edge idea

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
albin

edge idea

Post autor: albin »

mam edge w idei przed przekroczeniem 1G mialem transfer do 12kbs
a po przekroczeniu 1G mam 2.5kbs
limit wykorzystalem w 3 dni
to jest lipa jestem bardzo niezadowolony z tej usługi
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

Ty mówisz o kilobitach? A na jakim sprzęcie? Ale skoro limit wykorzystałeś w 3 dni to chyba o kilobajtach. Mi w Orange GC89 łapie 190kbps na zwykłej antence. Już jurto będę miał kierunkową (jak poczta nie nawali) 8)
W poprzednim okresie nie zdążyłem przekroczyć limitu, bo mam od kilku dni zasięg, ale teraz spokojnie przekroczę. Ciekawe jak będzie.
Jaro

Re: edge idea

Post autor: Jaro »

Mi w Orange GC89 łapie 190kbps na zwykłej antence
Kurcze,mnie na EDGE w Orange jeszcze sie nie udało osiągnąć takiej szybkości.Oczywiście jeszcze nie mam anteny zewnetrznej.Max szybkość to ok 90kbps i to nie dłużej niz parę sekund.Przeważnie to od 40-65kbps max jakie moge osiągnąć i to przy 4 kreskach. W GPRSie mam praktycznie od 20-40kbps i stabilne.
A co dziwne,ze mając 3 kreski zasięgu ledwo łapie EDGE a za cholere nie moge się przełaczyć na GPRS :(.Cholera może jakieś nowe sterowniki by się przydały do tej karty ? :)

Pzdr

Jaro
Jaro

Re: edge idea

Post autor: Jaro »

Maruisz
Może byś mi podesłał Twoje ustawienia WManagera?Porównałbym i może przyśpiesze trochę transfer w EDGE?

[email protected] lub GG 617564

Pzdr

Jaro
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

Ustawienia połączenia chyba nie mają znaczenia. Na stronie orange znalazlem, co prawda, jakieś nowsze i informacje o tym, że wprowadzili jakąś optymalizację internetu, ale niezależnie jak ustawie - chodzi tak samo.
Te nowesze to:
apn, użytkownik, hasło: internet.
W zaawansowanych ustawieniach mam jakość ustawioną wszędzie na abonowana. Nie wpisywałem DNSów
Transfery najprawdopodobniej mają ściśły związek z anteną. Jak nie masz anteny, to muszi mieć super mocny sygnał z nadajnika. Nie będę pisał o moich doświadczeniach poraz kolejny, bo w końcu ktoś mnie op#$%^! że flooduję. Tutaj to pisałem. Mogę jedynie dodać, że z dnia na dzień jest coraz lepiej. Dzisiaj ciągnąłem torrenta z 20kB/s. Jutro spodziewam się dostawy anteny kierunkowej.
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 09:56 przez MariuszDW, łącznie zmieniany 1 raz.
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

Zapomniałem dodać, że mam włączoną kompresję. O ile pamiętam, to na GPRSie przez komórkę kompresja nie działała.
U mnie EDGE się przełączył na GPRS tylko raz, jak nie miałem żadnej kreski (testowałem ustawienie anteny). Nie wiem po co chcesz się przełączyć na GPRS, przecież będzie wolniej. Poza tym to działa automatycznie.
albin

edge idea

Post autor: albin »

ja jak siedzialem na emule i dc++ to po 3 dniach po 7godzin sciagnelem 1000MB
i szybkosc transweru z 100-115 kbs spadlo do 15-17 kbs
mam gc89 bez zadnej anteny i mam tylko 2 kreski w idei a idea ma ograniczenie transferu po przekroczeniu 1000MB
i moim zdaniem jest to wielka lipa bo jezeli ktos chce sciagac z sieci p2p to odradzam bo po 3-4 dniach jest zmulony na maksa
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

Niezbyt pocieszająca wiadomość. Na dniach przekroczę limit.
Ale ograniczyli ci po przekroczeniu okolicy 1GB, czy dopiero po tych trzech?
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

A na jakim sprzęcie miałeś ten internet?
konrad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2005-10-25, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge idea

Post autor: konrad »

Albin, internet oferowany przez Erę, Orange i Plusa jest skierowany do ludzi korzystających z laptopa do pracy a nie do ściągania filmów, muzyki i gier. Jest to wystarczające narzędzie do komunikacji e-mailowej lub oglądania stron www.
Żeby być zadowolonym z jakiejś usługi należy spokojnie się zastanowić i poznać jej szczegóły. Pomijam kwestie że sprzedawca może nie powiedzieć nam o wszystkim. Zawsze zostaje regulamin, z którym możemy zapoznać się przed podpisaniem umowy.
Zapisy o limitach tranferów biorą się z obawy o "zapchanie" sieci.

To jest oczywiście moje zdanie, które poniekąd bierze się z faktu że sprzedaję blueconnecta.

Pozdrawiam


Ps.Pomijam sytuacje gdy nie mamy możliwości skorzystania z innej formy dostępu do internetu.
608 066 086 - ADB Era
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

Ja doskonale wiedziałem o limitach. Ale jak sobie człowiek kupi, to się chce pobawić nową zabawką :wink:
To jest dobre do ściągania nowych sterowników, patchy, aktualizacji - czyli okazjonalnego zasysania.
Te limity są zrozumiałe. Nawet neo miało (ma?) limity.

konrad, to może powiesz, czy ezekwują te limity w Erze lub innych?

A jak zaczeli oferować tą usługę klientom indywidualnym, to powinni być do tego przygotowani. W końcu wiadomo, że nie będzie wykorzystywana tylko do przeglądania notowań giełdowych, czy wysyłania maili na plaży.
albin

edge idea

Post autor: albin »

MariuszDW zgadzam sie z toba a sprzedawca to ci wszystko wcisnie

mnie niestety nikt o limitah nie poinformowal i bylo tylko mowione oszybkosci i nieograniczonym dostepie do internetu a do tego <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> mozliwosci do innego internetu
dlamnie ineograniczony dostep do internetu oznaczalo ze transfer powinien byc taki sam a nie po przekroczeniu limitu szybkosc spada 10 krotnie
rozumiem przy zapchanym laczu jak by mi spadalo a tu jak przekroczysz to juz koniec
to jest jak porownanie
ze przez 3 dni jezdze ferrari a do konca miesiaca maluszkiem trzeba pomykac to jest jakas bzdura
przy takim transferze to powinno byc przynajmniej z 5G zeby czlowiek mogl posiedziec w internecieprzynajmnie 10 dni normalnie
ja tam to odaje i wracam do gprs bo nie widze rorznicy
a nie bede nabijal komus kasy za 3 dni wole na piwko isc za ta kaske i przynajmniej bede wiedzial poczym banka boli
albin

edge idea

Post autor: albin »

MariuszDW
mam soniaka gc89 nie podlaczony jest do anteny bo niekupilem jeszcze konektora i moze dobrze
mam 2 kreski zasiegu
przez 3 dni chodzil jak burza
konrad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2005-10-25, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: edge idea

Post autor: konrad »

Doskonale rozumiem twoje rozgoryczenie albin. Niestety tak to już sobie operatorzy ustalili.

Mariusz, oficjalnie w Erze limit jest ustalony na 2GB i teoretycznie jest egzekwowany. Ale obaj wiemy że teoria i praktyka często się różnią :wink:

Powtórzę się, ale co tam. Blueconnect jest idealny do poczty i oglądania www. Do gier i ściągania plików się nie nadaje. Takie było i jest jego założenie.
608 066 086 - ADB Era
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

To wiesz, co ci powiem, albin?
Po pierwszym dniu zajefajnych transferów, postanowiłem znowu zainstalować kaze (czy jak to p2p się nazywa). Po parunastu minutach pracy tego programu zamuliło mi modem. Miałem właśnie ok 15kbps. Nie myślałem o limitach, bo wtedy dopiero zaczynałem korzystać. Wyłączyłem program ale nic się nie zmieniło. Uznałem, że to jakieś problemy z siecią. Ale na drugi dzień było to samo. Coś mnie tknęło i wypiąłem modem. Włożyłem do niego kartę SIM od komórki i odpaliłem internet. Modem zaczął chodzić jak burza. Wściekłem się, bo myślałem, że mi jakoś ograniczyli kartę SIM od modemu (o limit wtedy nie musiałem się martwić), ale jak włożyłem spowrotem tamtą kartę, modem i tak dobrze chodził. Przypomniałem sobie, że ktoś tutaj wspominał, że SE potrafi się podwiesić, jak wysyła więcej niż pobiera (czy jakoś tak).
W każdym razie wywaliłem kaze i zacząłem korzystać z torrenta. Ładnie ciągnął, ale jak zostawiłem udostępniony plik i nic nie pobierałem, to po pewnym czasie znowu muliło mi internet. Strony www nie chciały się otwierać (0kbps), chociaż upload był na poziomie 1-2kB/s. Wyłączałem udostępnianie torrenta i modem natychmist ruszał z kopyta. Nie wiem czy ten SE się jakoś podwiesza przy udostępnianiu (a przez p2p udostępniasz), czy to Orange ma coś narypane, że wtedy tak ten modem działa.
Może spróbuj wyjąć tą kartę z komputera i spowrotem włóż. Mi wyłączenie komputera nie pomogło - dopiero wypięcie modemu. Przy torrencie już nie muszę tak robić.
Nie wiem czy to są dobre spostrzeżenia, bo poprostu później sobie przemyślałem te doświadczenia. Możliwe, że coś przegapiłem. Na początku nie wiedziałem o co chodzi.

Widzę, że ertes232 tu niedawno zaglądał. Może on by powiedzał jakie ma doświadczenia.
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

konrad, mam nadzieję, że ten :wink: bedzię rónież adekwatny do mnie (orange). Jeśli nie, to będzie niezła gleba. Jestem na początku okresu rozliczeniowego.
Może nie sprzedali tego tak dużo, by zdecydować się na wprowadzenie w życie tych ograniczeń. Puki co można by było trochę się wyszumieć za te lata modemu 56k :twisted:
Ludzie, ja płąciłem przez ostatnie miesiące 300-400zł za GPRS (właśnie dzisiaj wybuliłem (333zł za poprzedni okres)!!! Ja chcę nieograniczony internet!!! :twisted:
albin

edge idea

Post autor: albin »

MariuszDW
robilem wszystko i nic na innej karcie jest szybki jak wczesniej a na karcie od edge jest nadal zamulony
wszystko bym zrozumial z tymi ograniczeniami jezeli byly by w granicach rozsadku a ni zmiejszaja transfer o prawie 90% i na stale obojetne czy siec jest przeciazona czy nie

MariuszDW to ja bym ci proponowal internet satelitarny jest bez ograniczen (okolo 170 zł mie.) ale nie wszystkie bo ja sobie chyba zmienie na satelitarny

ja mam orange i jak przekroczysz okres to ci spowolnia transfer tak jak mi
dzwonilem to orange i powiedzieli ze po zmniejszeniu transferu szybkosc polaczenia powinna byc okolo 16-18 kbs i taka mam a nie 115 kbs jak mialem wczesniejto daje 2,5 kbs jak sciagasz pliki
dj-catzy

pocieszenie

Post autor: dj-catzy »

SPOKOJNIE JESTEM INSTALATOREM TYCH INSTALACJI I MOGE WAS POCIESZYC NIEDŁUGO BEDZIE TO CHODZILO JAK BURZA BO ZOSTAŁ OPRACOWANA NOWA INSTALACJA W NAJBLISZSZY CZASIE ZOSTANIE WPROWADZONA W KOMPY.
POZDRAWIAM
W RAZIE PYTAŃ [email protected][/b]
MariuszDW

Re: edge idea

Post autor: MariuszDW »

Mógłbyś powiedzieć coś więcej?
Stosowane są limity? Edge w Orange będzie chodzić szybciej?
Mi czoraj zasuwało 26kB/s z FilePlanet na 2 kreskach. Limit chyba przekroczyłem, ale nie jestem pewien. Ten licznik w WirelessManager <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> kłamie. Zacząłem zapisywać co jakiś czas wartości i sobie porównałem.
ertes232

Re: edge idea

Post autor: ertes232 »

Jestem w plusie , jest ok, żadnych ograniczeń tak mówił facet z dział techn! i to sie sprawdza --- mam limit 500 mb gc89 ant kier. nie jestem fanem p2p ale sobie sciągam co dusza zapragnie !
a cha plus modernizuje bts-y teraz pingi na 280-340

Wczesniej byłem w pomaranczy do kitu 200m od btsa chodziło o połowe wolniej niż plus o pingach nie wspomne
siora ma w idei raz :) a raz :evil: - ale być może dlatego że nie ma ant . kier
innych sieci nie znam
pozdr
ertes232

Re: edge idea

Post autor: ertes232 »

OJ sory siora ma w erze nie w idei pomyliło mi sie :oops:
Gość

Re: edge idea

Post autor: Gość »

Hej koledz niezła dyskusja! Ja ze swojego doswiadczenia powiem tak! Mi zablokowali EDGA po 15 dniach użytkowania! Menager pokazywałtylko 745mb ale w orange zablokowało mi transfer tłumacząc się tym że przekroczyłem 1 giga a oprogramowanie które mam Wireless Manager(czyli to co dostałem odnich) oszukuje i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> mam więcej sciągnięte i teraz do 9 grudnia jadę na 20kb maxalnie! Jednym słowem czyste oszustwo!
Co do anten to niue mam kierunkowej tylko ogólną i gdy ją podłanczma to nagle spada mi sygnał nie wiem czemu! Zastanawiam się nad kierunkową tylko nie wiem czy warto skoro bts mam 2km dalej! Pozdrwiam!
ODPOWIEDZ