Pytanie o rozgałęzienie neta.

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SnakeX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-02, 15:26

Pytanie o rozgałęzienie neta.

Post autor: SnakeX »

Witam, mam pytanie, u znajomego w bloku jest siec osiedlowa, ma on internet oplacony na jeden komp. Jak sie wpina do tej sieci jaki kolwiek inny kopmuter (poza jego) to wyswietla sie wiadomosc od admina, ze "....wykryto nowy komputer o nie znanym MAC adresie... ....skontaktuj sie z administratorem w celu rejestracji karty sieciowej....", i przez to nie moge sie u kumpla podlaczyc do neta jak przychodze od czasu do czasu do niego z laptopem :/
Chce zrobic udostepnianie polaczenia siecowego na jego kompie, i radiowka polaczyc sie z moim laptopem, on odbiera neta normalnie po kablu, a ja chce go przeslac na swoj komputer bezprzewodowo.
Pytanie jest takie, powinno to dzialac, ale czy admin to wykryje na serwerze ze jakis komputer sie wlaczyl do sieci? Teoretycznie nie powinien go widziec, bo komputer tego kumpla jest tak jakby serwerem i admin widzi tylko jego komputer, tak mi sie wydaje, ale jak jest naprawde? Nie chodzi mi o stale podlaczenie sie do tej sieci, tylko na jakies 30-60 min od czasu do czasu. System operacyjny na kompach to Windows Xp prof.
dj_turbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-03, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o rozgałęzienie neta.

Post autor: dj_turbo »

Witam !
Teoretycznie jest możliwe wykrycie podziału łącza na WinXP ponieważ czasy TTL będą mniej o 1 od standardowych (zamiast TTL=128 będzie TTL=127), więc wystarczy że admin puści zwykłe PING na tego kompa i juz ma odpowiedź. Ale to teoretycznie.Admin nieczego na serwerze swoim nie zobaczy, musiał by Cię sprawdzic w/w sposobem. No chyba że skanuje sieć co 15sek. ale raczej taka metoda udostepniania przechodzi bez niczego, i to nie 30-60minut lecz 30 dni i dłużej :). Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Pozdro :)
-= DJ TurbO =-
Awatar użytkownika
sloniu219
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-09-30, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o rozgałęzienie neta.

Post autor: sloniu219 »

Ogulnie to wygla to tak jak opisano wyzej admin moze to wykryc ale .... mało który to robi. Tym bardziej jesli nie bedziecie hakirowac itp. Ja podobnie miałem w lokalnej sieci tylko ze miałem dwa blaszaki i chodziły czesto dwa kompy. Admin moze wiedział moze nie ale napweno nic nie mówił - rachunki cały czas płaciłem w terminie.

Opcja jaką mówisz wchodzi w rachubę.

Montujesz kare wifi w blaszaku i przez kreatora udostepniasz neta.

Jesli jest jakis inny problem to przez skretke pod jego kompa - musisz miec druga karte lan w blaszaku.

<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> tańsze to przez kabel - wygodniejsz to wi fi.
poprosty zycie / Dell Latitude C610
ODPOWIEDZ