GPRS/EDGE a pingi lub inny internet

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dx

GPRS/EDGE a pingi lub inny internet

Post autor: dx »

Witam,
chcialbym sie dowiedziec jakies sa pingi na GPRS/EDGE ? Slyszalem ze na edge sa dosyc spore, jak jest w przypadku gprs ? Czy sa porownywalne z modemem ? Jaki transfer mozna osiagnac na gprs ? Od razu pragne zaznaczyc ze jest poczatkujacy jesli chodzi o internet komorkowy. Mieszkam na wsi i jedynym rozwiazaniem u mnie jest komorka i satelita, a ze lubie sobie pograc czasem w Ultime Online to zalezy mi zeby byly w miare male pingi i predkosc na poziomie modemu lub podobnie. Limity transferu nie maja dla mnie zbytniego znaczenia (oby w przyzwoitych granicach). Moze zaproponujecie jeszcze cos innego ?
Kubuś Puchatek

Re: GPRS/EDGE a pingi lub inny internet

Post autor: Kubuś Puchatek »

Najlepsze pingi w EDGE'u na GC85 w granicach 500ms, czyli do modemu to spooooro brakuje
Gość

Re: GPRS/EDGE a pingi lub inny internet

Post autor: Gość »

na GPRS moga byc tylko gorsze niz na EDGE... niestety. moim zdaniem oba nie nadaja sie do gier, pingi na neostradzie to rzad 20-50ms a tutaj jak ponizej:

u mnie jest tak (w Gdansku):
GPRS - 5.5KB/sek
EDGE - 13KB/sek pingi: 500-700 (sygnal 78%)
UMTS - 40KB/sek pingi: 210-220 (sygnal 28%)

W bydgoszczy:
EDGE - 13KB/sek, pingi 300-700 (sygnal 99%)
UMTS - jeszcze nie ma sieci ;)

w gre wchodzi umts jedynie chyba ale zanim to pokryje caly kraj... to jeszcze potrwa.

pozdr, i zycze powodzenia.
ODPOWIEDZ