Internet przez USB i jego podział w domowej sieci

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
przy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-09, 16:06

Internet przez USB i jego podział w domowej sieci

Post autor: przy »

Witam, mam następujący problem:

Mam internet bezprzewodowy z Orange przez modem który łączy się z komputerem przez USB. Mam 2 komputery w domu i router bezprzewodowy. Chciałbym, aby na obydwu działał internet, ale nie mogę tego zrobić normalnie, tzn internet do routera, a następnie podział na 2 komputery, właśnie przez to że modem jest USB. Muszę podłączyć internet do jednego, a następnie przez router do drugiego. Problem tylko w tym, że gdy tak robię, nie mogę się połączyć w żaden sposób na obydwu komputerach z internetem, a tylko na tym, do którego aktualne jest przypięty modem USB. Żaden kreator tworzenia sieci itp nie pomaga. Normalna sieć domowa działa bez kłopotu. Jeżeli mógłby ktoś pomóc połączyć z internetem moje oba komputery byłbym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
stone21
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2006-12-25, 12:56
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zamczysko

Re: Internet przez USB i jego podział w domowej sieci

Post autor: stone21 »

ja mam internet bezprzewodowy w iplusie i zrobiłem żecz następującą
w komputerze do którego jest podpięty modem przez usb dokupiłem karte sieciową i w drugim komputerze też kupiłem i zainstalowałem karte sieciową i udostępniam ten internet przez karę sieciowa wypełniłem tylko numery ip i smiga karta sieciowa kosztowała 20 zł za sztuke ale moze dostaniesz używaną nawet za 5 zł i 10 m kabla za 10 zł :lol:
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet przez USB i jego podział w domowej sieci

Post autor: przewaks »

Ja myślę, że problem może tkwić w czym innym. Jest otóż tak, że jeśli tworzymy dwie sieci (np. w domu) i używamy routera z NAT-em o DHCP, sieci muszą mieć IP z dwóch różnych zakresów np. 192.168.xxx.xxx i 10.0.xxx.xxx. Dopiero przy takiej konfiguracji wszystko ędzie działało poprawnie.
Zakładam, że router jest wyposażony w funkcje NAT DHCP. Sugeruję więc:
1. Wyłączyć na routerze DHCP i NAT. Aby wyączyć DHCP trzeba się zalogować do routera i poszukać tego w opcjach. Jeśli chodzi o NAT, to wystarczy przyłączyć komputery do portów LAN routerta, port WAN zostawić nie podłączony. Router będzie działał wówczas jak zwykły switch z AP.
2. Na komputerze, do którego przyłączony jest modem USB z Orange proponuję uruchomić kreatora sieci i wybrać opcję "ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem, pozostałe komputery łączą się z internetem za pośrednictwem tego komputera". Potem trzeba wskazać poąłczenie modemowe, które jest używane do łączenia z internetem. Następnie trzeba wskazać kartę sieciową, na którą ma bć idostępniony internet.
3. Na drugim komputerze proponuję uruchomić kreatora i wybrać opcję "ten komputer łączy się z internetem przez lokalną bramę lub inny komputer".
W taki sposób udostępniam czasem internet z laptopa (modem PCMCIA) i wszystko pięknie działa.
W razie czego służę dodatkową pomocą.
ODPOWIEDZ