Router+AP

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wnasilow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 20:46

Router+AP

Post autor: wnasilow »

Planuje kupić sprzęt przy pomocy którego chcę rozdzielić internet
na 3 kompy.
Chciałbym prosić o opinie

Planuję następującą strukturę sieci:
http://www.wnas.prv.pl/pliki/model.gif

Mam już ruter, więc mam nadzieję, że nie muszę kupować access
pointa z ruterem, ale będzie on działał jak switch i internet bedzie
we wszystkich komputerach do niego podłączonych, w takiej strukturze
jak na schemacie.
Ruter to Microcom ADSL DESKPORTE 100 (nie rewelacja ale jego juz mam i
póki chodzi wolałbym w nowy nie inwestować).
Planuje zakup AP: Edimax Wireless Access Point EW-7209APg
Do tego antenki mikropaskowe za 50 zł. Odległość miedzy antenami to
mniej niż 60 m., jest opcja by antenki byly na powietrzu jedna na
drugą, lub przez ściany..
Czy na taka odleglosc jest szansa by przez 2 sciany dzialalo.
Proszę o uwagi.

pozdrowienia
Wojtek N.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Router+AP

Post autor: morion »

AP edimax obleci.... szansa przejscia przez dwie sciany istnieje ale powiem szczerze że marna... postaraj się umiescić wszystkie antenki na zewnątrz budynków...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Router+AP

Post autor: MaxFM »

wnasilow pisze: Mam już ruter, więc mam nadzieję, że nie muszę kupować access
pointa z ruterem, ale będzie on działał jak switch i internet bedzie
we wszystkich komputerach do niego podłączonych, w takiej strukturze
jak na schemacie.
Najlepiej byłoby zaopatrzec sie w router ale ten Ap co podałes tez powinien byc. Ja polecałbym Ci zamiast tego wszystkiego zakupic router z modemem ADSL i to by Ci zastapiło te wszystkie urządzonka. Co do anten to przez 2 sciany panele powinny dac rade. Ja przebiłem sie na standardowych ant. przez 2 stropy.
wnasilow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 20:46

Re: Router+AP

Post autor: wnasilow »

OK, dzieki, wprowdziłem małą zmianę w konfiguracji, ruter był ustawiany przez dostawcę neta i okazuje się, że oni zablokowali ruter tak, że tylko jeden ip moze być dołączony do niego, wiec niezbedny okazuje się jednak drugi ruter, z access pointem, wybrałem: Edimax 802.11g Wireless LAN AP Router BR-6204WG.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Router+AP

Post autor: MaxFM »

I tak wyszło na to ze musisz zakupic 2 router. Polecam Ci moje rozwiazanie, ktore Ci wczesniej podałem. Kup router wifi z modemem ADSL, troche drozszy ale bedziesz miał problem z głowy. Dwa kompy podepniesz pod LAN, 1 po wifi. Po co Ci tyle tych apków i routerow, sprawe załatwisz jednym urzadzeniem. No chyba ze tak bardzo chcesz to proboj z dwoma.
wnasilow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 20:46

Re: Router+AP

Post autor: wnasilow »

Rozwazanie jest swietne, ale w moim przypadku nie wchodzi w gre, ponieważ, aby działał internet urządzenie ADSL muszę zanieść do dostawcy aby mi go ustawili odpowiednio, oni blokują przy okazji ruter tak by tylko jeden komputer dało sie podłączyć i zabezpieczają hasłem. Więc jeśli zaniosę im proponowany przez Ciebie sprzet to i tak ustawią go, że tylko na jednym kompie bede miał internet, rozwiązaniem jest ruter ADSL ustawiony przez nich i podłączony do niego następny ruter z AccessPointem.
W każdym razie dzięki za pomoc, nie wyjaśniłem do końca sprawy, bo sam dopiero się dowiedziałem, że ruter daje net tylko na jeden IP.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Router+AP

Post autor: MaxFM »

A w umowie nie masz podanych ustawien ?? Jesli jest tak jak mowisz to jednak bez drugiego routera sie nie obejdzie.
wnasilow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-08-29, 20:46

Re: Router+AP

Post autor: wnasilow »

Nie mam, wiec sam nie ustawie tak jak trzeba. Tylko oni mogą grzebać w ruterze prze siebie ustawionym, umowa za kombinowanie z nim teoretycznie pzewiduje jakies kary....
ODPOWIEDZ