netBox + Linux = ???

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Arczix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-18, 19:24
Lokalizacja: Kije

netBox + Linux = ???

Post autor: Arczix »

Witam. Już od dłuższego czasu przesiadam się na Linuksa lecz mam problem z uruchomieniem na nim internetu.

Udało mi się bez problemu uzyska połączenie za pomocą KPPP modem LG U8330 ale to tylko tak na test.

Mam jednak problem z netBox-em, niby wszystko jest ok, modem wykrywa na porcie /dev/ttyUSB0 ale przy próbie połączenia np ze skryptami ze strony vipera.pl wywala "connect script failed".
Gdy próbuje np. odpytać modem w KPPP to logi po odpytaniu są puste czyli inaczej niż w przypadku LG lub w Centrum informacyjne -- > Urządzenia USB netBox różni się trochę zawartością tzn. Seria #: 0000 i Klasa 0 ((Defined at Interface level)) hmm??
Wydaje mi się że w tym leży problem ale nie mam pojęcia jak to rozwiązać

Dodam iż próbowałem już na różnym sprzęcie i na kilku dystrybucjach (obecna to Aurox 12).
iPlus + LG U8330
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: netBox + Linux = ???

Post autor: Selvis »

uruchom wvdialconf - to polecenie sprawdza urządzenia, które mogą być modemami i jeśli takowe znajdzie odpytuje modem o informacje i stworzy plik konfiguracyjny ustawień modemu.

Problemem może też być ustawiona prędkość. Ale jak dla mnie to co piszesz to kwestia niewłaściwego przypisania urządzenia do konkretnego portu.
Arczix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-18, 19:24
Lokalizacja: Kije

Re: netBox + Linux = ???

Post autor: Arczix »

Rzeczywiście nie wiem jakim cudem przeoczyłem prędkość :oops: , teraz KPPP odpytuje poprawnie ale nadal wywala "Connect script failed". W KPPP również mi nie wychodzi po wpisaniu polecenia inicjalizującego 1 i 2
1 AT+CPIN="7845"
2 AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl"
wywala mi:

AT+CPIN="7845"
OK
AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl"
ERROR

lub czasami inne błędy

Czy pomogłaby karta SIM z wyłączonym podawaniem pinu?
iPlus + LG U8330
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: netBox + Linux = ???

Post autor: Selvis »

Arczix pisze:AT+CPIN="7845"
OK
AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl"
ERROR
[...]
Czy pomogłaby karta SIM z wyłączonym podawaniem pinu?
Widać, że to nie problem z pinem, bo go przyjmuje.
Tu jedynie uwaga. Przyjmie go tylko raz.

Może być jeszcze jedna możliwość. Dotyczy Aurox12 (i innych opartych na FC).
Coś jest nie tak w pppd... :(
Jeśli połaczenie zostaje zestawione skryptami to zwykle wszystko jest OK. Przy zestawieniu przez (np) KPPP podaje bład.

Aurox ma (z tego co ostatnio wyczytałam) na głównej płycie instalacyjnej "GPRS Easy Connect".
Ustaw sobie w nim połaczenie.
ODPOWIEDZ