Internet

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sayo300
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-02, 12:37

Internet

Post autor: sayo300 »

szukając internetu bez kabli (zirytowany działaniem internetu radiowego którego posiadam) wszedłem na stronę neostarady i wpadłem na pomysł aby wziąć z kimś neostrade na spółkę co może mieć taki internet drogą kablową a ja bym brał od niego drogą radiową i mam pytani:
czy da radę zrobić taką sieć
dla uproszczenia dodaje prosty schemat tego jak by to miało funkcjonować

Obrazek

a i przez przekaźnik już jest przesyłany internet radiowy i tu moje drugie pytanie:
czy da się jakoś wydzielić obydwie sieci aby ktoś kto korzysta z tej 2 sieci nie korzystał jednocześnie z mojej Neostrady
6182

Re: Internet

Post autor: 6182 »

Jedyna możliwość żebu Twój net był oddzielony od tego co jest to dogadać się z właścicielem nadajnika i dowiesić sie ze swoim sprzętem na jego maszt czy co on tam ma :wink: (no chyba że ma taki router że da się na nim ustawić 2 odrębne sieci ale o ile wiem takowych nie ma)
Pamiętaj że tak rozbudowana sieć jest podatna na ataki hakerów crackerów i Bóg wie kogo tam jeszcze,no i że przy odleglości 2 km jeśli anteny nie będą się widzieć połączenie może się zrywać (wiatr,fale elektromagnetyczne (linie wysokiego napięcia,sąsiedztwo BTSów i nadajników RTV),burze na słońcu etc :) )
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet

Post autor: MaxFM »

Link na 2 km robisz z palcem w ... bucie na panelach 19 dbi i ap mydelniczkach 5ghz. Linie WN, bts'y a takze nadajniki rtv nie maja ŻADNEGO wpływu na działanie sieci, jest to całkiem inna czestotliwosc. No chyba, że nadajnik gsm stoi na drodze sygnału ;) Zeby oddzielic te 2 sieci muszisz ustawic inne maski a najlepiej odseparowac przy pomocy routera/ów.
ODPOWIEDZ