szybki internet bez umowy i zobowiązań?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wyspa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-02, 09:17
Lokalizacja: Wrocław

szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: wyspa »

Witajcie!
Mam pytanie czy ktoś z WAS korzysta z internetu komorkowego bez abonamentu?
Płacisz tylko za rzeczywisty transfer. Czy jest to rozwiązanie oplacalne - w przypadku korzysytania tylko z poczty, komunikatorów oraz przegladania stron WWW?
Czy jesli kupił bym modem na Ebay.com - sa fajne ceny bedzie on funkcjonował w PL?
Czy jest możliwe by modem miał simlocka?
Załóżmy że kupił bym czy zamontowanie np. karty sim w nim z oferty orange free
będzie dzialać?
pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: Jaco »

Poczytaj sobie ten temat: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=10904

[ Dodano: 2010-01-02, 09:28 ]
wyspa pisze:Czy jesli kupił bym modem na Ebay.com - sa fajne ceny bedzie on funkcjonował w PL?
Jeśli nie będzie miał simlocka to będzie działał no i oczywiście aby mógł działać w naszych częstotliwościach.
wyspa pisze:Czy jest możliwe by modem miał simlocka?
Jak powyżej.
wyspa pisze:Załóżmy że kupił bym czy zamontowanie np. karty sim w nim z oferty orange free
będzie dzialać?
Jak powyżej.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: mar_kow »

wyspa pisze:[...]czy ktoś z WAS korzysta z internetu komorkowego bez abonamentu?
Oczywiście, nawet często na wyjazdach czy to służbowych czy prywatnych. Korzystam z pakietów simplusa które są najbardziej opłacalne w stosunku do zasięgu. W Play może być taniej ale zasięg nadajników jest mocno ograniczony.
Odnośnie pakietów simplusa masz tutaj: === K L I K ===
wyspa pisze:Czy jest to rozwiązanie oplacalne
Taka forma nigdy nie będzie opłacalna jeżeli będziemy z niej korzystać non stop - ponieważ w abonamencie zawsze jest taniej.
wyspa pisze:w przypadku korzysytania tylko z poczty, komunikatorów oraz przegladania stron WWW?
Obecnie strony internetowe (nie tak jak kiedyś) - są naładowane grafikami, flashem, reklamami, że otwarcie byle jakiego portalu pochłania duże ilości danych. Można skorzystać z serwerów kompresujących grafiki, lub całkiem je wyłączyć ale czy wtedy będzie to miało sens??
wyspa pisze:Czy jesli kupił bym modem na Ebay.com - sa fajne ceny bedzie on funkcjonował w PL?
Trzeba zwrócić uwagę na jakiej częstotliwości będzie pracował. Na zachodzie UMTS "chodzi" na 900 MHz. Ale są modele np. Sierry które pracują w pełnym zakresie.
wyspa pisze:Czy jest możliwe by modem miał simlocka?
Może się tak zdarzyć ale to zgadywanka, chyba że napisze się maila i dostanie rzetelną odpowiedź. W przypadku kiedy będziemy musieli go samodzielnie usunąć, koszt będzie wyższy niż kupilibyśmy go na Allegro. Ceny już naprawdę są niskie - za 160 - 200 zł można kupić modem USB HSDPA.
Harnas
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2009-01-26, 08:17
Lokalizacja: Beskidy

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: Harnas »

mar_kow pisze: aka forma nigdy nie będzie opłacalna jeżeli będziemy z niej korzystać non stop - ponieważ w abonamencie zawsze jest taniej.
Zależy co kto rozumie przez "non stop". Ja mam Play na kartę, doładowuję co 2 miesiące za 50 zł i mam 4GB limitu, którego nigdy nie wykorzystałem.
Z internetu korzystam kilka godzin dziennie: www, poczta, rzadko youtube, aktualizacje systemu. Nie muszę się ograniczać, na moje potrzeby wystarcza w zupełności.
mar_kow pisze:Obecnie strony internetowe (nie tak jak kiedyś) - są naładowane grafikami, flashem, reklamami, że otwarcie byle jakiego portalu pochłania duże ilości danych. Można skorzystać z serwerów kompresujących grafiki, lub całkiem je wyłączyć ale czy wtedy będzie to miało sens??
Można wyłączyć same reklamy (Firefox + ABP) i już się dużo zyskuje zarówno na komforcie przeglądania stron jak i ilości ściąganych danych
.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-01-02, 17:39 ]
Poprawa cytowania
Ostatnio zmieniony 2010-01-02, 17:38 przez Harnas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: paweliplus »

Harnas pisze:mam 4GB limitu, którego nigdy nie wykorzystałem.
Z internetu korzystam kilka godzin dziennie: www, poczta, rzadko youtube, aktualizacje systemu. Nie muszę się ograniczać, na moje potrzeby wystarcza w zupełności.
Bardzo ciekawe ;] Aż nie mogę uwierzyć , kilka godzin dziennie , nawet youtube czasem i jeszcze aktualizacja systemu ? To ty chyba masz wyłączone obrazki w przeglądarce i blokujesz je ABP , bo jest nie możliwe , żeby 4 GB Ci starczyło ...
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: mar_kow »

Zgadzam się - pisałem o tym wyżej, tylko nie wszędzie Play ma dobry zasięg. Sporo podróżuję w różne rejony Polski i jak na razie infrastruktura Plusa mnie nie zawiodła.
Harnas pisze:Można wyłączyć same reklamy (Firefox + ABP) i już się dużo zyskuje zarówno na komforcie przeglądania stron jak i ilości ściąganych danych
Można, ale strony sprzed kilku lat znacznie różnią się od teraźniejszych. Starsi użytkownicy Forum pamiętają analogoweg Zoltrix'a Cobra o zawrotnej prędkości 56 kbps - otwierał strony bez problemów (no może po krótkim czasie oczekiwania :cwaniak: ). Spróbujcie teraz przy tej prędkości załadować portal wp.pl. A ile to kosztowało...
Link o lektury: === L I N K ===
Mając teraz dostęp do szybkich technologii nawet nie zauważymy jak szybko "wyciekną" nam pieniądze. Dlatego trzeba przeanalizować co nam się najbardziej opłaca. Jeżeli mamy dobry zasięg Playa to warto go wziąć, jeżeli nie to spróbować czego innego.
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: paweliplus »

Tylko kwestia , czy będzie miał w Play te gwarantowane 1 Mb/s bo ostatnio jest z tym różnie , ludzie często nie mają nawet tego 0.5 Mb/s a net chodzi tragicznie ...
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Harnas
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2009-01-26, 08:17
Lokalizacja: Beskidy

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: Harnas »

Na początku patrzyłem każdego dnia ile MB zużywam i zwykle nawet 100MB nie przekraczałem. Teraz przestałem zwracać na to uwagę. Uzbierałem już ładnych parę GB.
Przy moim sposobie korzystania z internetu prędkość nie ma dużego znaczenia. Ja akurat dużo czytam forów, długaśnych artykułów, a to zabiera dużo więcej czasu niż załadowanie strony.
Zresztą akurat na prędkość nie mogę za bardzo narzekać. Czasem wieczorem przymuli, ale rzadko i na krótko. W mojej rodzinnej wiosce koło Żywca hulało całkiem nieźle (od niedawna jest trochę gorzej w godzinach szczytu - w granicach 0,5Mb/s), ale w Katowicach, gdzie najwięcej korzystam mam full zasięg i speedtest.net pokazuje mi nawet do 1,1Mb/s
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: szybki internet bez umowy i zobowiązań?

Post autor: pasza_sadyka »

W erze jest opcja umowy na czas nieokreślony z 30 dniowym terminem wypowiedzenia dla wszystkich dostępnych taryf. Minus pierwszy to brak urządzenia ale te możesz kupić na aukcji czasem za małe pieniądze. Minus drugi to aktywacja usługi kosztuje 99zł.
ODPOWIEDZ