Czy router OFP moze się przegrzać?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
frozer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 21:08
Lokalizacja: ok Chełma

Czy router OFP moze się przegrzać?

Post autor: frozer »

Witam od kilku dni mam OFP prędkość jest dla mnie zadowalająca, mam jednak problem z modemem : Axess tel MV410R.
1. Po kilku godzinach pracy program AxessMenager pokazuje komunikat : NIewlasciwa Karta RUIM, następnie się zamyka. Internet dziala dalej, jednak troszke zwalnie(a moze mi się tylko tak wydaje).
2. Czy przyczyną możę być przegrzewający się modem? Zauważyłem że po kilku godzinach jest on bardzo gorący, czy modem moze działąc 24h/dobe?
Z urządzenia korzystają 2 komputery jednocześnie: stacjonarny prze kabel ethernet i laptop przez wi-fi.

Proszę o pomoc
W razie jakiś pytań odpowiem wieczorem.
Awatar użytkownika
KoD997
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-23, 22:08
Lokalizacja: Czerniewice

Re: Czy router OFP moze się przegrzać?

Post autor: KoD997 »

U mnie modem czasem chodzi więcej niż 24h i wszystko działa. Może masz wadliwy modem?
Awatar użytkownika
acprzemu
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2008-02-23, 09:48
Lokalizacja: Cięćk

Re: Czy router OFP moze się przegrzać?

Post autor: acprzemu »

u mnie działa non stop, nie ma mowy o przegrzaniu(cały dzień i całą noc)
Czubii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-07-06, 13:17
Lokalizacja: Mielec

Re: Czy router OFP moze się przegrzać?

Post autor: Czubii »

frozer nie sluchaj kolegow, routery te nalogowo sie przegrzewaja, zwlaszcza pierwsza seria jaka orange mial u siebie w sprzedazy, dzieje sie z nimi dokladnie to co opisales. Niektorzy moga nie zauwazac tego ze sie przegzewa bo sie im nie wiesza z tego powodu, maja np maly ruch sieciowy i jakos router wytrzymuje, ale jak tylko walniesz na taki przegrzany routerek wiekszy ruch np zapusci e-mula albo jakiegos ciezkiego torrenta, to w mig sie wiesza, taka ich uroda
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy router OFP moze się przegrzać?

Post autor: wojteks »

Czubii pisze:frozer nie sluchaj kolegow, routery te nalogowo sie przegrzewaja,
To że router się wiesza to nie koniecznie przegrzanie się. Na przegrzewanie się można zrobić prosty test, ustawić router w strumieniu powietrza z wentylatora i zobaczyć co będzie.
Nie pomagam na PW!
Czubii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-07-06, 13:17
Lokalizacja: Mielec

Re: Czy router OFP moze się przegrzać?

Post autor: Czubii »

prawda nie koniecznie przegrzanie, ale gwarantuje ze predzej zwiesi sie router przegrzany/slabo chlodzony niz prawidlowo chlodzony
ODPOWIEDZ