Iplus - Łapie dalszy bts

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jarek7 »

Cześć,jako modem używam Nokii N73 i na telefonie od 4-5 godzin łapie mi dalszego bts'a:( wczesniej telefon łapał mi bliszego bts'a oddalonego o 5km a teraz łapie tego co sie znajduje jakies 15km od mojego domu :/ Skąd wiem że łapie mi innego bts'a - bo na telefonie wyswietla się inna miejscowosć...można jakos ustawić zeby łapało mi tego blizszego bts;a ?? Proszęo pomoc :roll:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jaco »

Jarek7 pisze:można jakos ustawić zeby łapało mi tego blizszego bts;a ?? Proszęo pomoc
Możesz zainstalować Netmonitor i wymusić. Wpisz w szukajkę Netmonitor i poczytaj posty.

[ Dodano: 2009-12-18, 19:07 ]
Zajrzyj też do naszego :faq: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=48848#48848
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: sp6huk »

Może ten BTS z którego korzystałeś ma chwilową awarię i zalogowało Cię do tego dalszego ;)
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jarek7 »

sp6huk pisze:Może ten BTS z którego korzystałeś ma chwilową awarię i zalogowało Cię do tego dalszego ;)
możliwe...ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...na mapie nie ma w ogóle tego btsa oddalonego o 15km.
Ufo atakuje pisze:a)W nowszych telefonach Nokii (np.N70 i wyższe serie) dotychczas nie odkryto możliwości uruchomienia netmonitorów. Jeśli ktoś znalazł nowe informacje na ten temat prosimy o kontakt. )
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jaco »

Jarek7 pisze:możliwe...ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć...na mapie nie ma w ogóle tego btsa oddalonego o 15km.
Dziwne że wierzysz w to co jest na wyświetlaczu telefonu gdyż te info niekiedy są bardzo mylne. Sposób jak sprawdzić gdzie jest BTS jest w :faq:
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jarek7 »

Ja wierze w to co pokazuje telefon bo internet strasznie zwolnił..patrzalem ten bts oddalony na tej mapie http://mapa.btsearch.pl/ i go niema.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jaco »

Jarek7 pisze:bo internet strasznie zwolnił..
Limitu nie wykorzystałeś?
Jarek7
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2009-11-06, 21:11
Lokalizacja: Niemcy

Re: Iplus - Łapie dalszy bts

Post autor: Jarek7 »

Nie,nie wykorzystałem,sprawdzałem przed chwila.
ODPOWIEDZ