Gubienie sieci 3 km od nadajnika

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LarryGoGo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-07-02, 19:30
Lokalizacja: Sławiny

Gubienie sieci 3 km od nadajnika

Post autor: LarryGoGo »

Witam
Od paru dni mam modem, mieszkam 3 kilometry od nadajnika (ale w lesie) i generalnie mam bardzo dobry sygnal - 5 kresek (-68dBm). Przez pierwsze 2 dni modem chodzil bez zarzutu (oprocz tego ze byly niskie transfery:)) ale od 2 dni zaczelo sie dziac cos dziwnego - modem jakby sie wieszal, lampka mocy sygnalu gasla , w axess managerze pojawialo sie sila sygnalu -114 dBm i koniec, jedynie co pomagalo to restart i siec momentalnie byla znajdowana. Na poczatku to dzialo sie co pare godzin, teraz potrafi wywalic sie po 10 min dzialania. Modem przestawialem w rozne miejsca, wlaczalem i wylaczalem wifi i klops, nic to nie dawalo. Zawsze w koncu lampka sily sygnalu gasla i bylo po necie (przy czym modem sie fizycznie nie zawiesza, mozna na niego wejsc etc.)
Czy ktos z was spotkal sie moze z takim przypadkiem?
pozdrawiam
gorbi24
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2009-02-24, 12:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gubienie sieci 3 km od nadajnika

Post autor: gorbi24 »

U mnie jest dokładnie to samo z anteną zewnętrzną. Najdłużej wytrzymał 3 dni bez przerwy a potrafi nieraz co 5 minut przerywać. Jak zniknie sygnał to wartość dbm mam dokładnie taką samą jak u Ciebie (-114 dbm). To chyba wina softu albo BTS-a. Mam już drugi router i dalej jest to samo.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Gubienie sieci 3 km od nadajnika

Post autor: wojteks »

LarryGoGo pisze:Czy ktos z was spotkal sie moze z takim przypadkiem?
Wiele osób ma takie problemy. Piszcie, dzwońcie do BOK że przestało działać/działa nieprawidłowo (wcześniej działało dobrze).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ