połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
turbobastard
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-14, 20:29

połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: turbobastard »

witam, od kilku dni pojawił u mni esie pewien denerwujący mnie coraz bardziej problem, mam połączenie z nadajnikiem bez zarzutu, ale z przerwami mam internet kilka minut mam internet czy nawet kilkanascie sekund i się "dusi" . Proszę pomóżcie nie mam czasu na instalowanie windowsa za każdym razem, bo wiem że <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bez tego da się to zrobić, mam d-linka DWL 520+ ale to bez znaczenia skoro przez pół roku dobrze chodziło tylko teraz coż, no i właśnie co???

dodam jeszce ze rozmawialem z dostawca i powinno wszystko grac i występuje to okresowo.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: sardo nunspa »

Po pierwsze nie ten dział, więc przenoszę do internet radiowy.

Opisz lepiej sprzęt :!: DWL 520+ i co jesczce………..

Pingnij router i dostawce Internetu. Sprawdź kable (jeśli są) od anteny i skrętkę, bo mogły się obluzować i coś nie kontaktuje. Resetnij router.
Latka lecą...
turbobastard
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-14, 20:29

Re: połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: turbobastard »

no sluchaj, sprawa jest nie taka prosta jakbym chciał żeby była, nic więcej nie mogę Ci powiedzieć bo jest to taki osiedlowy internet i u siebie mam tylko tą kartę i antenę na dachu, normalnie wszystko gra aż tu nagle na godzinę dwie albo i trzy z gg wywala co kkilkanascie sekund, strony jak wlączam to ledwo się zaczną ładować i stają się nie ruszając, cały czas mam połączenie z nadajnikiem, więc nie wydaje mi się ażeby to chodziło o kabel, najczęsciej mi się to zdarza wczesnym wieczorem. Rozkładam ręce i proszę o pomoc mój dostawca nic mi nie pomoże bo sprzęt mam swój, internet wszyscy mają więc i ja powinienem mieć i tyle od niego pomocy.

P.S. jak znależć ip routera?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: sardo nunspa »

Pingnij www.onet.pl, a ruoter standardowo ma 192.168.0.1 ale może być inny więc spytaj dostawce. Wpisz ipconfig w wierszu poleceń powinno się pokazać jako brama domyślna ( u mnie 192.168.0.1) ale nie jestem tak do końca pewien :|
Napisz jakie masz te pingi i jak na router chodzą a dalej nie, to coś jest u dostawcy.
Latka lecą...
turbobastard
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-14, 20:29

Re: połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: turbobastard »

sprawdze te pingi jescze kiedy znowu zaczną się dziać te "dziwne" rzeczy, teraz nie zdążyłem bo internet zaczął się zachowywać normalnie, no właśnie, najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że mój problem pojawia się w godzinach zwykle od około 17, 18, 19 i trwa do 21,22 tylko w wieczory. I to mnie najbardizej dziwi, mo\ój dostawca, sugeruje żebym sprawdził inną kartę sieciową, ale niech mi wytłumaczy dlaczego moja obecna karta sieciowa jest sprawna w godzinach od 22 do 17, tego to już mi nie powie.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: sardo nunspa »

Ludzie przychodzą z pracy, o 17 jest największy ruch w sieci. Potem powoli się kładą spać o 22 jest luz. Pasuje jak ulał.
Druga sprawa P2P, jeżeli mają źle ustawiony Qos to jeden user może rozsadzić każdą sieć (ale to mało prawdopodobne).
Trzecie – Być może Twoja karta nie obsługuje jakiegoś protokołu ( albo nie jest on aktywowany) używanego w sieci z której korzystasz.
Latka lecą...
turbobastard
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-14, 20:29

Re: połączenie z nadajnikiem mimo to brak internetu

Post autor: turbobastard »

no pasuje, tylko ja <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co mam z tym zrobić, skoro tylko ja mam ten problem to trochę dziwne, zainstaluje nowe stery do siecówki, potem sieciówkę inną sprawdzę na końcu przeinstaluje system,a jak to nie pomoże sprawdze kable ,potem będę zmuszony zamówić neostrade :(
ODPOWIEDZ