Niewłaściwa karta RUIM

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
frozer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-03, 21:08
Lokalizacja: ok Chełma

Niewłaściwa karta RUIM

Post autor: frozer »

Witam ponownie
Mam problem z modemem. Pewnego dnia rozłączył mnie z netem i wyjątkowo restart nie pomógł. W salonie wymieniono na nowy i poprawiono błędy na karcie RUIM (bo jakieś były). Jak mam włączony komputer 1 (kabel ethernet ) oraz komputer 2-laptop (wi-fi) to przy włączeniu axcess menagera wyrzuca mi komunikat "niewłaściwa karta RUIM" klikam ok i zamyka sie . Czemu? Co robić?
Druga sprawa: Czy jest sposób na ograniczenie prędkości sieci WI-FI bo jak siostra zaczyna sciągac na lapku to nie mogę nic zrobic, chciałbym najlepiej podzielic prędkość na stałe.

Z góry dziękuje za pomoc i mam nadzieje na ratunek :)
mk321
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-24, 23:02
Lokalizacja: okolice Mińśka Maz.

Re: Niewłaściwa karta RUIM

Post autor: mk321 »

Co do pierwszego to nie wiem :P Ale internet działa? Ja bym zignorował :rotfl:

A do drugiego: w routerach jest funkcja QoS, dzięki której można podzielić łącze. Ale czy w naszych routerach coś takiego jest to nie wiem.

Można też podzielić łącze, jakby internet był udostępniany przez 1 komputer na 2. Ale pewnie tak nie masz :P

Ja ograniczyłem prędkość programem NetLimiter (taki sam problem miałem ^^). Podobno też się da BWMeter ale ja nie próbowałem.
ODPOWIEDZ