie VPN za 5zł netto i po kłopocie :)
Możesz podać więcej szczegółów?
Nie jestem ekspertem, więc czy mógłbyś wyjaśnić jak to działa?
VPN jest to niby stałe ip ale za każdym razem gdy się łącze to mam inne ale możliwe, że jest to stałe ip dynamiczne a nie sieciowe :)
Nie mogłem wysyłać maili przez outlooka bo moja poczta jest podpięta do spamcopa i ip który miałem przed wykupieniem usługi był na blackliście :) Zadzwoniłem do Orange i aktywowali mi VPN za 5zł netto :) jest chyba w każdej sieci :] gdy daje ikone połączenia to mam za każdym razem inne IP ale chyba jest ich 3.
Wydaje mi się, że jest to dynamiczny zewnętrzny adres ip, coś jak w przypadku neostrady :-)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: czy macie taki problem

Post autor: Szadzik »

minineo pisze: VPN jest to niby stałe ip ale za każdym razem gdy się łącze to mam inne ale możliwe, że jest to stałe ip dynamiczne a nie sieciowe :)
Nie mogłem wysyłać maili przez outlooka bo moja poczta jest podpięta do spamcopa i ip który miałem przed wykupieniem usługi był na blackliście :) Zadzwoniłem do Orange i aktywowali mi VPN za 5zł netto :) jest chyba w każdej sieci :] gdy daje ikone połączenia to mam za każdym razem inne IP ale chyba jest ich 3.
Wydaje mi się, że jest to dynamiczny zewnętrzny adres ip, coś jak w przypadku neostrady :-)
A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa? Nie muszę wedy stawiać firewalla? eraz nie mam i jest ok. Masz licencję GPRS?
ODPOWIEDZ