jak podłączyć laptopa do neta przez kompa

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Vojos

jak podłączyć laptopa do neta przez kompa

Post autor: Vojos »

Witam
moje pytanie jest następujące. W domu mam podłączony komp do internetu przez sieć LAN. i co mam zrobić aby mój laptop miał teź dostęp do netu przez komputer stacjonarny?
jeśli ktoś może to powie co mam kupić aby było można połączyć się do netu? :?
[email protected]

Re: jak podłączyć laptopa do neta przez kompa

Post autor: [email protected] »

Jeśli możesz zdobyć drugie IP id ISP to switch wystarczy, jeśli nie to router, a wystarczy też druga karta siecieowa do stacjonarnego i udostępnienie połaczenia internetowego, jest to rozwiązanie najtańsze ale najmniej wygodne bo komp będzie musiał chodzić aby udostępniać net. Masz więcej pytań napisz na maila.
zabor34

siec LAN

Post autor: zabor34 »

Mam inny problem. chce podlaczyc 2 komputery ze soba nie laczas z internetem. kupilem kabel ale wyswietla mi sie ze jest odlaczony lub ograniczenie dostepu. co z tym zrobic? moj e-mail to [email protected]
broker2004
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-12-12, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak podłączyć laptopa do neta przez kompa

Post autor: broker2004 »

Własnie to jest chyba temat do którego powinienem się podpiąć z moim pytaniem :D Więc sytuacja wygląda tak. Mam kompa podłączonego do sieci LAN z której pobiera automatycznie IP na zasadzie jakiejś dzierżawy (sieć akademicka). Zachciało mi się tanio udostępnić net na drugi komp więć dokupiłem drugą kartę sieciową i udostępniłem w ten sposób (ten pierwszy komp musi być włączony żeby drugi działał). Teraz mam jeszcze laptopa i 2 klucze bluetooth. Chciałbym mieć jeszcze internet bez kabla w laptopie ale w żaden sposób nie mogę tego skonfigurować. Mostek nie działa, na raz nei mogę udostępnić dla dwóch użytkowników bo coś pisze ze jakiś konflikt IP... Jak to zrobić najłatwiej?? Do bluetootha mam aplikacje BlueSoleil. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ