EDGE CORAZ WIĘCEJ

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kuna

EDGE CORAZ WIĘCEJ

Post autor: Kuna »

Kilka dni temu wyjechałem z domu. Mam urlop więc jeżdżę sobie po rodznie.

Ostatnio byłem w Szczecinie i Stargardzie Szcz. gdzie cieszyłem się szybkim EDGE (Laptop Asus + nokia 6230).

Dziś zajechałem do mamy, roztawiłem sprzęt... atu EDGE!
W wiosce przy trasie nr 10. Nadajnik mam chyba z Żółwina.
Jescze kilka dni temu był tylko GPRS.
Wcześniej nie było tu EDGE. A więc Orange unowocześnia BTSy. Tylko czemu zaczyna od takich wiosek?
Jutro wracam do domu, może i tam już sięga EDGE? (Kilkutysięczne miasteczko)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: EDGE CORAZ WIĘCEJ

Post autor: Szadzik »

Kuna pisze:Kilka dni temu wyjechałem z domu. Mam urlop więc jeżdżę sobie po rodznie.

Ostatnio byłem w Szczecinie i Stargardzie Szcz. gdzie cieszyłem się szybkim EDGE (Laptop Asus + nokia 6230).

Dziś zajechałem do mamy, roztawiłem sprzęt... atu EDGE!
W wiosce przy trasie nr 10. Nadajnik mam chyba z Żółwina.
Jescze kilka dni temu był tylko GPRS.
Wcześniej nie było tu EDGE. A więc Orange unowocześnia BTSy. Tylko czemu zaczyna od takich wiosek?
Jutro wracam do domu, może i tam już sięga EDGE? (Kilkutysięczne miasteczko)
Będą unowocześniać i to nie tylko w miastch. Ogólne założenie docelowe jest takie, że jak już wprowadzą UMTS to zasięg będzie tylko w miastach a Ci którzy w małch miejscowościach chcieli korzystać z szybkiego internetu będą mieli EDGE, EDGE to tylko modyfikacja BTSa a UMTS to już sporo więcej i na wsiach nie będzie im się opłacało instalować BTS UMTS bo za mało użytkowników itd.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ