Zwolnił, zanika połączenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Trup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-02, 21:54
Lokalizacja: Pisz

Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Trup »

Od niedawna korzystam z internetu od firmy Orange korzystając z niego poprzez modem Axesstel. Na speedtest.net itp. itd. Prędkość dochodziła do ponad 4mb/s.. Oczywiście nie jest tak cały czas śmiga, a raczej śmigał w przeciągach od 1-4mb. Z zasięgiem nie ma problemu ( 200m do nadajnika). Używam też programu cFosSpeed. A teraz mój problem. Ostatnio internet drastycznie zwolnił, strony dłużej się wczytują, zwiększył się ping... Jednak jeszcze przed tym (4 dni temu) zaczęło mi zanikać połączenie... to znaczy wyświetla mi się że internet działa owszem ale tak naprawdę nie działa ani jedna przeglądarka, gg, programy p2p. I tak co 15-30minut działa jedynie opcja Rozłącz i Połącz.. i tak kilkanaście razy dziennie. Może mi ktoś coś na to poradzić było tak fajnie a wszystko się skiepściło :/.
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Oficer »

Trup pisze:Może mi ktoś coś na to poradzić było tak fajnie a wszystko się skiepściło
mniej ściągania ja prawie z tego neta nic nie ściągam ni nie mam aż takich problemów jak inni co tu pisza ;) .

Download: 2718 kbps (339.8 KB/s)
Upload: 802 kbps (100.3 KB/s)
Data: 2.7.2009, 23:26:13
Trup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-02, 21:54
Lokalizacja: Pisz

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Trup »

Od początku jak mam ten internet ( Ok. 1,5 miesiąca) ściągnąłem kilka piosenek 2 czy 3 filmy i 1 grę (7g) net nie ma limitu...
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Oficer »

No widzisz a ja chyba przez 2 miechy ściągnąłem tylko nero 9 to jakieś może 390mb + jakieś filmy na YT i stronki :hyhy: .
Trup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-02, 21:54
Lokalizacja: Pisz

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Trup »

Czyli... Mam internet 4mb/s (Pisze w umowie) I nie mogę z niego w pełni korzystać bo się zj...ie? Czemu? Powinni zrobić to tak żeby działał jak należy bez żadnych komplikacji...

Nie umiałem inaczej się wypowiedzieć :/ Przez ten internet ja kiedyś dostanę nerwicy...
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Oficer »

W umowie masz internet do 1Mb/s i zauważ że w tym jest limit 3GB a nie jakieś 4Mb/s które piszesz :D .

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-07-03, 08:49 ]
Poprawa jednostek.
Ostatnio zmieniony 2009-07-03, 07:49 przez Oficer, łącznie zmieniany 1 raz.
Trup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-02, 21:54
Lokalizacja: Pisz

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Trup »

4mb/s Jest i na umowie.. I czy pani w salonie Orange chciała mnie naciągnąć? Na umowie jest też napisane "Bez limitu transferu danych" Ma takie 10s raz na 30minut albo i więcej że normalnie zadziała a potem się męczy i na speedtest.net mi wyświetla po 0.1 albo mniej. Jak kiedyś było 1-4mb. Nie wiem co się dzieje no i nadal się rozłącza :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: wojteks »

Trup pisze:4mb/s Jest i na umowie.
Wydajność sektora w CDMA to 3.1Mbps więc nie jest możliwe żeby w umowie było do 4Mbps.
Pokaż zdjęcie/skan tego fragmentu umowy.
Trup pisze:I czy pani w salonie Orange chciała mnie naciągnąć?
Raczej stawiam na jej totalny brak wiedzy w tym temacie.
Trup pisze:Na umowie jest też napisane "Bez limitu transferu danych"
Limit to znaczy że po przekroczeniu 3GB nastąpi spowolnienie transferu do jakiejś małej wartości powiedzmy 32kbps (upload i download, też pisze w umowie). Na obecną chwilę podobno limit nie jest jeszcze włączany ale w każdej chwili może się pojawić.
Trup pisze:Nie wiem co się dzieje no i nadal się rozłącza
Dzwoń do BOK i zgłaszaj problem.
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: marens »

wojteks pisze:Raczej stawiam na jej totalny brak wiedzy w tym temacie.
Dodam, że Pani pracująca w salonie firmowym w Orange we Wrocławiu, Kazimierza Wielkiego (taka ruda gdyby czytał to ktoś z Orange, a na pewno czytają) odpowiedzialna za informacje klientów i kierowanie do odpowiednich konsultantów. Taka pierwsza obsługa w czym mogę pomóc po wejściu wykazała się kompletnym brakiem wiedzy. Miałem nie'przyjemność słuchania dezinformacji 3/4klientów.

=> Chciałabym doładować konto za 200zł tym doładowaniem gdzie jest gratis.
=> Niestety nie mamy doładowania za 200zł
=> Dlaczego w takim razie na stronie www jest informacje o promocji
=> Proszę chwilkę poczekać zaraz zapytam się....

Nagle okazało się że jest doładowanie za 200/230...

=> Chciałbym przenieść numer z SimPlusa do Orange na kartę
=> Najpierw musi Pan rozwiązać umowę w Plusie na SimPLusa salon jest za rogiem a dopiero później przyjść do nas
=> Ale ja nie mam umowy z tymi złodziejami
=> Musi pan rozwiązać umowę w Plusie
=> Poczekam w kolejce i porozmawiam bo nie mam z nimi umowy.

Czeka czeka, nie wiem co dalej ale pewnie nie było problemu
Było więcej ale nie chce mi się opisywać, taki drobny zarys problemu...

[ Dodano: 2009-07-03, 13:07 ]
wojteks pisze:Trup napisał/a:
Na umowie jest też napisane "Bez limitu transferu danych"
Pewnie jest odnośnik do Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych albo regulaminu promocji
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Jojo »

Trup, zobacz jakie masz pingi.
Elektroniczna rewolucja
messiah
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2009-03-30, 18:08
Lokalizacja: Łyśniewo

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: messiah »

U mnie również internet bardzo zwolnił. W tej chwili prędkość jest poniżej 100 kb/s. Wszystko zaczęło się 3-4 dni temu. Dzwoniłem do BOK ale odpisali mi że BTS działa poprawnie. Myślę, że jednak coś musi być nie tak, jeżeli nie z BTS to gdzieś na łączach orange, ponieważ w ciągu jednego dnia internet raczej nie zwolniłby z ponad 1 Mb/s do 100 kb/s.

Obrazek
ktaczal
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2009-01-10, 15:51
Lokalizacja: Nowa Kaźmierka

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: ktaczal »

Trup pisze:4mb/s Jest i na umowie.. I czy pani w salonie Orange chciała mnie naciągnąć? Na umowie jest też napisane "Bez limitu transferu danych" Ma takie 10s raz na 30minut albo i więcej że normalnie zadziała a potem się męczy i na speedtest.net mi wyświetla po 0.1 albo mniej. Jak kiedyś było 1-4mb. Nie wiem co się dzieje no i nadal się rozłącza :/

kolega pomylił internet z Orange Fredom z Fredom PRO
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Patryk »

ktaczal pisze:kolega pomylił internet z Orange Fredom z Fredom PRO
Freedoma też nie ma w wersji 4 Mbit/s.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: wojteks »

ktaczal pisze:kolega pomylił internet z Orange Fredom z Fredom PRO
Przecież nie ma Orange Freedom 4Mbps.
Orange Freedom to prędkości do 512kbps, 1, 2, 6Mbps bez limitu.
Orange Freedom Pro to prędkość do 1Mbps wg umowy i limit 3GB
Orange Free to prędkość do 7.2Mbps i limit zależny od wykupionego abonamentu.
Nie pomagam na PW!
ednet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 21:52
Lokalizacja: gdansk

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: ednet »

messiah pisze:U mnie również internet bardzo zwolnił. W tej chwili prędkość jest poniżej 100 kb/s. Wszystko zaczęło się 3-4 dni temu. Dzwoniłem do BOK ale odpisali mi że BTS działa poprawnie. Myślę, że jednak coś musi być nie tak, jeżeli nie z BTS to gdzieś na łączach orange, ponieważ w ciągu jednego dnia internet raczej nie zwolniłby z ponad 1 Mb/s do 100 kb/s.
u mnie tez od kilku dni jest tylko okolo 100 kb zamiast 1000kb :(

Myslalem ze nalozyli blokadę ale dzwonilem na infolinię i nie ma blokady. Mowią że ma chodzić normalnie a chodzi 10x wolniej. Oczywiście w orengu będą się wypieać że działa OK.

Ed
dudimister
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-06-02, 19:44
Lokalizacja: Czaplinek

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: dudimister »

No mi sie dzieje podobnie...nie wiem o co chodzi... jak nic nie ściągam z sieci, internet działą normalnie, wolniej ale normalnie. a jak próbuje cos ściągnać, niby jest napisane że jest połaczony, a nic mi nie działa... nie wiem co to, i jak długo jeszcze potrwa...;/
mimo87
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-09-26, 00:07
Lokalizacja: Starogród/WWa

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: mimo87 »

potwierdzam, nie wiem od kiedy ale przynajmniej od dziś net chodzi bardzo słabo znaczy wolno, pingi chyba raczej w porządku.
w BOK mówią że wszystko ok ale coś ok nie jest.
bjoan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-07, 14:59
Lokalizacja: Trzcińsk/Pomorskie

U mnie również

Post autor: bjoan »

od początku lipca Internet chodzi mozolnie. Do tej pory było ok 100-200 kb/s teraz jest ok 10kb/s. Dodatkowo po ok 20min router zachowuje się tak jak by pogubił DNSy tzn. połączenie jest ale nie można otworzyć żadnej strony - pomaga restart. Robiłem już różne cuda i nic nie pomaga oczywiście BOK twierdzi że jest ok.
--------------
Pozdrawiam
bjoan
krzyzyk1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-12, 10:22
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: krzyzyk1 »

Powiem tak na poczatku, jakieś 3 m-ce ciągnąłem (mam od marca) potem po zrywanych połączeniach i tych przykrych restartach routera dałem sobie spokój i od początku czerwca, ZERO null ściągania czegokolwiek. I co? Net jest 10x gorszy niż wtedy kiedy ściągałem, co któryś raz router nie wstaje tzn świeci się tylko dioda POWER i ETHERNET, muszę wyłączać i włączać aż zaświeci się reszta diód. Dzisiaj nastąpiło apogeum problemów bo net zanikł całkowicie tzn był ale mój transfer wynosił 500 bajtów więc nawet strona otworzyć się nei chciała! Dzwoniłem do BOKu problem naprawili ale spadek prędkośći niestety nie. O ile byłem zadowolony 3 pierwsze miesiące z tego internetu to teraz jest to po prostu katastrofa.. :(

Pozdrawiam
ednet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 21:52
Lokalizacja: gdansk

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: ednet »

dzwonilem do BOK i miła Pani powiedziala ze widzi ze lacze sie z mniejszą prędkością niż wcześniej i raczej nie bedzie poprawy. Zaproponowala zniżkę w abonamencie :(

Tylko że z internetu z prędkością 50 MB na godzine to ja zrezygnuję. Mowilem jej ze nie wchodzi w gre mniejszy abonament. Albo bedzie dzialac tak jak wcześniej albo konczę wspołprace i zrywam umowę. Na to Pani powiedziala ze jeszcze raz się zajmą problemem i być może bedzie dzialać OK. Potem dostalem SMSa ze zgloszenie zostalo zamkniete a net caly czas dziala bardzo slabo.

Dodam że poziom sygnalu mam maksymalny (5 kresek,nieraz 4) i tlumienie sygnalu okolo 90 dBm więc problem jest gdzieś w Orengu.

Ed
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Oficer »

Nie w orange a być może w przeciążonych BTS.Jeszcze dotego lipiec wakacje komputera nikt nie oszczędza a zwłaszcza jak się każdy dowiedział ze nie ma limitów ściągają ile mogą i w tym jest rzecz że tak źle działa nam internet :( .
kerr
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2009-05-05, 16:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: kerr »

Oficer pisze:Nie w orange a być może w przeciążonych BTS.Jeszcze dotego lipiec wakacje komputera nikt nie oszczędza a zwłaszcza jak się każdy dowiedział ze nie ma limitów ściągają ile mogą i w tym jest rzecz że tak źle działa nam internet :( .
Bez przesady, w wakacje raczej rzadziej korzysta się z kompa, lato, długie wieczory, wyjazdy, kto by tam ślęczał godzinami przy komputerze, to jesień, zima jest od tego.
Niemożliwe, żeby transfer spadł nagle do 500 bajtów na sekundę przez kilku "ściągaczy" przecież u nich byłoby wtedy to samo, bardzo długie oczekiwanie na pliki ich też by zniechęciło.
U mnie tez od czasu do czasu zdarza się, że jednego dnia net chodzi fatalnie niezależnie od pory dnia, przy wczytywaniu stron timeouty albo "nie znaleziono strony", dioda connect gaśnie, by następnego dnia wszystkie problemy znikły. Moim zdaniem to problemy techniczne po stronie orange.
ednet pisze:Dodam że poziom sygnalu mam maksymalny (5 kresek,nieraz 4) i tlumienie sygnalu okolo 90 dBm więc problem jest gdzieś w Orengu.
Nie sugerowałbym się tym co pokazuje AxessManager, trzeba to traktowac bardzo orientacyjnie, 90 dBm to nienajlepszy wynik, wbrew temu że AxessManager bardzo optymistycznie interpretuje go jako "prawie max".
Poza tym oprócz siły sygnału może być jeszcze coś (zakłócenia?) - miałem sygnał -78 dBm i oczywiście stabilne 5 kresek, a net chodził wolno i niestabilnie, dioda sygnału wariowała, z zielonej przechodziła w czerwoną później pomarańczową i tak w kółko. Przeniosłem router kilka metrów wyżej, sygnał spadł do około -82 dBm, ale net nagle odżył, dioda cały czas zielona, transfery stabilne, oczywiście w godzinach szczytu jest wolniej ale w nocy prędkość dochodzi do 1.5 Mbita, wcześniej maksymalną prędkość jaką udało mi się uzyskać (w środku nocy) to 800 kbit/s.
ednet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 21:52
Lokalizacja: gdansk

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: ednet »

u mnie juz wszystko OK z polaczeniem. Mam spowrotem 1mbit download i 160 kb/s upload.
Mam nadzieję ze te klopoty bylt przejsciowe.

Ed
dudimister
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-06-02, 19:44
Lokalizacja: Czaplinek

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: dudimister »

a u mnie nadal to samo...;/ już od ponad tygodnia..;/
bjoan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-07, 14:59
Lokalizacja: Trzcińsk/Pomorskie

uffff ...

Post autor: bjoan »

u mnie wszystko wróciło do normy ok 1Mbit bez zakłóceń. Widać coś majstrowali.
--------------
Pozdrawiam
bjoan
ednet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 21:52
Lokalizacja: gdansk

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: ednet »

dudimister pisze:a u mnie nadal to samo...;/ już od ponad tygodnia..;/
dzwoniles do BOKU?

Ed
Trup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-02, 21:54
Lokalizacja: Pisz

Re: Zwolnił, zanika połączenie

Post autor: Trup »

Prędkość wróciła do normy. Ale nadal mam problem z rozłączaniem. Faktycznie sieć zanika, ale nadal wyświetla mi status "Połączony" Ponowne wybieranie numeru mam ustawione i działa ale rzeczywiście tylko przy rozłączeniu.

ed.

Przy ethernecie jest to samo..
44dBm
div. dbm 38dBm

nie wiem czemu ale nadal zanika mi połączenie. W BOK'u mówili mi że to wina vira, sprawdzałem chyba 3 i nic. Pan kazał mi powiedzieć jakie mam pingi powiedziałem mu że nie ma pingu ponieważ zanikło połączenie i pakiety nie wracają... Pan powiedział że nie wie co na to poradzić O.o.. Przecież to jego praca. No dobrze, więc jestem na tym forum i błagam jeżeli macie jakiekolwiek pomysły jak na to zaradzić to mi powiedzcie.. Powiem tyle czasami po prostu axess mi pokazuje "Uśpiony" jeżeli to router, i jeżeli można to jajoś wyłączyć bo może to jest przyczyna to mówicie jak. Każdy pomysł mile widziany.
ODPOWIEDZ