bateria ?? :/ :(

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
newbie

bateria ?? :/ :(

Post autor: newbie »

zpewnością wiekszosc z was korzysta z laptopów wiec mam do was pytanko.
Korzystałem przez półroku z laptopa prawie zawsze z kabla tzn sciagałem prąd z gniazdka,ale bateria cały czas była w laptopie teraz mam taką sytuacje ze na samej bateri laptop pracuje mi ok 40min a według producenta powinnien wytrzymac ok 2.5h słyszałem ze sformatowanie bateri pomoze ,czy istnieje do tego jakis program bo za bardzo nie mam czasu zeby siedziec przy laptopie i sie bawic z ładowaniem i rozładowaniem jej.
prosze o jakies wskazówki,porady :!:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: bateria ?? :/ :(

Post autor: Szadzik »

newbie pisze:zpewnością wiekszosc z was korzysta z laptopów wiec mam do was pytanko.
Korzystałem przez półroku z laptopa prawie zawsze z kabla tzn sciagałem prąd z gniazdka,ale bateria cały czas była w laptopie teraz mam taką sytuacje ze na samej bateri laptop pracuje mi ok 40min a według producenta powinnien wytrzymac ok 2.5h słyszałem ze sformatowanie bateri pomoze ,czy istnieje do tego jakis program bo za bardzo nie mam czasu zeby siedziec przy laptopie i sie bawic z ładowaniem i rozładowaniem jej.
prosze o jakies wskazówki,porady :!:
Trzymając baterię nonstop pod prądem, po prsotu ją zepsułeś. Formowanie baterii nic tutaj nie da.
Back to the Future ;)
fazi

Re: bateria ?? :/ :(

Post autor: fazi »

U mnie w laptopie asus jest możliwosc kalibracji baterii z poziomu biosu wchodze do niego i w zakładce power jest opcja kalibration batery i ją uruchamiam raz w tygodniu ( baterja jest automat rozładowywana i ładowana i jeszcze raz to samo ) dzieki temu mam czas pracy na baterii ok 3 godzin a laptop ma 6 lat
Zobacz u siebie w biosie !
a to że była cały czas naładowana to jeszcze nie tragedia gorzej by było odrotnie !!!!
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: bateria ?? :/ :(

Post autor: minineo »

pozatym jak używasz modemu jakiegoś do internetu to się nie dziw bo te modemy dużo żrą prądu ;->
[email protected]

Re: bateria ?? :/ :(

Post autor: [email protected] »

Baterię litowo-jonową należy co jakiś czas (miesiąc, póltora) zozładoać zupełnie, tak aż laptop się wyłączy, i naładować do 100%. Trzymanie jej cały czas naładowanej albo jeszcze gorzej rozładowaniej źle wpływa na jej pojemność i charakterystykę rozładowywania. Mój lapcio ma już 3 lata, soft pokazuje że bateria jest już zużyta w 50% ale bez problemu udaje mi się pracować 1,5 do 2 h na baterii. Inną rzeczą jest tu pobór prądu przez samego laptopa...Znam modele, które mimo tego że mają baterie o pojemności jak inne (np 4 Ah) to pracują niecałą godzinę, bo pobierają prądu tyle co stacjonarne...
ODPOWIEDZ