bluetooth PROBLEM

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paulina89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-13, 11:24
Lokalizacja: Cz?stochowa

bluetooth PROBLEM

Post autor: paulina89 »

mam nastepujacy problem:kupilam bluetooth na allegro i wraz z nim byl program BLUESOLEIL i problem w tym ze on raz wykrywa telefon (samsung s400i) a raz nie. w sumie to czesiej go niewykrywa.i niewime czym to jest spowodowane. wszystko zainstalowane jest poprawnie (bynajmiej tak mi sie wydaje).czy jest jakis inny program do laczenia sie iedzy kom a bt?
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: etranger »

Dla przykladu zerknij tutaj, znajdziesz tam kilka podlinkow jeszcze. Mysle ze powinno pomoc. Gdyby jednak bylo za malo to poszukaj zamiennika do bluesoleila-inny program do obslugi BT. Znajdziesz wszystkie opisy na tym forum, nazwy niestety nie pamietam.

Witam na bez-kabli.pl :)
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: magmike »

Przesyłałem filmy z E530 i wszystko było OK. Może czasem nie masz włączonego BT w telefonie?
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: Jaco »

Ktoś na forum zamieścił link z polską wersją Bluetooth BlueSolei i z moją Nokią 6230 działa bez problemowo.Poszukaj i sciagnij.
Znalazłem TUTAJ
paulina89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-13, 11:24
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: paulina89 »

dzieki za odpowiedzi. bluetooth mam w telefonie wlaczony. i polska wersje tez juz instalowalam. z telefonu da sie cos jeszcze czasem przeslac na komputer ale gorzej w druga stroone.tylko jedna tapete udalo mis ieprzeslac. a pozniej robilam wszystko tak samo i juz byl problem. a tak <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> to przez ten bluesoleil popsul mi sie komputer chyba.tzn jakies bledy byly itd. i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> niedalo sie go wlacvzyc (nawet trybu awaryjnego, choc nieznam sie tak dobrze wiec moze jeszcze dao sie cos zrobic, no ale niewazne) i musialam zrobic format dlatego teraz wolalabym jednak inny program.
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: draconair »

bluesoleil sam z siebie nie powoduje ekranów śmierci :p ...

co ciekawego pisze w podglądzie zdarzeń?

komputer wolny od wirusów i spyware etc. ?

oba urządzenia są sparowane prawidłowo? czy w tym samsungu nie ma czasem ograniczenia czasowego widoczności dla innych urządzeń? czytałas w instrukcji telefonu co ciekawego mówią o bluetooth?
Plus LTE
Orange VDSL
paulina89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-13, 11:24
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: paulina89 »

telefon ma angielskie menu ale bluetooth dziala poprawnie i niema zadnych ograniczen.miedzy telefonami wszystko normalnie da sie wysylac.a to sparowanie na czym polega?w komputerez wiem jak w bluesoleil sie to robi ale w komrce juz chyba niebardzo. przepraszam za moze glupie i proste dla was pytania ale ja juz trace ciepriwosc do tego glupiego urzadzenia :twisted:
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: etranger »

Poszukalem i znalazlem - polecam broadcom/widcomm 5.0, wydaje mi sie ze to najstabilniejsze rozwiazanie dla BT, a przynajmniej tak bylo gdy bawilem sie tego typu zabawkami. O ile dobrze pamietam byl problem ze sciagnieciem tego oprogramowania "normalnie" ale w sieciach p2p bylo tego pelno.
Regards - etranger®
paulina89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-13, 11:24
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: paulina89 »

dziekuje bardzo. :) a swoja droga to fajne forum i szybka, konkretna pomoc :D
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: etranger »

Zamiast dziekowac lepiej napisz czy Twoj problem zostal rozwiazany a jesli tak to w jaki sposob sobie z tym poradzilas :)
Regards - etranger®
paulina89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-13, 11:24
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: paulina89 »

udalo mi sie sciagnal program WIDCOMM ale nie ten 5.0 ... tylko jakis 3.0... i wszystko bylo by dobrze ale brak jakiejs licencji i niechce sie wlaczyc program po zainstalowaniu. sciagnelam bluesoleil PL ALE rowniez wyswietla sie brak jakiejs licencji i moge przeslac tylko 5mb.strasznie dlugo szuka telefon i tez raz sie wysyla a raz nie.chyba sobie jednak z tym nieporadze :oops:
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: etranger »

No cos Ty, nie poddawaj sie! Jesli nie szkoda Ci swojego czasu to popatrz chociaz na nasz ;)
Nie ma problemow nierozwiazywalnych wiec uszy do gory i dzialaj dalej :)
No chyba ze fizycznie BT padlo - ale takie cos tylko mnie sie moglo zdarzyc :D

Wyrzuc absolutnie wszystko i widcomm i bluecoleil z kompa, usun wirtualne porty w menadzerze urzaden, restart systemu i poszukaj widcomm 5. Jesli Ci sie nie uda to napisz do mnie i Ci go przesle, ale to najpredzej bede mogl zrobic jutrzejszym popoludniem.
Powodzonka :)
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: draconair »

link do bluesoleil po polsku bez ograniczeń dał @Jaco ...

http://bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3046 ... spróbuj zastosowac trik jaki tam zaprezentowałem ^^
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez draconair, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: Jaco »

draconair pisze:link do bluesoleil po polsku bez ograniczeń dał @Jaco ...

http://bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3046 ... spróbuj zastosowac trik jaki tam zaprezentowałem ^^
U mnie dziala bez problemow.Ostatnio sprawdzałem z Nokia 6810 wgrywanie zdjęć i dzwonków.Wszystko gra.Może ten bluetooth padł.
@draconair tobie dziekowałem za link z polska wersja.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
paulina89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-13, 11:24
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: paulina89 »

w koncu udalo mi sie sciagnac przez emula widcomm, ale nie wiem co dalej. zainstalowalam i... telefon nie wykrywea komputera i odwrotnie. cos nie tak robie?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez paulina89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: bluetooth PROBLEM

Post autor: etranger »

Widze ze szybciej poradzilas sobie ze sciagnieciem widcomm'a niz ja z jego odnalezieniem na hdd :D
Sprobuj nawiazac pierwsza komunikacje wysylajac cos poprzez BT z tel do komputera, niech sobie odnajdzie urzadzenia itp
Regards - etranger®
ODPOWIEDZ