Test szybkości łącza

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dicku

Test szybkości łącza

Post autor: Dicku »

Witam:
neo 1024

3 testy
53121 Bps
41831 Bps
36617 Bps

GPRS?/UMTS?
1 test
2906 Bps
Strona testowa:
http://www.numion.com/

Czy taka jest faktyczna szybkość łącza. Bo jeśli tak- to do niczego to się nie nadaje.

Pozdr
Jerzyk

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Jerzyk »

Dokładnie, sprawdzałem teraz na 1 mbps neo (chodzi jak zegarek) i wyniki odbiegają od normy. Polecam tylko ten czeski link http://www.dsl.cz/index.php?akce=4

Bezwzględnie najlepszym rozwiązaniem jest badanie szybkości łącza na własnym PC, wystarczy NetMeter > http://download.chip.pl/download_109401.html lub wtyczki do przeglądarek.
Gość

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Gość »

Nie chodzi mi o test neo, ponieważ komp pracuje w lanie i takie transfery będą. Raczej chodziło mi o transfer GPRS/EDGE. Jeśli taka jest prędkość transferu to jest to zupełna katastrofa.
Chciałbym uzyskać jakieś potwierdzenie, bo poszukuję bezprzewodowego internetu - korzystanie sporadyczne, ale z sensowną prędkością transferu.
Jednocześnie nie chciałbym wiązać się z dostawcą jakąś stałą, powiedzmy dwu-letnią, ryczałtową umową. Może jakieś sugestie.
Pozdr
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Test szybkości łącza

Post autor: keiw »

Mam BlueConnecta od 3mcy.
Od 20 listopada transfer monitoruje mi NetMeter.

Oto statystyki, które w 100% realnie powiedzą ci jaki jest transfer jeśli masz EDGE: (cały czas jestem w zasięgu EDGE, bez anteny kierunkowej)

Obrazek

Statystyki dzienne:
Obrazek

Jak widać śrdni transfer oscyluje w granicach ~17KB/s
Statystyki obejmują okres prawie 1 mca i to jest najlepsze odzwierciedlenie transferów, niż jakiekolwiek testy na www.
Gość

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Nie chodzi mi o test neo, ponieważ komp pracuje w lanie i takie transfery będą. Raczej chodziło mi o transfer GPRS/EDGE.
ok mi chodziło tylko o to, abyś korzystał z innych testerów do badania łączy bezprzewodowych. Najlepszy moim zdaniem jest NetMeter.
Jerzyk

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Jerzyk »

aaaa pisałem powyżej Jerzyk.

przy okazji keiw trochę się naściągałeś ;)
Gość

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Gość »

Jak widać śrdni transfer oscyluje w granicach ~17KB/s
Statystyki obejmują okres prawie 1 mca i to jest najlepsze odzwierciedlenie transferów, niż jakiekolwiek testy na www.
I tu masz 100% racji. Mnie chodziło o wyrobienie sobie jakiegokolwiek <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> poglądu przed podjęciem jakich decyzji. Dotychczas po prostu nie miałem zupełnie nic do czynienia z internetem bezprzewodowaym. A w tej chwili widzę taką potrzebą dla siebie.
Pozdr
Gość

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Gość »

Ad keiw

Przepuściłem jeszcze kilka razy test ze stron. Pokrywa sie to z Twoimi danymi:
średnio 17-18 kb/s

czyli
1. Jest to zasięg EDGE
2. Jest to jednak strasznie wolno (:

Przepraszam za rzeczy może oczywiste, ale jest to mój piewszy kontakt z internetem komórkowym i pierwsze wnioski.

Pozdr
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Test szybkości łącza

Post autor: keiw »

Anonymous pisze:Ad keiw

Przepuściłem jeszcze kilka razy test ze stron. Pokrywa sie to z Twoimi danymi:
średnio 17-18 kb/s

czyli
1. Jest to zasięg EDGE
2. Jest to jednak strasznie wolno (:

Przepraszam za rzeczy może oczywiste, ale jest to mój piewszy kontakt z internetem komórkowym i pierwsze wnioski.

Pozdr
Jak bym miał tak jak napisałeś czyli 17-18 kb/s to bym sobie chyba w głowę strzelił z rozpaczy :D
Na szczęście mam średnio 17KB/s a to kolosalna różnica. Średnio dziennie zasysam 1GB - to mi wystarcza, a czasem jak zapuszczę laptopa i na 24h to zleci nawet 3GB.
To dla ciebie "strasznie wolno"? :roll:
Gość

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Gość »

Koledzy jak robicie że macie takie szybkie transfery? Ja mieszkam w centrum Gdańsk-Wrzeszcz i średnie transfery mam przeciętna pobieranie: 0,8KB/s Pomóżcie!
Gość

Re: Test szybkości łącza

Post autor: Gość »

Jak bym miał tak jak napisałeś czyli 17-18 kb/s to bym sobie chyba w głowę strzelił z rozpaczy
Na szczęście mam średnio 17KB/s a to kolosalna różnica
Faktyczne 8x.
A jakiem masz pingi np wp.pl
Pozdr
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: Test szybkości łącza

Post autor: keiw »

Anonymous pisze:A jakiem masz pingi np wp.pl
Pozdr
Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=553ms TTL=121
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=393ms TTL=121
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=350ms TTL=121
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=313ms TTL=121

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 313 ms, Maksimum = 553 ms, Czas średni = 402 ms
PAPYS

CO WY LUDZIE SCIAGACIE 30gb miesiecznie!!!

Post autor: PAPYS »

mam blueconnecta i w ciagu miesiaca net meter mi wykazal,ze sciagnolem 6gb!!! 300h licznik ile siedzialem bo <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> przez nokie 6230i caly czas leci radio przez neta mp3 sciagalem ale 30gb sciagac to co wy przez edge sciagacie filmy ??
ODPOWIEDZ