Co z umową?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtas

Co z umową?

Post autor: wojtas »

Podpisałem umowę na 24 miesiące. W umowie którą dostalem, jest napisane że umowa ta jest na czas nieokreślony. Co to oznacza? moge w każdej chwili rozwiązać umowę bez żadnych kosztów?Czy może się pomylili? Modem kupiłem za 549 złotych w ramach promocji. Czy to oznacza że napoczątku abonament jest tez w ramach promocji? Teraz bede płacił 60 zł. Jak promocja się skończy to bede musiał płacić inny abonament?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Co z umową?

Post autor: Vipera »

wojtas pisze:Podpisałem umowę na 24 miesiące. W umowie którą dostalem, jest napisane że umowa ta jest na czas nieokreślony. Co to oznacza? moge w każdej chwili rozwiązać umowę bez żadnych kosztów?Czy może się pomylili?
Nie pomylili się.
W skrócie mozna powiedzieć, że chodzi o to, że (prawdopodobnie) po zakończeniu pierwszego okresu umowy (tj tych 24 miesięcy) jeśli w pzrewidzianym terminie (najczęściej jest to jeden pełny okres rozliczeniowy przed końcem umowy) nie zastrzeżesz, że nie będziesz kontynuować tej umowy, zostanie ona automatycznie przedłużona na kolejny okres.
Jak długi to zależy jak masz napisane w umowie.
Modem kupiłem za 549 złotych w ramach promocji. Czy to oznacza że napoczątku abonament jest tez w ramach promocji? Teraz bede płacił 60 zł. Jak promocja się skończy to bede musiał płacić inny abonament?
Wszystko powinieneś mieć dokładnie w umowie.
Nie znam Twojej konkretnej umowy, ale chyba sie nie pomylę jeśli napiszę, że cenę tą powinieneś mieć przez cały czas obowiązywania umowy.

Niestety umowy naszych operatorów są formułowane w taki sposób, że przeciętny użytkownik niewiele za pierwszym przeczytaniem (np w salonie przed podpisaniem umowy) może z nich zrozumieć.... ;-)
ODPOWIEDZ