UWAGA - telefony używane jako modem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

...Dzielę się z użytkownikami forum pewną sprawdzoną wiadomością: UWAGA na używane telefony które wcześniej były używane jako modemy!!! Kolega kupił Nokię 6230 celem użycia jej jako modem (kupiona na Allegro). Wcześniej sprzedawca też zaznaczył że używał jej do łączenia z netem... Po tygodniu telefon "zdechł"... Serwis stwierdził że koszty naprawy przekraczają cenę telefonu... Poszła końcówka mocy i coś na płycie głównej telefonu... A że wcześniej używałem Nokii 5140 i to bardzo często w długich sesjach - rozkręciłem telefon i... i cała siatka która pokrywa końcówkę mocy jest brązowa... Telefon jest jeszcze sprawny ale ile czasu??
Ostatnio zmieniony 2007-06-09, 19:32 przez mar_kow, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:A że wcześniej używałem Nokii 5140 i to bardzo często w długich sesjach - rozkręciłem telefon i... i cała siatka która pokrywa końcówkę mocy jest brązowa... Telefon jest jeszcze sprawny ale ile czasu??
Jak brązowa? Wygląda jak przegrzana?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

...Mógłbym powiedzieć że przysmażona... Bywało że komórka była połączona kilka godzin z netem - lekko była rozgrzana, nie przypuszczałem że aż do tego stopnia "usmaży" końcówkę mocy...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: przewaks »

No no, interesujące. Ja osobiście nigdy bym nie przypuszczał, że długotrwała transmisja danych może uszkodzić końcówkę mocy. Skłoniło mnie to do zastanowienia się nad inną kwestią - czy częste i długie rozmowy również mogą przyczynić się do niszczenia końcówki mocy? A jak wygląda sprawa z modemami (PCMCIA/ExpressCard/USB). Tu sesje równbież potrafia być długie, pewnie nawet dłuższe niż przy korzystaniu z modemu-komórki. Czy tu również końcówka mocy może ulec uszkodzeniu?
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Jojo »

Terminale PCMCIA i USB są przystosowane tylko do transmisji danych dlatego nie sądzę aby coś im się stało. Terminal którego obecnie używam czyli Siemens ES75 już dawno powinien się popsuć nie raz był bardzo gorący ale aluminiowa obudowa dobrze odprowadza ciepło no i jest trochę ożebrowany z telefonami jest gorzej bo są przykryte plastikiem a jak wiadomo jest to dobry izolator.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Maciek »

Ja przed kupnem Comandera łączyłem się poprzez SE k700i który czasami chodził 3-4 dni bez przerwy i nic mu się nie stało. Tera mojego k700i ma mój kumpel i dalej nie ma z nim żadnego problemu, nie grzeje się itp. Nie sądzę żeby końcówka mocy mogła spalić się od łączenia z netem bo oprócz mnie wielu moich ziomali łączy się poprzez koma i nic się im nie stało (żaden z nich nie korzysta z nokii) :) W takim razie chyba odkryliśmy fakt że nokie nie za bardzo nadają się jako modem do długich sesji skoro twojemu kumplowi upaliła się końcówka mocy a tobie się zaczyna "opalać" :)
Dawno mnie tutaj nie było :)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Ufo atakuje »

tujboo pisze: W takim razie chyba odkryliśmy fakt że nokie nie za bardzo nadają się jako modem do długich sesji skoro twojemu kumplowi upaliła się końcówka mocy a tobie się zaczyna "opalać" :)
No tu bym się nie zgodził. Sam używam nokii i długie sesje nie sprawiają jej żadnych problemów. Jeśli dobrze pamiętam z końcówkami mocy były kłopoty na starszych nokiach, później to poprawiono.
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Maciek »

No tu bym się nie zgodził. Sam używam nokii i długie sesje nie sprawiają jej żadnych problemów. Jeśli dobrze pamiętam z końcówkami mocy były kłopoty na starszych nokiach, później to poprawiono.
Nokia 6230 i 5140 to nie takie stare telefony :wink: A w tej chwili to ja się boję bo z tego co wiem to comander 2 EDGE jest na podłożu nokii :lol:

@Ufo atakuje fajny masz telefonik :P
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

...Jeżeli ktoś nie wierzy - niech rozkręci telefon który był używany jako modem przez jakiś roczek i sobie obejrzy... Nie twierdzę że to norma ale po tym jak koledze "padł" a u mnie siatka ochronna anteny jest brązowa to o czym to świadczy...
...Używając teraz modemu - też jest nieźle rozgrzany po kilkugodzinnej sesji (część ciepła na pewno wydziela laptop)...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Jeżeli ktoś nie wierzy - niech rozkręci telefon
Nie mamy podstaw, żeby Ci nie wierzyć.
Ja z mojego telefonu aż tak intensywnie nie korzystam i nic takiego nie zaobserwowałem.

Może kiedyś zrobisz fotkę, chętnie obejrzymy z ciekawości :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: gatto_nero »

Rozkręcam i mogę określić to mianem zabobonów - może dlatego, że nie używam nokii ale samsunga i siemensa...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

może i zabobony - mam nadzieję że nie będę musiał wymieniać telefonu...
Ostatnio zmieniony 2007-06-25, 12:29 przez mar_kow, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Jaco »

Trochę dziwne rzeczy tu się wypisuje.U szwagierki Simens S55 był dość długo używany jako modem i działa idealnie nadal jako normalny fon.Ja osobiście używałem Noki 6230 i nie zauważyłem aby uległa jakiejś awarii.Być może dzieje się tak z fonami zakupionymi za granicą i wgrywanym pirackim sofcie spolszczającym fona.To są moje tylko przypuszczenia. W poście jest mowa o fonie z Allegro i być może był właśnie nie od naszego operatora.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: piotr2802 »

Ja już 4 lata używam jako modem GPRS i nic nie zuważyłem. To chyba dotyczy tylko pewnych modeli aparatów.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Fanta »

Nokia 7250 data produkcji: 19.09.2003 r.
Telefon który bardzo dużo przeszedł, często był ładowany całą noc, jeśli był używany jako modem cały czas był podłączony do ładowarki, często prowadzone były rozmowy w granicach pół godziny i jak widać ani śladu przegrzania. Jednym słowem to racvzej zależy od modelu telefonu, a nie od rodzaju użytkowania, bo moja Nokia naprawdę sporo przeszła... ;)
Obrazek
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

...No to wrzucam niedowiarkom fotkę... Kolegi Nokia 6230i wyglądała podobnie tylko "zdechła"... Nie jest to może reguła i sprzęt z którego korzysta się w maksymalnym stopniu ma prawo do "padnięcia". W każdym bądź razie polecam unikać ofert telefonów "pracowała tylko jako modem"...
http://mariusz_k3.w.interia.pl/Nokia%205410.jpg

Ja zmieniam fotkę w link.Tak jak napisał BliSki na forum należy umieszczać tylko miniatury i podał ci sposób jak to należy zrobić.Jeśli kogoś będą interesowały zdjęcia to kliknie link.Jeśli dał byś miniaturę również można sobie ją obejrzeć w nowym oknie.Poczytaj regulamin forum o zamieszczaniu obrazków.---Moderator Jaco
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: zDaleKi »

Z wielkością fotki to przesadziłeś, nie mogłeś dać miniaturki na normalnym serwisie fotek?

Co do niedowiarków, bo rozumiem, ze do mnie pijesz? ;) to proszę jeszcze o fotkę bez tej blaszki, która jest taka przypalona ;) Po co mi ta fotka, to nie będę pisał, bo i tak będę dla Ciebie niedowiarkiem.... ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

...Na miniaturce nic nie można byłoby zobaczyć.... (blaszka pod kamerką...)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Na miniaturce nic nie można byłoby zobaczyć
I tu właśnie jest cały szkopuł. Jeżeli umieszczasz fotkę na odpowiednim serwisie, to możesz na forum wkleić taki link, który pokazuje miniaturkę a po jego kliknięciu otwiera się nowe okno z Dużym właściwym obrazkiem.

Tu są instrukcje jak to zrobić: >KLIK<

Wtedy kto chce to klika i ogląda, kto nie chce nie klika. Musimy dbać o osoby, które forum czytają forum za pomocą połączenia przez np. SimDatę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: gatto_nero »

mar_kow ściągnąłem schemat do nokii 5410 z >tej< stronki.
Jednak nie musisz się martwić bo na zdjęciu które nam pokazałeś to nie końcówka mocy zardzewiała a element oznaczony w schemacie jako N500 Helgo. Zaś w nokii 5410 końcówka mocy znajduje się bardziej w prawo i do góry. Na schemacie oznaczona jest jako N700 Power Amp.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: mar_kow »

...Dzięki gatto_nero , przynajmniej jakaś nadzieja że telefon mi nie "padnie". Nie używam jej teraz co prawda jako modemu ale nie zależy mi na wydawaniu pieniędzy na nowy telefon... Dalej ciekaw jestem z jakiej przyczyny "padła" N 6230 kolegi. Pozbył jej się więc nie będę mógł sprawdzić czy to była faktycznie końcówka mocy (też brązowa) zgodnie ze schematem.
...A tak poza nawiasem ciekawa stronka z pożytecznymi rzeczami...
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: compile »

Osobiscie używam n623oi jako modemu już ponad rok i nie ma z nią problemów. Ale dzisiaj znalazłem w necie wiadomosc ze nokia wyprodukowała ok 40 mln wadliwych bateri bl-5c, które przy wykorzystywniu tel jako modemu szybko się nagrzewają i rozłdadowują co prawda producent wymienia wadliwe baterie ale u mnie jest za pózno ( po gwarancji ).
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Fanta »

compile pisze:Ale dzisiaj znalazłem w necie wiadomosc ze nokia wyprodukowała ok 40 mln wadliwych bateri bl-5c
U nas też o tym było:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=8172
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
zetdrw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-02, 21:51
Lokalizacja: z tyłu

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: zetdrw »

gatto_nero pisze:mar_kow ściągnąłem schemat do nokii 5410 z tej stronki.
Chciałem ta stronke obejrzeć.
Sie niestety zmieniła. Czy to moze TYLKO u mnie tak?
http://yasikgsm.narod.ru/schematics/sch ... nokia.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: UWAGA - telefony używane jako modem

Post autor: Fanta »

Zapewne adres strony się zmienił. Trzeba szukać gdzie indziej. Tak to ona na pewno nie wyglądała.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Telefon jako modem.

Post autor: Enzo »

Ja używam od około półtora roku 6630 jako modemu. Obecnie na liczniku ma tyle
Obrazek
a to i tak nie wszystko co przez nią przeszło.
Faktycznie nagrzewa się, ale jak do tej pory działa bez problemów.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ