pojęcia nie mam, pomóż!!!

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

pojęcia nie mam, pomóż!!!

Post autor: iza »

słuchajcie,jezeli chodzi o sprawy komputerowo internetowe jestem jeszcze laikiem w tej dziedzinie,moj problem polega na tym ze mam nowego laptopa z opcja na bezprzewodowy internet ,czyli ze wlaczam guzik i automatycznie laczy mnie z zniezabezpieczona siecia bezprzewodowa bedaca w zasiegu,jednak mozliwe to jest tylko gdy jestem w szkole,chce internetu w domu,czy moze cie mi doradzic jaka opcje wybrac?czy skorzystac z opcji proponowanych przez operatorow sieci kom.czy radzicie cos innego,plis pomozcie zblizaja sie wakacje i zalezy mi na tym by miec net wszedzie.

z gory oczywiscie dzieki :D
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pojęcia nie mam, pomóż!!!

Post autor: zDaleKi »

Posiadasz w laptopie kartę WiFi, a ta może łączyć się tylko tam gdzie jest jakiś sygnał z np. Hot-spota darmowego czyli jakiegoś Access pointa udostępniającego internet.

1) Jeżeli chcesz internet mieć także w domu, to zależy czy już teraz go masz przewodowo czy nie. Bo jeżeli masz przewodowo, to możesz dokupić router z WiFi i będziesz miała internet bezprzewodowo na laptopie. Jak to zrobić jest na forum. Jeżeli nie masz żadnego internetu, to patrz punkt 2 :)

2) Ale z tego co czytam, to chcesz mieć także internet jak to opisałaś "wszędzie" (ja to rozumiem jako w domu, na działce, u babci i na wakacjach ;) ), a jeżeli tak, to na obecną chwilę tylko operatorzy GSM Ci takie coś zapewnią. Np. iPlus, Blueconnect. Wszystko zależy czego dokładnie oczekujesz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
iza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

podrąże temat

Post autor: iza »

a wiec,mowisz ze jedyna opcja jest operator gsm?z tego co sie orientowalam to orange ma calkiem niezla oferte,ale problem polega na tym ze pojecia nie mam co oznaczaja te wszystkie symbole http://www.be.orange.pl/ceny
nie wiem tez czym sie rozni karta pc od modemu,podejrzewam ze ktores z nich sluzy do laptopow,ale to tylko domyslenia sa moje,ogolnie nie jestem pewna jak predki jest taki net i z tego co sie orientowalam to jest jakis ogranicznik przesylanych danych,a potem co?dopłata?jezeli bylbys tak mily i mogl mi wytlumaczyc jak to jest z tym bezprzewodowym netem w laptopach,jaki wybrac no i ogolnie czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> warto?dziekuje za zainteresownie z twej str :D
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: pojęcia nie mam, pomóż!!!

Post autor: reilord »

Pod zadnym pozorem nie udawaj sie do salonu/punktu sprzedazy w celu poznania oferty, bo tak zaslodza, ze kazdy bedzie super. Trzeba na chlodno, pytac, pytac i jeszcze raz pytac, no i analizowac zdobyte informacje.
I NAJWAZNIEJSZE:
poszukac na stronie regulamin i go przeczytac w zaciszu domowym, a nie gdy podsuna go juz do podpisania.
iza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

no dzieki dzieki chlopaki

Post autor: iza »

:D ale ja jednak nadal powalcze i popytam.bo jak to wiadomo w necie znajde odp.na wszystko,po to wlasnie jestem na tym forum by zasiegnac rady ekspertow :lol:
czy ktorys z was ma znajomego lub sam podpisal juz taka umowe i korzysta z jakiejkolwiek oferty operatorow gsm?a moze jest jakas inna mozliwosc o ktorej nie wiem...a co z netem radiowym? dzieki z gory za odpowiedzi i rady jestescie naprawde pomocni.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: podrąże temat

Post autor: zDaleKi »

iza pisze:a wiec,mowisz ze jedyna opcja jest operator gsm?
Jeżeli zależy Ci na zasięgu w całym kraju a przynajmniej w wielu miejscach to tak. Jeżeli tylko w jednym miejscu, to wybór jest znacznie większy.

Przykładowo jeżeli zamierzasz korzystać z połączenia tylko w jednym mieście i jest tam jakaś sieć Hot-Spotów w całym mieście, to można z tego skorzystać. Tak jest np. w Rzeszowie.

Co do reszty pytań, to myślę, że czytając tematy u nas na forum poznasz wszystkie odpowiedzi. :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ