Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DavE.K
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-11, 19:33

Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: DavE.K »

Witam wszystkich.

Jestem całkiem nowy w temacie ale informuje że wypróbowałem chyba wszystkie metody które tyczyły sie tematu które znalazłem na forum.

Modem: Option Globetrotter Combo EDGE - blueconnect
Notebook: Acer 3692NWLMi

Problem u mnie polega na tym że modemu PCMCIA nie jest widziany przez system, dodam że modem jest 99,9% sprawny gdyż działał bez żadnego problemu na innym laptopie Asusa z całkiem innym kontrolerem PCMCIA no i Asus był na AMD a mój jest na Intelu. Co do rzeczy które można zauważyć to w trakcie wkładania modemu do portu jedenkrotenie mruga czerwona kontrolka na karcie modemu, a w systemie w podgladzie zdarzeń pojawia sie komunikat zaczynający się treścią "Nie można <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> opisu dla identyfikatora zdarzenia (10)...." w źródle tego zdarzenia widać jedynie że tyczy się PCMCIA

Czekam na wszelkie sugestie i porady, kombinowałem z sterownikami próbowałem instalacji na "goły" system niestety nic nie pomaga.

Z góry dzięki za wszelką pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: Jaco »

Problem jest że niektóre procesory nie chcą działać z niektórymi kartami.Jaki masz procesor.Jesli kupiłeś modem a nie sprawdziłeś czy będzie kompatybilny z twoim lapkiem to możesz mieć problem.Na początek spróbuj włożyć jeśli masz dostęp inną kartę.Wtedy wyeliminujesz problem sprzętowy.Albo komp albo karta.A może masz wejście PCMCIA 16 bitowe?
DavE.K
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-11, 19:33

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: DavE.K »

No tak nie sprawdziłem w sensie dosłownym ale
"System Requirements:
(...)
Type II PC-card slot cardbus interface(...)"

Jeżeli o to chodzi to sprawdziłem czyli karta jest w tym samym interfejsie co pcimcia w moim laptrupie.
Witek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-09, 15:07
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: Witek »

A może to jednak problem z zasięgiem??
Ja straciłem chyba z tydzień na rózne kombinacje z tym modemem no i wyszło, że chodzi o zasięg, którego na biurku było za mało a na stoliku metr dalej już było tyle ile trzeba. To wszystko 40 km.od Warszawy(!!)
Teraz mam antenkę kierunkową i wszystko śmiga aż miło.
DavE.K
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-11, 19:33

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: DavE.K »

Nie nie problem z zasiegiem gdyż mój system <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie widzi karty
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: Jaco »

A ręcznie dodawałeś sprzęt?Mam taką samą kartę i szczerze również kupywałem w ciemno.Mój lapek to MAXDATA procek to AMD.Jak czytałem forum na poczatku o problemach takich jak ty masz to włos mi się jeżył gdyby mnie coś takiego spotkało.Na szczęście obyło się bez problemów i karta ruszyła za pierwszym razem.Masz może SP2 może w tym jest problem.
DavE.K
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-11, 19:33

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: DavE.K »

Tak mam jeżeli chodzi o Windowsa to mam XP home z SP 2 czy z tym moze byc problem ??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: Jaco »

Niekiedy bez SP2 mogą nie działać aplikacje lub podłączane urządzenia mają problem z zainstalowaniem.Ale w twoim przypadku to raczej odpada.Problem jest sprzętowy.Po prostu Intel nie lubi option i się gryzie.Może masz jakąś szanse <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> inna kartę.Weż lapka pójdż do salonu któregoś z operatorów pościemniaj że jesteś zainteresowany i spróbuj powtykać jakie mają modemy do lapka.Będziesz miał pewność czy inna karta będzie pasować.A kartę nabyłeś u Ery czy kupiłeś osobno.
DavE.K
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-11, 19:33

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: DavE.K »

Nabyłem u Ery, i troche lipa
dziadman
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-28, 22:30

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+W

Post autor: dziadman »

DavE.K pisze:Problem u mnie polega na tym że modemu PCMCIA nie jest widziany przez system...
... w trakcie wkładania modemu do portu jedenkrotenie mruga czerwona kontrolka na karcie modemu, a w systemie w podgladzie zdarzeń pojawia sie komunikat zaczynający się treścią "Nie można <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> opisu dla identyfikatora zdarzenia (10)...."
Moim zdaniem kiepska charakterystyka prądowo - napięciowa na pcmcia w kompie. Słaba bateria w lapku, kiepska płyta główna, coś nie tak z gniazdem pcmcia. Najlepiej włóż tam inny modem pcmcia i sprawdz czy działa (obawiam sie, że też nie będzie -acery tak mają) :)
gram tak by by? ASem jak jan walczak
bird
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-12, 19:16

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: bird »

Siema. Miałem identyczny problem. Acer Travel Mate 2423WXMi na Intelu i Modem Option EDGE. Windows xp he SP2. Iplus. Po pierwszej instalacji komputer nie widział modemu. Chłopaki z info centrum Plusa kazali mi udać się do serwisu z komputerem. A wystarczyło po prostu przeinstalować Windowsa i od nowa zainstalować modem. Pomogło w 100% i teraz wszystko chodzi super. Pozdro.
DavE.K
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-10-11, 19:33

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: DavE.K »

Co ro reinstalki systemu albo nawet więcej to oczywiście już przeszedłem przez to, więcej to znaczy format i instalacja, niestety nie pomogło a próbowałem instalacji modemu na zerowym systemie a następnie po instalacji sterowników pcimcia.

Co do charakterystyki prądowej może coś w tym być, no ale niestety zero regulacji w biosie :[ standard.

<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> póki co puściłem karte na serwis mam nadzieje że nie odeślą jej z dopiskiem że wszystko jest ok. No w końcu karta z 3 testowych notebooków działała tylko na jednym.
Testowałem na Toshibie , Acer i Asusie tylko na asusie chodziła dodam że asus jako jedyny z testowych było posadzony na AMD, Toszyba na P IV a mój Acer na Celeronie M.
okli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-12, 14:20

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: okli »

Witam!
DavE.K, moglbys napisac czy udalo ci sie rozwiazac ten problem, a jesli tak, to jak?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lxxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-11-13, 11:24
Lokalizacja: Kraj z ko?cówk? .CZ =]

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: lxxl »

Hi
DavE.K sa 2 mozliwosc
ftp://ftp.support.acer-euro.com/noteboo ... 202.80.zip
tu masz nowy bios, lata pewne problemy z wykrywaniem kart
ale obawiam sie ze w AS3690 e niektorych partiach ktore poszly na Polske sa uszkodzone PCMCIA a dokladnie jeden chip ENE CB714BF B0 ...
sprawdz swoj numer seryjny :
LXAF70C002636
jest to poczatek numeru jesli 3 ostatie ciagi w poczatku jakim jak pokazlem sa 636 albo 635 to jest szansa iz PCMCIA jest padniety i tylko zostaje wysylka do seriwsu Acera.

Pozdrawiam

lxxl
mazetop44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-12-17, 10:48
Lokalizacja: krakow

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: mazetop44 »

Witam Wszystkich Hi DavE.k
mam dokladnie ten sam problem,tylko Acer 2492NWLMi z celeronem 420
czy mogbys powiedziec jak udalo Ci sie rozwiazac problem
prosze tez ,jezeli ktos wie jak sobie poradzic w tej sytuacji niech napisze :)
dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: Artur_prezes »

Jak po opisie wida tez mam Acera ale z iPlusa i mialem podobny problem. Wykosztowalem sie 560zl na modem ktory nie był wykrywany przez sysyet a potem jeśli juz system go wykryl to po około 2 minutach system "gubił" urządzenie i znów napis ze karty PCMCIA nie ma w gnieździe. Jaki masz porcesor z laptopie?? BO jeśli tak jak ja AMD to powiedziano mi że z niektórymi prockami AMD kart pcmcia nie chodzą. Bylem z tym problemem 2 razy w sewisie i za trzecim razem gościu w sewisie przeinstalował Windowsa (Media center SP2) i dal i jakies inne sterowniki na których nawet na mojej wiosce internet śmiga na UMTS'ie.
CLEARW'RE
Broadband
tiwek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-05, 20:56

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: tiwek »

Firma chce mi kupić modem. W Plusie. Padło na Globetrotter 3G bo ... HDSPA i wsparcie dla linuxa. W każdym razie dużo się o tym pisze. Mam notebook ACER TravelMate 2341 (taki tani). Jakoż że wcześniej dużo czytałem na tan temat postanowiłem przed zakupem pójść do salonu, żeby przetestować sprzęt.

I dobrze się stało. Okazało się, że modem zainstalował się bez przeszkód, automatycznie wykrył, pociągnął sterowniki (najnowsze), żadnych problemów, wykrzykników w Menedzerze urządzeń. Ale na modemie mrugają obje diody równocześnie i zasięgu ni w ząb. O zasięgu nie będziemy dyskutować bo miało to miejsce w samym centrum Gdyni, więc chyba był, hihi.

W aplikacji iPlusa też nie poakzywał sieci i żadnego zasięgu.
W konfiguracji twierdził że nie ma karty. Włorzenie karty z mojego telefonu też nic nie dało (nie mam usługi, ale to tak na wszelki wypadek) bo juz nie miałem pomysłow. Aha w zakładkach steronika był guzik testowania i modem testy porzechizdł ok. Odpowiadał na AT.

Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to to, żęby przeinstalować XP i pójść do niego jeszcze raz z całkowicie czystym systemem. Może to to.

Nie testowałem pod linuxem ze względu na brak sterownika.

Jak bedzie działał pod XP to później sobie przestawie go na linuxa.

Bios w laptopie mam (chyba) najnowszy.

Może ktoś ma jakiś pomysł ?
pliszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-01-09, 12:58
Lokalizacja: Łódź

ACER 3692 WLMi nie działa z Option Glonetrotter 3G/EDGE

Post autor: pliszka »

Witam

Mam podobny problem jak inni użytkownicy. Mam karte Option Globetrotter 3G/EDGE w ORANGE. I co ciekawe karta działa poprawnie w Toshibie natomiast w Acer 3692 WLMi nie działa.Mendzer nie wykrywa go, ale za to starszą karte SE GC89 ORANGE komputer wykrywa. Myslałam ze uszkodzony jest port PCMCIA ale skoro GC89 działa to nie wiem teraz co zrobic. Mam nowsza kartę a nie działa. A moze komputer ogolnie jest do d..... Dzwoniąc do serwisu Acera powiedział gościu że niektóre acery są niekompatybilne z kartami bezprzewodowymi.

Czy miał ktoś podobny problem i co zrobił ???

Bedę wdzięczna za POMOC !!!!!!
Pliszka
poleg?Y
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-13, 08:25

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: poleg?Y »

Podpisuję się pod tematem!

Ten sam problem. Wczoraj byłem w salonie Orange z moim Acerem Travelmate 2492 WLMi i komputer nie rozpoznał żadnej karty!

Sprawdzałem później u kumpla i też nie rozpoznał ale UWAGA!!!
Po włożeniu starej 16-bitowej karty sieciowej komputer ją wykrył i zainstalował!!!
Czy to może być wina napięć?

Dziś jeszcze spróbuję zaktualizować BIOS!

Pozdrawiam!
kamil1908
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-02-05, 18:50

Re: Problem !Option Globetrotter Combo EDGE+Acer 3692NWLMi+WinXP

Post autor: kamil1908 »

Ja posiadam laptopa ACER 3692WLMi i też czytając innych posty obawiałem się, że mogę mieć problemy z kartą. Ale poszedłem do salonu ERY i bez problemu mi wykryło ją. Mam kartę Option Globtrotter 3G MAX. Nie wiem jak z innymi modelami ale z tym przynajmniej mój ACER nie miał problemów. Jak macie możliwość to przetestujcie tą kartę, może ACER nie radzą sobie z innymi modelami.
ODPOWIEDZ