Odpowiednik SimDaty w Anglii?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: wonski »

Witam!!

Po zakonczeniu roku akademickiego wybieram sie do Angli i w zwiazku z tym mam pytanie:
Czy ktos z szanownych forumowiczow wie moze przypadkiem, czy w Angli mozna kupic pakiet odpowiadajacy SimDacie z Plusa, albo moze u nich nie ma potrzeby wykupowac specjalnego pre-paida do transmisji danych bo moze maja niskie ceny transmisji w "zwyklych" prepaidach? Jezeli tylko ktos wie to prosze o odpowiedz. Sprawdzilbym sam na stronach operatorow angielskich, ale niestety moje lacze mi na to nie pozwala. Albo przekracza limit na odpowiedz z serwera, albo strona laduje sie "ruski rok" :(

pozdrawiam
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: zDaleKi »

To też się nie otwiera? http://www.prepaidgsm.net/en/uk.html
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: evad »

wonski pisze:Po zakonczeniu roku akademickiego wybieram sie do Angli i w zwiazku z tym mam pytanie:
Czy ktos z szanownych forumowiczow wie moze przypadkiem, czy w Angli mozna kupic pakiet odpowiadajacy SimDacie z Plusa, albo moze u nich nie ma potrzeby wykupowac specjalnego pre-paida do transmisji danych
Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
niestety, transmisja danych w UK jest - w porównaniu do polskich realiów - horrendalnie droga, a bezpośredniego odpowiednika simdaty nie ma. osobiście używam Virgin Mobile, gdzie za 1 KB płacimy 0.5 pensa, czyli wychodzi aż Ł5 za megabajt! a to i tak, jak na prepaid, dość atrakcyjna oferta. :( jedyny plus, to taktowanie co 1 KB i łączne liczenie danych in/out (standard w każdej sieci w UK z tego co wiem), więc opłaca się np. do GG czy odbierania/wysyłania poczty bez załączników.

lepiej przedstawia się oferta abonamentowa, a szczególnie T-Mobile UK ostatnio sypie ciekawymi propozycjami. a konkretnie chodzi o ofertę web'n'walk. za Ł7.50 miesięcznie dodatkowo, można podpiąć do abonamentu nielimitowany dostęp do internetu z poziomu telefonu (jest zastrzeżenie, że nie wolno tego używać w modemach GPRS/UMTS itp.). a dla bardziej wymagających jest oferta web'n'walk professional, która jest odpowiednikiem blueconnect - za Ł19.99/m-c dostajemy 2 GB limitu, po którym mogą, ale nie muszą obciąć transfer. a do tego modem PCMCIA Option Globetrotter GPRS/UMTS za darmo (kontrakt na 18 m-cy) lub za ok. Ł60 (12 m-cy). niestety jest pewien warunek - nie wolno tej oferty używać do VoIP. :( niemniej zaznaczyć należy, że jak na warunki UK, ta oferta jest rewelacyjna, bowiem do tej pory za modem z aktywacją i 1-2 GB limitem trzeba było płacić ok. Ł50-80 miesięcznie!
Dawid 'evad' Lorenz
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: valdens »

evad pisze:
niestety, transmisja danych w UK jest - w porównaniu do polskich realiów - horrendalnie droga, a bezpośredniego odpowiednika simdaty nie ma.
A jak to wygląda dziś? Jutro wyjeżdżam do Anglii, nie mam zielonego pojęcia, a chciałbym jak najprędzej wcisnąć tam w komórkę takiego prepaid-a, żeby internet i rozmowy (w tym do Polski) mieć w rozsądnej cenie. Proszę o pomoc. :papa:
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: evad »

valdens pisze:A jak to wygląda dziś? Jutro wyjeżdżam do Anglii, nie mam zielonego pojęcia, a chciałbym jak najprędzej wcisnąć tam w komórkę takiego prepaid-a, żeby internet i rozmowy (w tym do Polski) mieć w rozsądnej cenie. Proszę o pomoc. :papa:
Oo, temat ożył niczym Feniks z popiołów. :) Jeśli chcesz używać telefonu zarówno do internetu, jak i dzwonienia, to najlepszym będzie chyba prepaid Vodafone. Rozmowy do Polski 5p/min na stacjonarne i 15p/min na komórki, a na internet jest dzienny ryczałt w wysokości 50p za pakiet danych 25MB, po którym transmisja jest naliczana wg przesłanych danych.

T-Mobile ma podobną ofertę, połączenia do Polski kosztują identycznie, a ryczałt wynosi £1 - z tą różnicą, że tutaj jest pakiet 40MB 'fair use', czyli jak go przekroczysz, to dodatkowa opłata nie będzie pobrana, ale jeśli będziesz notorycznie przekraczał, to mogą pogrozić Ci paluszkiem. :) Dodatkowo są jakieś pakiety na transmisję danych, które wychodzą taniej, ale szczegółów w tej chwili nie znam.

W Virgin Mobile dzienny ryczałt wynosi tylko 30p, ale tu z kolei drogie połączenia do Polski. Ofert innych sieci tak z głowy nie znam, więc nie doradzę.

Natomiast wracając do clue tematu, czyli 'odpowiednika simdaty', tzn. oferty konkretnie pod modem, to spieszę donieść, że takie oferty w UK już są - i to od dłuższego czasu. :) Większość operatorów oferuje mobilny internet na kartę na zasadzie dziennego ryczałtu lub czasowych pakietów, ale osobiście najbardziej polecam (sam używam i jestem zadolowony) ofertę Vodafone TopUp And Go. Pakiet startowy z modemem kosztuje dość sporo, bo £35, ale w tym jest już wliczone 1GB transferu BEZ LIMITU CZASOWEGO (!) na wykorzystanie. Doładowanie jest możliwe tylko kwotą £15, która zasila konto kolejnym pakietem 1GB bez limitów czasowych. Jak dla mnie - gdy internet mam w domu, w pracy i w telefonie, a z laptopa w terenie korzystam bardzo rzadko - ta oferta w UK jest po prostu najlepsza.
Dawid 'evad' Lorenz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: ja.michal »

valdens, w Three jest starter za free lub 10£. Ceny w Pay As You Go do Polski:
Voice Call 40p/minute
Text Message 25p/text
Photo Message 35p/message
Video Message 75p/message
Video Call £1.50/minute
http://www.three.co.uk/Help_Support/Int ... 4306370372

Ceny w UK takie: http://www.three.co.uk/Pay_As_You_Go/What_it_costs

Internet w Pay As You Go jest standardowo:
Free allowance of 150MB with every top-up, then 30p/MB (te 150MB to na 90dni).
http://www.three.co.uk/Pay_As_You_Go/Fr ... e_internet

I z tego co widzę są jakieś pakiety dostępy do internetu:
http://www.three.co.uk/Internet_Service ... 0455636747

Na My3 je się chyba włącza.
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: bobix »

Z tego ca ja pamiętam (a mieszkałem jakieś pół roku temu) to była możliwość kupienia karty w three.
Tu masz ceny http://www.three.co.uk/Mobile_Broadband ... _As_You_Go
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: ja.michal »

Oj wiedzę, że evad jako bardziej doświadczony ma lepszą orientację w wyspiarskich ofertach. ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: marens »

evad pisze:Doładowanie jest możliwe tylko kwotą £15, która zasila konto kolejnym pakietem 1GB bez limitów czasowych.
Zupełnie żadnych limitów, chodzi o to czy może rok leżeć nieużywane ("od wakacji do wakacji").
bobix pisze:była możliwość kupienia karty w three.
O ile dobrze się orientuje to karta w three działa w Irlandii, UK, Austrii, Włoszech
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: evad »

marens pisze:
evad pisze:Doładowanie jest możliwe tylko kwotą £15, która zasila konto kolejnym pakietem 1GB bez limitów czasowych.
Zupełnie żadnych limitów, chodzi o to czy może rok leżeć nieużywane ("od wakacji do wakacji").
Drobnym drukiem zastrzegają możliwość anulowania karty jeśli nie zanotują żadnego płatnego połączenia w ciągu 180 dni. Tak więc co najmniej raz na pół roku musisz się choćby na chwilę połączyć, a potem karta z powrotem do szuflady.

Jest jednak mały haczyk - na karcie nie działają połączenia głosowe oraz nie ma usługi roamingu (aczkolwiek sam tego bezpośrednio nie sprawdzałem jeszcze).

EDIT:
Aa, no i faktycznie w prepaidzie Three jest darmowy pakiet 150MB po KAŻDYM doładowaniu przez 90 dni (afair), ale z kolei połączenia do Polski są drogie.
Dawid 'evad' Lorenz
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: marens »

Wiesz może jak wygląda sprawa połączeń 2G w Three. Jaki jest koszt, bo w Irlandii znajoma czasami łączy się przez 2G a Three nie ma GSM. Podejrzewam, że koszt będzie podobny jak w UK. Chodzi mi o kartę data.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: valdens »

Dzięki, chłopaki :ok: Przeryłem pół neta i wszędzie mącą, że jestem głupszy niż wcześniej, a tu zaraz kawa na ławę i jestem w domu :)

Chyba wezmę sobie tego Vodafone, o którym mówi evad. Brzmi rozsądnie i chyba wystarczy na początek (później pomyślę o jakimś twardszym necie).

A teraz pytanie techniczne - ja się to włącza? Kupuję zwykłą (?) kartę sim np. w kiosku na lotnisku, wciskam w swoją Nokię (simlock już zdjęty) i gotowe? A może muszę wysłać sms o treści "webpack" pod numer 97913? (podobno mam wtedy miesiąc za darmo) Piszą o tym tutaj: http://online.vodafone.co.uk/dispatch/P ... ID=MI_0001

[ Dodano: 2009-10-27, 15:09 ]
evad pisze:Aa, no i faktycznie w prepaidzie Three jest darmowy pakiet 150MB po KAŻDYM doładowaniu przez 90 dni (afair), ale z kolei połączenia do Polski są drogie.
Hmm, to też brzmi dobrze... Znów mam do myślenia. :D
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 15:16 przez valdens, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Voice Call 40p/minute
Text Message 25p/text
Przelicz, na to samo wychodzi w roamingu, jak nie taniej.
MIN 4.7145 * 0,40 = 1.88zł
SMS 4.7145 * 0,25 = 1.17zł
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: evad »

marens pisze:Wiesz może jak wygląda sprawa połączeń 2G w Three. Jaki jest koszt, bo w Irlandii znajoma czasami łączy się przez 2G a Three nie ma GSM. Podejrzewam, że koszt będzie podobny jak w UK. Chodzi mi o kartę data.
Three w sieci 2G działa na zasadzie roamingu wewnętrznego z Orange - tak jak Play z Plusem. Na 100% pewny nie jestem, ale transmisja danych w Three nie działa gdy jesteś w zasięgu 2G Orange. Tylko we własnym 3G - znów tak jak w Play. Aczkolwiek tak jak wspomniałem, 100% pewności nie mam, z siecią Three mam znikome doświadczenie.
valdens pisze:A teraz pytanie techniczne - ja się to włącza? Kupuję zwykłą (?) kartę sim np. w kiosku na lotnisku, wciskam w swoją Nokię (simlock już zdjęty) i gotowe? A może muszę wysłać sms o treści "webpack" pod numer 97913? O czymś takim piszą tutaj: http://online.vodafone.co...&pageID=MI_0001
Kupujesz kartę (albo zamawiasz za darmo przez internet i po 2-3 dniach przychodzi pocztą), wsadzasz do telefonu i wszystko *powinno* działać. Tego SMS 'webpack' chyba nie musisz wysyłać, tzn. ja nie wysyłałem nic, u mnie po prostu działa, choć przyznam, że karty Vodafone używam bardzo rzadko, więc mogę się mylić. Na codzień mam abonament T-Mobile z ryczałtem na internet.
Dawid 'evad' Lorenz
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: marens »

Roaming wychodzi taniej, jeśli ktoś z UK do nas nie będzie dzwonił.
Three w sieci 2G działa na zasadzie roamingu wewnętrznego z Orange - tak jak Play z Plusem.
Jak jest z ważnościami konta w przypadku Three data

10Ł - 1GB
15Ł - 3GB
25Ł - 7GB
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: evad »

marens pisze:Jak jest z ważnościami konta w przypadku Three data

10Ł - 1GB
15Ł - 3GB
25Ł - 7GB
Tego nie wiem.
Dawid 'evad' Lorenz
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: marens »

Ciekawe tylko czy Three działa normalnie czy chała jak z P4
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: bobix »

evad pisze: Three w sieci 2G działa na zasadzie roamingu wewnętrznego z Orange - tak jak Play z Plusem. Na 100% pewny nie jestem, ale transmisja danych w Three nie działa gdy jesteś w zasięgu 2G Orange. Tylko we własnym 3G - znów tak jak w Play. Aczkolwiek tak jak wspomniałem, 100% pewności nie mam, z siecią Three mam znikome doświadczenie.
Potwierdzam transmisja danych w sieci Three nie działa po 2G. W telefonie nie da się wejść na żadną stronę oprócz MyThree
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Ciekawe tylko czy Three działa normalnie czy chała jak z P4
Brat korzysta mobilne po Irlandii i UK i chodzi ładnie. Skype, aż miło i to w ruchu. No tyle, że to po autostradach. Nie wiem jak w miastach.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: greenfrog »

Właśnie nadaję spod Londka i mam słuchawkę w sieci Three UK. Na moim opakowaniu mojego startera jest napisane, że: "Pay As You Go SIM will not work in a 2G phone". Cały czas jestem w zasięgu UMTS-u Trójki i korzystam ze Skype przez sieć 3. Jakość rozmów z Polską doskonała. Sama zasada działania taka sama jak Skype przez polską komórkę, czyli trzeba ściągnąć specjalną aplikację, w moim przypadku symbianową, i dzwoni się na specjalny angielski nr dostępowy. Całość jest bezpłatna i można dzwonić na Skype na kompach za darmo i nawet przy zerowym stanie konta pre-paid. Interka jeszcze nie próbowałem, bo nie mam takiej potrzeby.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: marens »

greenfrog pisze:Pay As You Go SIM will not work in a 2G phone
Czyli jest to karta data.
greenfrog pisze:Cały czas jestem w zasięgu UMTS-u Trójki i korzystam ze Skype przez sieć 3. Jakość rozmów z Polską doskonała.
Ja mialem okazję ostatnio rozmawiać z osobą mającą Three w Irlandii i jakość była bardzo dobra.
greenfrog pisze:trzeba ściągnąć specjalną aplikację, w moim przypadku symbianową, i dzwoni się na specjalny angielski nr dostępowy
Identycznie jak w PL, tylko u nas się niestety za to płaci.
krimar
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2009-09-09, 13:48
Lokalizacja: stad

Re: Odpowiednik SimDaty w Anglii?

Post autor: krimar »

evad pisze:Tego nie wiem.

1 miesiac w kazdym przypadku.

Mozna tez zrobic taki myk, ze zamiast kupowac broadband add-on (w cenach jw) kupic za 5 GBP internet add-on i uzywac telefonu jako modemu (lub wlozyc karte do modemu) i miec za to 1GB na miesiac.
Niektore strony sa wtedy blokowane, jesli wczesniej na tej karcie nie byl kupiony broadband add-on. W panelu swego kata nie zobaczysz tez ile zostalo transferu.

Z ciekawostek to jak doladujesz za ponad 25 GBP to masz darmowe smsy w UK na zawsze. Doladowania nigdy sie nie przeterminuja.

A karte dostaniesz za darmo w kazdym salonie 3 bez zadnych formalnosci.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-10-28, 16:16 ]
Proszę nie cytujcie wielopoziomowo.
Ostatnio zmieniony 2009-10-28, 16:15 przez krimar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ