konfiguracja livebox

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sheffo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-01, 12:12
Lokalizacja: W-wa

konfiguracja livebox

Post autor: Sheffo »

Witam, niebawem bede mial neostrade i liveboxa, jest tam w zestawie instalacyjnym adapter usb wifi, ale ja mam wifi w laptopie, da sie jechac na tym zamiast na dołączonym przez tpsa adapterze ? jak to skonfigurować by działało poprawnie ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja livebox

Post autor: zDaleKi »

Da się, trzeba z tego co wiem (bo tym wynalazkiem osobiście się nie bawiłem) wprowadzić adres MAC do adresów w LiveBoxie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Kea
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-06, 14:00

Re: konfiguracja livebox

Post autor: Kea »

sorry, za odgrzewanie tematu, ale z racji, że popsuł mi się adapter więc szukam rozwiązania ;)

możecie napisać, jak krok po kroku, jak konkretnie ustawić, żeby livebox łączył się bezpośrednio z kartą wifi lapa?

z góry dzięki za pomoc. mam nadzieję na szybką odpowiedz, bo jednak net rpzez kabel jest irytujący ;)
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: konfiguracja livebox

Post autor: przewaks »

Lajfbox to takie urządzenie, którego lepiej nie ruszać "bo śmierdzi". A tak na poważnie - nie wiem w ogóle czy to się da skonfigurować w jakikolwiek sposób. Odkąd dowiedziałem się, że to ustrojstwo ma na stałe zapisany, niezmienny, klucz WEP, dałem sobie spokój ze zdobywaniem informacji nt. tego urządzenia. Prościej kupić najtańszy router z modemem DSL i acces pointem. Po za tym od &tp uciekłem jak mogłem najdalej - teraz korzystam z Internetu z sieci TV kablowej oraz GSM/UMTS i jestem bardzo zadowolony; z &tp miałem wiecznie problemy, jeśli nie z działaniem usługi (bo ta była nawet stabilna), to z księgowaniem płatności, rzekomych ich brakiem i innymi jeszcze dziwniejszymi sprawami. Jednym słowem - żenada.
ODPOWIEDZ