Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

Jaco pisze:@JaJachu
Myślę że tylko go sprawdzili pod względem samego połączenia.Włożyli do jakiegoś już dobrze sprawdzonego modelu lapka.Wgrali GTMM i zrobili połączenie.Jak połączyło to klaskane było że udało im sie go naprawić.To że na IRDA zasuwa bez prolemu w 100% wyklucza wadliwość karty SIM i zasięgu.Zostaje kwestia modemu i być może samego Windowsa.Ale tu już ci ja nie pomogę za bardzo. :(
tez tak mysle że tak zrobili , ponieważ napisali że loguje sie do sieci poprawnie i przesyła dane ale nie napisali przez ile , zobaczymy co zrobią teraz jak jest napisane o zmiane na inny model.

zbik1967
co to za MM , nie wiem czy ci pomoze ja testowałem juz z końcówka 719 jak dobrze pamiętam ale stery od modemu sa te same z 16.08 2005 r. a jak próbowałem ściągnąc nowsze ze stronki to nie mogłem wejśc bo pokazywało że coś źle wpisałem w IMEI i S/N.
ale jak możesz podeślij mi link na ten MM co napisałeś może akurat tam jakieś nowsze stery będą
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: Jaco »

JaJachu pisze:jak próbowałem ściągnąc nowsze ze stronki to nie mogłem wejśc bo pokazywało że coś źle wpisałem w IMEI i S/N.
Jak kupiłem swój pierwszy modem Option GT Combo Edge to po zakończeniu instalacji i ponownym uruchomieniu kompa pokazywało się okno rejestracji modemu czy jakoś tak.Trzeba było podać IMEI. Zarejestrowałem ale nigdy nie dostałem odpowiedzi że jestem zarejestrowany.
zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zbik1967 »

zbik1967
co to za MM , nie wiem czy ci pomoże ja testowałem juz z końcówka 719 jak dobrze pamiętam ale stery od modemu sa te same z 16.08 2005 r. a jak próbowałem ściągnąć nowsze ze stronki to nie mogłem wejść bo pokazywało że coś źle wpisałem w IMEI i S/N.
ale jak możesz podeślij mi link na ten MM co napisałeś może akurat tam jakieś nowsze stery będą[/quote]

To ten link: >KLIK<

Ja go ściągnąłem, ale nie otwierałem. Obecnie po bezskutecznych jednak próbach uruchomienia gtmm wróciłem do aplikacji Orange i modem działa idealnie, przy ściąganiu w/w softu miałem chwilami transfer po EDGE do 22 kb/sek. Dzisiaj dzwoniłem do BOK Orange i stwierdzili, że jeśli mam modem bez simlocka to po włożeniu karty innego operatora za granicą aplikacja utworzy nowe połączenie z tym operatorem, więc chyba dam sobie spokój z gtmm ponieważ to było główny powód dla którego chciałem go zainstalować, bałem się że aplikacji operatorów nie pozwolą na połączenie z innym operatorem. Mam nadzieję, że z ich strony to nie była jakaś ściema. Może Wy coś wiecie jak to wygląda z aplikacją BE Orange za granicą??

Czy ktoś już może testował tego gtmm-a z linka powyżej? Sam jestem ciekaw co to za "cudo". POzdrawiam i życzę miłej niedzieli!

--
Poprawa linka
Moderator (BliSki)
JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

czu ktos moze rozwiązał problem rozłaczania sie tego modemu, trzeci raz szwagierka odebrała modem z serwisu i napisali ze testowany na paru komputerach i przez kilka dni i jest OK (loguje sie do sieci , przesyła dane itd.), i napisali jeszcze ze prawdopodobnie wina operatora,
podłaczylismy i po 40 minutach znowu się rozłaczył czyli dioda przestaje migać, brak przesyłu danych , chociaż modem operator w sieci widzi jako połączony i na ikonie tez tak pokazuje,
a przez ok. 2 tyg. łączyła sie przez nokie 6110i i przez podczerwień i ani razu sie nie rozłączył , troche wolniej chyba chodził,

ma może ktos jakis dobrą rade w tym temacie ?????
:( :( :( :( :(


zbik1967
bo bym zapomniał dzieki za link, ale po zaktualizowaniu tego z płyty w MM pokazuje troche powyżej GSM AIRPLANE MODE i nie ma zasięgu GSM a jak wrzuce stary jest OK, bo ta aplikacja MM co podałeś link jest do T-MOBILE i tez sie niełaczy takze podmieniłem tylko same stery i sa nowsze bo z lutego 2006 r. a te z płyty z sierpnia 2005,
no ale niestety nie działają,

:(
JaJachu
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-04-15, 08:19
Lokalizacja: z okolic Poznania

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: JaJachu »

sorki ze tak post pod postem,
ale czy ktos sobie poradził z tym zacinaniem ???
ja juz wyczerpałem wszystkie mozliwe sposoby które podsuneli mi ludzie na forum, czyli np.:
program pogar-a lub crow-a,

programy są spox ale kwestia rozłączania (zacinania) została :( :(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Option Globetrotter Combo Edge i "zacinanie się"

Post autor: zDaleKi »

JaJachu pisze:sorki ze tak post pod postem
Jeżeli dodajesz coś po jednym dniu przerwy, to można. Bo inaczej taki dopisek byłby niewidoczny. Jednym słowem do jednego dnia posta edytujemy, potem już można dopisywać. BTW, niedługo zajmie się tym automat ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ