P2P a router MV410R

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
se6ek
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-01, 15:50
Lokalizacja: Zambrzyniec

P2P a router MV410R

Post autor: se6ek »

Witam. Mam następujący problem.
Korzystam obecnie z sieci p2p, dokładnie programu uTorrent.
Kiedyś, na początku wszystko było ok, prędkości po kilkadziesiąt kB/s. Teraz rzadko mam kilkanaście, a zazwyczaj kilka kB/s.
W programie mam komunikat, że coś nie tak z firewall'em albo routerem. Co wykluczyłem?
-firewall-najpierw uTorrent był w wyjątkach zapory, potem jednak wyłączyłem zaporę windy jak i antyvira,
-internet-sieć-gdy pobieram coś z sieci za pomocą przeglądarki spokojnie osiągam ponad 50 kB/s. Chciałbym chociaż tyle wyciągać na uTorrent.
-plik torrent-mam sporo seedów, nie blokuję wysyłania itd,

W komunikacie było coś też o braku połączeń przychodzących i problemie z portami. Za pomocą programu sprawdziłem przekierowania portów i uzyskałem coś takiego:
Obrazek
Wszedłem na podaną stronę, użyłem programu PFCONFIG i nadal nic! Za pomocą programu PFPORTCHECKER sprawdzałem różne porty i nadal nic-pokazuje się, że port jest zamknięty itd. Może niech ktoś pobierze aplikacje i doradzi co ustawić itd.

Zaznaczam, że nie znam się na tym.

Czy przez router mogę otworzyć port? Jak to dokładnie zrobić i zgrać z uTorrent'em ?
A może macie inne opcje?
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 23:32 przez se6ek, łącznie zmieniany 1 raz.
www.speedfight.com.pl
Strona poświęcona skuterowi Peugeot Speedfight
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: P2P a router MV410R

Post autor: marens »

se6ek pisze:A może macie inne opcje?
Tak wykupić łącze ADSL i ściągać do woli.
Wiesz o tym, że jak ściągasz z P2P to inni użytkownicy bazy wyklinają właśnie Ciebie.
se6ek pisze: Zaznaczam, że nie znam się na tym.
CMDA i HSPA nie służy do ściągania.
patrykus1494
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-01-20, 00:15
Lokalizacja: Lubiszynek

Re: P2P a router MV410R

Post autor: patrykus1494 »

marens pisze:
se6ek pisze:A może macie inne opcje?
Tak wykupić łącze ADSL i ściągać do woli.
Wiesz o tym, że jak ściągasz z P2P to inni użytkownicy bazy wyklinają właśnie Ciebie.Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!


Ale on płaci za neta i ma prawo sciagac se do woli a jak komus nie pasuje to nieh sam se kupi kabel a nie sie zuca gdzie taniej a potem narezka
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 16:09 przez patrykus1494, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: P2P a router MV410R

Post autor: Jaco »

patrykus1494, wiesz co to słownik ortograficzny? Wstyd używając FF i robić błędy :dobani:
EmTeeDee

Re: P2P a router MV410R

Post autor: EmTeeDee »

Włącz Axsses Menadżera-dalej-ustawienia sieciowe-zakładka port forwarding-i tam pewnie ustawia się te porty ;) ale ja na tym się też nie znam. :hyhy:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: P2P a router MV410R

Post autor: marens »

patrykus1494 pisze:Ale on płaci za neta i ma prawo sciagac se do woli
Przeczytaj umowę i regulamin więc nie ten ton.

Kod: Zaznacz cały

 Po przekroczeniu przez Abonenta limitu przesłanych danych w jednym okresie rozliczeniowym Operator zastrzega prawo do
wprowadzenia, trwajacego do konca danego okresu rozliczeniowego, ograniczenia predkosci przesyłania danych, a mianowicie w takim
wypadku usługa bedzie umozliwiac przesyłanie danych z najwieksza predkoscia, jaka jest mozliwa do osiagniecia w danych warunkach
technicznych, jednakze nie wieksza niz 64/32 kb/s (górna granica predkosci). Limit przesyłanych danych wynosi 3 GB. Taktowanie odbywa
sie za pomoca paczek danych o wielkosci 1 kB. 
EmTeeDee

Re: P2P a router MV410R

Post autor: EmTeeDee »

A czyżby już limity wprowadzono?A może już zaczęła działać niespodzianka z Brukseli?? http://hotnews.pl/artswiat-1101.html
Awatar użytkownika
KoD997
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-23, 22:08
Lokalizacja: Czerniewice

Re: P2P a router MV410R

Post autor: KoD997 »

Mi też net strasznie zwolnił, ale mimo to powinien chodzić szybciej...
EmTeeDee

Re: P2P a router MV410R

Post autor: EmTeeDee »

To samo ma każdy - w okresie próbnym zachwyt-a potem kaszanka,lecz niestety umowa podpisana na 2lata :cry: No cóż ale jak na razie u mnie innej alternatywy niema :zly: Czytałem gdzieś że unia ciśnie operatorów komórkowych o zmianę prawa-dotyczącą przenoszenia numerów z sieci do sieci i o zrywaniu umowy bez konsekwencji płatnej. :ok:
Awatar użytkownika
KoD997
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-23, 22:08
Lokalizacja: Czerniewice

Re: P2P a router MV410R

Post autor: KoD997 »

Eee u mnie to był chyba chwilowy zastój, bo net już działa normalnie ;)
se6ek
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-01, 15:50
Lokalizacja: Zambrzyniec

Re: P2P a router MV410R

Post autor: se6ek »

Mówiłem, że to nie wina neta tzn. nie było to zależne od prędkości, limitów itd...
Dzięki za wszystkie wiadomości które tak wiele wniosły do tematu.
Koniec offtpu.
Jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia na temat portów i tego co opisałem - proszę piszcie.

Dobra, jakoś sobie poradziłem.
Podaję screeny jak ustawiłem na routerze, a jak w uTorrencie. Jak wejść w ustawienia routera jest opisane w instrukcji i zapewne na forum, co do programu p2p też nie powinno być problemów.
Obrazek
Obrazek

Co to dało? Znikła czerwona i żółta ikonka w programie uTorrent, a pojawiła się zielona. Poza tym widać pewną stabilność, download na nieco wyższych prędkościach i ogólnie mniejszą różnicę między pobieraniem, a wysyłaniem danych*.

*zaobserwowane tylko na programie uTorrent

Pozdro
www.speedfight.com.pl
Strona poświęcona skuterowi Peugeot Speedfight
ODPOWIEDZ