nokia 6100 i dku-5

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
naox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-22, 21:47

nokia 6100 i dku-5

Post autor: naox »

zakupiłem kabel
http://allegro.pl/item115622501_kabel_u ... 0i_cd.html

do nokii 6100 aby podłączyc komputer do internetu przez gprs. jednakże oprogramowanie nokia pc suite nie wykrywa telefonu. próbowałem najrózniejszych kombinacji przy instalacji sterowników, ale zawsze to samo. czy sądzicie ze telefon moze byc uszkodzony, czy kabel niekompatybilny a moze cos innego?
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: nokia 6100 i dku-5

Post autor: kszysek »

To moze być wina kabelka, ponoć te nieoryginale nie pozwalają na połączenie telefonu jako modemu do internetu. Pozostaje kupić oryginał lub IRDA.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
naox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-22, 21:47

Re: nokia 6100 i dku-5

Post autor: naox »

telefon <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie jest wykrywany wiec nie ma różnicowac podłączenia do internetu i innych zadan jak wgrywanie dzwonków. połączenia przez irda z innym telefonem to nigdy nie mogłem ustanowic wiec nie bede inwestował w tą możliwośc komunikacji.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: nokia 6100 i dku-5

Post autor: Jaco »

Piszą tam na Allegro:

Wszystkie przedmioty znajdujące się na moich aukcjach objęte są 3-miesięczną gwarancją

Ponadto:
Dane techniczne kabla:
- port: USB
- kompatybilny z USB v1.1, 2.0
- transfer do 1Mb/s
- długość kabla: ok. 1m
- bardzo wysokiej jakości złącza
- profesjonalne wykonanie
- kabel współpracuje z oprogramowaniem Nokia PC Suite
Każdy kabelek jest oczywiście nowy i na gwarancji !

Skoro piszą że współpracuje z PC Siute to powinien ale ja w to bym nie wierzył co piszą.Albo go zareklamuj,ale lepszym wyjściem będzie kupno drugiego kabla z pewnego żródła.
Czy pojawia ci się chociaż jakiś komunikat po podłączeniu fona do kompa?Jeśli jestAkcesorium niekompatybilne to na 100% masz zły kabel.
witmo2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-01, 09:25
Lokalizacja: ?owicz

Re: nokia 6100 i dku-5

Post autor: witmo2 »

Witaj
Rzecz jest w tym że kabel może być dobry. Ja miałem podobny problem - trzeba wiele razy wyjmować kabelek z gniazdka i go wkładać z powrotem.
na początek
1 musisz zainstalować sterowniki od kabla,
2 zainstaluj oprogramowanie Nokia PC Suite
3 zrestartuj kompa
4 podłącz kabel do fona i do kompa
Spróbuj uruchomić aplikację np. przesyłanie obrazków do telefonu w programie Noki PC Suite i przejdź przez kolejne kroki aż do wyboru modelu telefonu i na końcu wyboru połączenia telefonu. Wybierz port Com pod którym masz podłączony kabel i ok. odświeżaj kilka razy. Jeżeli to nie pomoże wybierz inny port Com który jest dostępny ale inny niż ten w którym masz kabel od fona - i ok. odśwież i za chwilę zmień znowu Com na ten co masz podłączony do fona. Powinno zadziałać.
witmo2
ODPOWIEDZ