a ja mam iplusa od 2 mcy

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomaszek

a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: tomaszek »

jestem abonentem plusa i uruchuomiłem iplus do kompa stacjonarnego.Wymieniłem specjalnie aparat na Nokie 6822(obsługa Edge)-koszt 180PLn jak dla mnie połączyłem ją przez bluetooth'a z kompem (jest nowy z wyższej półki). W aktualnej promocji dla abonentów płace tylko za usługe IPLUS niecałe 60PLN i powiem Wam, że jest to jakas totalna pomyłka. Download na poziomie 5kb/s MAX !!!! Zatem ostrzegam wszystkich jet\st to pomyłka. Specjalisci z PLUSa rozkładaja ręce.Pomimo, że jestem w centrum Łodzi nie mam Edga a to łącze działa jak wolny GPRS.Sredni czas otwarcia strony to ok 15 s. Poczta i ściągnięcie czegokolwiek graniczy z cudem.
Zatem polecam stanowczo neotrsade nawet 128 która z abonamentem wyjdzie niecałe 90 PLN.
I PRZESTRZEGAM PRZED WPROWADZAJĄCYMI W BŁĄD REKLAMAMI I INFORMACJAMI PODAWANYMI PRZEZ PLUS GSM :roll:
Raramir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-12-07, 12:52

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: Raramir »

tomaszek pisze:Download na poziomie 5kb/s MAX !!!! Zatem ostrzegam wszystkich jet\st to pomyłka. Specjalisci z PLUSa rozkładaja ręce.Pomimo, że jestem w centrum Łodzi nie mam Edga a to łącze działa jak wolny GPRS.Sredni czas otwarcia strony to ok 15 s. Poczta i ściągnięcie czegokolwiek graniczy z cudem.
5kb? czy 5 kB? bo jezeli 5 kB to całkiem nieźle jak na GPRS. A co do wolnego otwierania się stron, to polecam wyłączenie obrazków (można to zrobić w Operze i chyba w Firefoxie).
Faktycznie na GPRSie nie poszalejesz, ale przez EDGE juz można troche sciagnac. Druga sprawa to że w centrum Łodzi nie masz EDGE to faktycznie troche słabo.
Gość

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: Gość »

Witam ja rownniez korzystam z plusa i mieszkam w centrum Łodzi Nokia 6020 i edge smiga znakomicie 20 KB/s Wiec nie krytykuj tylko pomysl co zle robisz a <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> w koncu bedziesz zadowolony.Pozdrawiam
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: 3G_ »

Anonymous pisze:Witam ja rownniez korzystam z plusa i mieszkam w centrum Łodzi Nokia 6020 i edge smiga znakomicie 20 KB/s Wiec nie krytykuj tylko pomysl co zle robisz a <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> w koncu bedziesz zadowolony.Pozdrawiam
Jak się połączyłeś z kompem? Lepszy kabelek czy irda? (6020 nie ma Bluetooth) Też zamierzam wykorzystać tego fona w ten sposób i chyba mnie przekonałeś :) A bateria długo tak da radę?
Pozdrawiam
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: 3G_ »

Z tym zasięgiem EDGE to jest chyba tak, że nawet jeśli go masz, ale masz bliżej silniejszy BTS bez EDGE'a no to nici, bo telefon wybierze zawsze silniejszy sygnał :( Znając lokalizację BTS-ów można czasem ustalić który ma EDGE. Bardzo ładnie to widać w mniejszych miastach a nawet wioskach. W dużych miastach z aduże zageszczenie
ŁW - gość

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: ŁW - gość »

No to jak najlepiej podłączyć 6020 do kompa?
Jeszcze jedno pytanko... z tego co wiem ten tel nie ma gniazda anteny zewnetrznej. Moze mi ktoś powiedzieć które telefony z EDGE mają takie gniazdo?
Gość

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: Gość »

6020 lacze po kabelku usb bo na idra nie uzyska sie pelnej predkosci.
bateria wystarcza na okolo 1 dzien uzyawania netu niestety:(. transfery tak jak pisalem do 20KB/s i bardzo stabilne, strony otwieraja sie podobnie jak na neostradzie 128. Mieszkam Łódź ul . 1 go Maja czyli prawie centrum. Pozdrawiam wszystkich i polecam plusa.
LW

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: LW »

OK - dzięki! A ten kabelek to masz jakiś lepszy czy taki tani wystarczy?
Ja póki co biorę pod uwagę tylko Plusa, co ważne można to wypróbować na prepaidzie SimData
Gość

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: Gość »

zwykly kabelek podrobka
klisza

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: klisza »

ŁW - gość pisze:No to jak najlepiej podłączyć 6020 do kompa?
Jeszcze jedno pytanko... z tego co wiem ten tel nie ma gniazda anteny zewnetrznej. Moze mi ktoś powiedzieć które telefony z EDGE mają takie gniazdo?
Mam nokie 6020 i równierz internet z plusa. Niestety nie na ona takiego gniazda i z tego co wiem w nowszych telefonach już takich gniazd nie robią :( . Jednak istnieją konektory antenowe, które pozwalają podczepić pod telefony bez takiego gniazda antenę zewnętrzną (chyba na zasadzie indukcji), ale nie znalazłem modelu, który byłby przeznaczony dla nokii 6020.
Lecz moim zdaniem jeżeli chodzi tu o indukcje, to model telefonu chyba nie ma wielkiego znaczenia. Mam pytania: czy ktoś uzywa takiego konektora i czy działałby również dla innych telefonow niż sugerowane? Jak wpłynął on wraz z anteną zewnętrzną na połączenie GPRS/EDGE?
optiker

a ja mam iplusa od 2 mcy TAKZE

Post autor: optiker »

Sama konfiguracja pdlaczenia tel>laptop to byla mordega ale poszlo. Transfery calkiem przyzwoite do 20KB/s (zostawiajac laptopa podlaczonego na noc sciagam z soulseek ok 250 - 300Mb muzy!!!)
_gdansk-starowka_

nokia 3220+laptop toshiba portege7200+kabelek made in china (15zl allegro)

GG 1421515
pawel

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: pawel »

No coz ja mam 6020 od 3 dni i w stosunku do philipsa 530 bez edge teraz ciesze sie trzy razy szybszym polaczeniem.
Gość

Re: a ja mam iplusa od 2 mcy

Post autor: Gość »

ok rozwne temat:
lacze sie po irda i przez laptopa polaczenie jest duzo szybsze niz na stacjonarnym z irda podlaczona do plyty glownej.
wniosek kabelek do stacjonarnych komputerow, do laptow ze wzgledu na wygode - nie musisz sie martwic ze ci sie przesunie.
mieszkam na wsi na granicy dzialania dwoch bts'w najczesciej mam edge z wlasciwego bts.
Dolaczam sie do kolegi z pytaniem gdzie mozna kupic indukcyjny konnektor do anteny gsm w celu polepszenia sygnalu.
PS srednia 15kB i wreszcie moge sluchac internetowego radia:)) ale mysle ze mozna by z tego mojego zestawu wyciagnac wiecej.
Na modemy pcmcia czy drozsze modele komorek szkoda mi kasy.
ODPOWIEDZ